Veteránské papíry?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od brocenak »

a staci dve plne moci, ktere si clovek muze napsat a podepsat doma....jedna na prihlasku na ZTP a jedna na prevedeni na noveho majitele a nebo jedna plna moc notarsky overena na veskere ukony na odboru dopravy

slesa
Příspěvky: 115
Registrován: 16 srp 2009

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od slesa »

myslim že ZTP neni špatnej napad, rozhodně mi přijde v dnešní době zbytečný u takle staryho auta dělat klubovku a jezdit na běžnejch SPZ protože to je starost na vic a v podstatě k ničemu, dřív to bylo kvuli pojistce ale dneska to už neni potřeba. A mam obavu že ti ani veteransak testace od EKO poplatku nepomuže. No nejsme si tim jistej, mužu to zjistit až se mi testační komisař vrátí z dovolený. Sám jsme se s tim nesetkal

Jinak vim že ty světla hodlaš odstranit, jde spíš o to za jak dlouho, jestli dřív chceš jezdit nebo todle opravit.
Obrázek

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od lubos »

VW181 píše:
karlosVW píše:odpovědí tu je spousta :) O něco chytřejší jsem,ale ..... jasno tedy nemám.Asi se budu muset zanořit do nějakých literatur nebo otravovat někoho z mého okolí s konkrétním požadavkem a polopatickým vysvětlením.
ted v první řadě mi jde o to abych si něco neposr...,když hnedle nepoletim přihlašovat auto...STK to nemá,tak bych to beztak nedohlásil...asi.
Hele, vpoho.
Máš auto na papírech. Dej ho do slušného stavu a udělej STK a přihlášení......
Jsem stejného názoru. U auta bych rozhejbal brzdy,světla a další věci nutné na STK (zas tak moc toho tohle auto neptřebuje) a dokončil převod. Na nějaký uvádění do původního stavu je času dost, až si seženeš vše potřebné. To ti nějakou chvíli zabere, mezitím třeba zase změněj pravidla pro převod, tak abys něco neprošvih.

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od SkejT »

chtěl jsem se zeptat ohledně osvobození od EKO daně u ZTP a ZTP-P při přepisu, že to platí pouze do konce roku 2011.
Je tato informace založena na pravdě?
ratte opa 62"
čokoládová ratte palačinka

Uživatelský avatar
douf
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2009
Bydliště: Hradec nad Svitavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od douf »

Slyšel jsem to také, od známého co dělá na STK :roll:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Lugen »

Co je pravda na tom, že je nově potřeba vyjádření výrobce?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pětišroub »

vyjádření k čemu?:-) To je pěkná blbost protože většina výrobců skutečných veteránů už ani neexistuje. Komu dneska řekně něco například Amilcar, Gilette, Henderson-X. Teď jsem absolvoval přihlásku 147ky a byla to klasika - testační formulář plus potvrzení o technickém stavu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Lugen »

uplná blbost to neni, takže se uklidníme...
Upřesnění informace: týká se vozidel po rv 75. k testaci je zapotřebí vyjádření o shodnosti, tj kopie velkýho techničáku, nebo ono vyjádření od výrobce...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pětišroub »

Lugen píše:uplná blbost to neni, takže se uklidníme...
Upřesnění informace: týká se vozidel po rv 75. k testaci je zapotřebí vyjádření o shodnosti, tj kopie velkýho techničáku, nebo ono vyjádření od výrobce...

nevim o tom že by existoval takovej požadavek..TP ať už český nebo cizí se samozřejmě přikládá, spolu s dokladem o nabytí, k mnou uvedeným materiálům při vystavování RZ na magorstrátu..kde není TP (což byl můj případ), čestné prohlášení, že vůz nemá TP a není registrován v rámci EU, nepochází z trestné činnosti a je výlučně mým majetkem. Vyjádření výrobce nebylo požadováno.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

WarpUp
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2012

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od WarpUp »

Ahoj, možná že už zde tento dotaz někdo vznesl a pokud ano omlouvám se že jsem ho znova vznesl a zamořil diskuzi o svůj příspěvek :) Chci si koupit motorku z roku 1958 prodejce mi dává na výběr pořídit motorku s papíry nebo bez.S papíry mne však příjde motorka o 10 000kč dráž což se mi příjde jako ujeté....Takže dotaz zní následovně je možná si nechat vystavit nové papíry a následně si pak vyřídil veteránské papíry?Prostě je nějaká šance jak toho vychcánka přečůrat tak abych s tou motorkou mohl legálně jezdit po silnici? :cry: Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pětišroub »

to je oříšek protože pokd papíry zůstanou "živé", veteránská čísla na to nezískáš - je tam shoda v evidenci a to nelze. Pokud se jedná o nějakou pochcanou jawu nebo Čízu, najdi si jinej kus, pokud je to něco raritního, skousni investici do originál dokladů.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Co já vím, tak EKO poplatek se platí pouze u osobních vozidel kategorie M1, motocyklů (a třeba i velorexů) se to netýká. Tím pádem by se to nemělo týkat ani náklaďáků. Takže motorku normálně přihlaš a je to.

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Kůča »

S origo papírama to má vždy větší hodnotu.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od MiHo »

Já bych to také nechal na originálech... záleží na papírkách.. bude asi větší pojistka..
Jednou si stejně koupím busíka...

slesa
Příspěvky: 115
Registrován: 16 srp 2009

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od slesa »

Myslim že tu nejde o EKOpoplatek ale o to že prodejce chce za papíry navíc 10t. S origo papírama to určitěš bude mít větší cenu, ale jde hlavně o to jaká to je motorka a jaké s ní má kupující záměry.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

MiHo píše:Já bych to také nechal na originálech... záleží na papírkách.. bude asi větší pojistka..
U ČPP jedna čtvrtina sazby pro tento r.v.

WarpUp
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2012

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od WarpUp »

Díky za rady ;) asi teda budu muset překousnout že mě výjde o 10 000 dřáž.Ale měl bych ještě dotaz objevil jsem stejný model ale v tzv. "nálezovém stavu" co to konkrétně znamená?Je možno na vyřídit TP?

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od venca101 »

Nemá prosím někdo vzor čestného prohlášení k veteránským papírům nebo nevíte, kde se dá stáhnout?? Už jsem ho kdysi někde zahlídl, ale dneska ho nemůžu nějak najít...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od thomek »

Já jsem ho vypisoval až na místě, dle slov paní komisařky :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
ripi
Příspěvky: 127
Registrován: 25 črc 2005

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od ripi »

Ahoj,

nevíte prosím někdo kde se dají v Praze nechat přijatelně vyvolat fotky na veteránský průkaz 6x9 (fotoŠkoda chce za jednu fotku 49,- :shock: )?

Díky moc..
ještě chvilku..

Odpovědět