povinná vybava

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

povinná vybava

Příspěvek od biker666 »

http://www.inzerce-auto.cz/clanky/povin ... -15-7-2009" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od soe2 »

proboha...kdy už ti naši ču..ci vymyslí něco co k něčemu je a né další pasqil...???? to je zas tak že ten co to vymyslel má něco společného s výrobcem těchto věciček a hezky mu to naplní konto..jak jinak. v době kdy je záchranka na místě za chvilinku je to poněkud kontraproduktivní.to si ten návod ani nestihnu přečíst a vyndat ty fólie a ták a už na místě bude sanitka nebo vrtulník....
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: povinná vybava

Příspěvek od biker666 »

přišti rok asi přibyde jeste pytel na mrtvoly,provizorni skladaci kříž a ryč. #-o

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od soe2 »

no a co talár a bible...a co když ten někdo bude chtít žehem...tak kanystr s benzínem a urna :twisted:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: povinná vybava

Příspěvek od Šíša »

S tou rychlostí záchranky a vrtulníku si nejsem jist. Stejně jako s tím, že než začneš poskytovat pomoc, už tam budou. Příbuzný a kamarádka jezdí se sanytkou a mockrát ty lidi zachrání právě ta laická pomoc na místě, těch prvních pár minut je nejdůležitějších.
A první pomoc by jsi měl znát už předtím než sedneš do Ferdy :wink:

Termo přikrývka se bude hodit, třeba hned teď v Hessischi :lol:

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od soe2 »

to jo...bez debat tudíž návod netřeba...a doteď stačilo přikrýt raněného čímkoli jiným....a maska??
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: povinná vybava

Příspěvek od Šíša »

Masku jen doporučuju. Chvala bohu jsem musel dejchat jen jednou a byl po ruce jen kapesnik :? Dejchat ještě někoho od krve, s mojí mizivou imunitou :lol: To si tam pak můžu lehnout vedle něj, přikrýt se tou termo, záchranářům předat kartičku IKEMu a ať mě tam odvezou a nasaděj ATB :lol:

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od soe2 »

jo taková maska to je...ahááá...já myslel taková ta jako v sanitě jak to má ten balón a ty to mačkáš a vháníš tomu maskovanému luft do plic...to by se totiž dalo použít zas na rozfoukávání uhlíků na grilu nebo vodní dýmce na srazech :twisted:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: povinná vybava

Příspěvek od Lugen »

užitečnej článek, stupidní příspěvky soe mě nepřekvapily, ba dokonce jsem je i čekal.
Všechny upravené věci mi přijdou maximálně přínosné. Samozřejmě vyndavat rezervu z auta, se kterou se počítalo v konstrukčním řešení by bylo nerozumné až šílené.
Malá vsuvka na závěr, z mých informací by snad mělo být volitelné, jestli bude vybavena lékárnička resuscitační maskou, nebo jen stávající rouškou
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
jogi
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 892
Registrován: 07 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od jogi »

Zrovna o víkendu jsem byl svědkem ošklivého úrazu(né po autonehodě), vrtulník byl na místě do 5ti minut, ale práce lidí na místě(před příletem vrtulníku)chlápkovi zachránila život. Proto myslím, že pár věcí navíc do lékárničky a znalost první pomoci rozhodně věci jen prospěje. nebo myslíš že těch cca 200gramů navíc zvedne náklady na benzín?
ad resuscitace...: dýchání z úst do úst již není poviné!!!(pokud se vám nechce).mnoho lidí se totiž bálo nákazy a proto ani s oživováním nezačali, v současné době se má za to, že je lepší poskytnout alespoň nějakou první pomoc...tzn. masáž srce!

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od hugo »

Pokud těch pár věcí pomůže, tak proč ne, navíc je to pár korun - termopřikrívku vozím - německé lékarny je mají stadartem už pěkně dlouho, vestu taky, roušku a kartičku nevím... U mě je problém ten, že vidím krev a jdu do kolen, takže já ačkoliv to vozit budu, asi to moc nevyužiji (kéž bych to nikdy nepotřeboval)

Jinak plně souhlasím s tím, co napsal Lugen - SOE potřeboval nutně někde udělat slovní vyblitinu, tak ji udělal tady... #-o

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: povinná vybava

Příspěvek od Lugen »

tak a vláda po přechodu zrušila novou povinnou výbavu.
http://m.novinky.cz/articleDetails?aId= ... =12&sId=12" onclick="window.open(this.href);return false;
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: povinná vybava

Příspěvek od Herbie »

normalni hokej je to
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Glasy
Příspěvky: 115
Registrován: 12 bře 2009
Bydliště: JirkoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od Glasy »

Lugen píše:tak a vláda po přechodu zrušila novou povinnou výbavu.
http://m.novinky.cz/articleDetails?aId= ... =12&sId=12" onclick="window.open(this.href);return false;
jj já to slyšel v rádiu....přesouvá se to na rok 2011:-D bože oni neví co by snad samou nudou dělali:-d

no nějaký základy bysme měli mít z autoškoli, ale podle toho co znám tak tam nic moc....já osobně mám školení(ne přímo zdravotník zotavovacích akcí,to plánuju na příští rok)jenom co jsme měli na KOV,ale bylo určitě lepší než to co je v autoškole ,pač pracuju s dětmi.

jinak bacha na slovensku je Karta první pomoci povinná....včera sem ji tisknul kolegovi
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem,ale tím, že nezemřu.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: povinná vybava

Příspěvek od Lugen »

Pokud bude na slovensku povinná lopata musíš si jí vzít, komponenty lékárničky jsou povinné dle země přihlášení vozu. Měly by to zaručovat směrnice EU.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od threeseven »

Glasy píše:...jinak bacha na slovensku je Karta první pomoci povinná....včera sem ji tisknul kolegovi
Ba ne, je povinná pouze pro Slovenská auta. Akorát slovenská policie ráda pokutuje i cizí auta, protože EURa jsou EURa. A policajti jsou... prostě mají peníze rádi.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: povinná vybava

Příspěvek od Šíša »

Přesně, stejně jako chorvatští policajti rádi pokutujou cizince, čechy obzvlášť. Pakliže bych jel na slovensko, tu kartu bych si vytisknul. Sice to bude stát nějakou tu desetikačku, ale ušetří to nějako EURo a budu mít větší klid při kontrole. Hádej se pak s nějakým volem, že jsme v EU, když ty jsi min 400km od domova, leč v cizí zemi. :wink:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od SO 545 »

Glasy píše:...jinak bacha na slovensku je Karta první pomoci povinná....včera sem ji tisknul kolegovi
tisknuta neplati :wink: preco lebo kseft musi byt a basta
ci to musia mat aj inostranci to netusim ale len komplet policajne pako to riesi nepytaju to ani od nas domorodcov
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Re: povinná vybava

Příspěvek od bruno1 »

Plati ale musi byt zalaminovana... :wink:
Patina forevwer

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2564
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: povinná vybava

Příspěvek od martin_100 »

Slovenskej policajt má smůlu ... buď si sežene tlumočníka nebo se s nim bavit nebudu.

Vestu vozim .. a ty ostatní kraviny .. nu pokud už je nová apatyka bude rovnou obsahovat tak mi to říly vážně netrhá že vozim něco navíc.

Odpovědět