Fenomén "Balení na cesty"

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Fenomén "Balení na cesty"

Příspěvek od axoun »

Neuvěřitelně nás točí balení na cesty. Ještě se nám nikdy nepovedlo odhadnout, jak dlouho asi balení bude trvat. Čim víc času před odjezdem si na něj vyčleníme, tím déle pak samotný úkon trvá. Nakonec stejně vyrážíme minimálně o několik hodin později, než jsme měli v plánu před začátkem balení, častěji však se zdržením půldenním.
Je to jen náš problém nebo pravidlo v obecné rovině? Odjíždíte s pocitem, že jste něco nechali doma? Jak se s takovým rozpoložením vyrovnat?
(Dal jsem to sice do busí sekce, ale z vlastní zkušenosti víme, že to funguje i sbroukem, že). :roll:

Obrázek

Packliste für Campingbus-Trips
Die nachfolgende Liste verwenden wir immer als "Denkzettel" beim Bepacken des Fahrzeuges. Wir haben diese Liste in Tabellenform zum Abhaken der gepackten Gegenstände. Das hat sich bewährt, damit in der allgemeinen "Vor-Urlaubshektik" nichts vergessen wird.
Körperpflege und Hygiene
Badetasche mit Waschzeug, Rasierzeug, Haarpflegemittel, Creme, Tampons
Brillenputzmittel/Glasreiniger
Badetücher und Handtücher
Sonnenschutzmittel
WC mit Zubehör (Chemikalien) und Klopapier
Spaten
Maniküre und Medizintasche
Sonnenbrillen, Ersatzbrillen
Kopfbedeckung (Sonne)
Tempotücher, Ohrstäbchen, Zahnstocher
Sonnendusche

Bekleidung und Schlafen
Unsere Erfahrung: Es werden immer viel zuviel Klamotten mitgenommen!
Klamotten (Socken, U-hosen, usw.)
Schuhe, Badeschuhe, Wanderschuhe
Seidentuch (Zugluft im Fahrzeug)
Badeklamotten, Fahrradhosen
Gürtel, Hosenträger
Schuhputzzeug, Nähzeug
Wäscheleine, Wäscheklammern
Regenjacken, Jogginganzüge
Bettdecken, Kopfkissen, kleine Kopfkissen (zusätzlich)
Bettlaken, Schlafsack (als Trennwand zum Fahrerhaus wenn es kalt draußen ist)
Vorlegeteppich (Boden)

Küche
Futter (allg.), Instantkaffee
Gewürze, H-Milch
Kekse, Grill mit Gasflasche
Küchenrollen, Piezo-Anzünder, Feuerzeug
Gießkanne (bei fest eingebautem Wassertank)
Taschenmesser, Besteck und Geschirr
Spülmittel, Spüllappen, Geschirrtücher
Mülltüten, Frühstücksbeutel
Gummiringe, Milchflasche (leer, zum Umfüllen von Tetra Pak-Milch)
Fruchtsäfte (Tetra Pak), Teebeutel

Unterhaltung
Fotoausrüstung (Batterien o.k.?), Filme
Fernglas, Bücher
Schreibzeug, Adressenliste
Spiele, Musik
Luftmatratze, Strand-Sonnenschirm, Plane
Fahrräder (Pumpe, Flickzeug), Trinkflaschen für Fahrrad

Sonstiges
Wagenheber, Werkzeug
Autopapiere, Ausweise (Gültigkeit prüfen!)
Krankenversicherungsschein, Camping-Atlas
Kartenmaterial (Atlas), GPS (wenn man sowas nobles hat, wir träumen noch ;-)
Scheckkarten und -heft, Telefonnummer der EC-Zentrale (sperren der Karte bei Diebstahl)
Urlaubsgeld
Schirm, Besen
Campingstühle und -tisch
Kabel für 220V-Anschluß, Starterkabel (bei älteren Fahrzeugen)
Motoröl (bei älteren Fahrzeugen), Lumpen
Rucksack, Plastik-Trinkflaschen (1,5 Liter)
Taschenlampe (Batterien o.k.?)
Reiseführer (Fremdwörterbuch)

Seznamy nezbytností sice pomáhaj, ale ne zcela. Bez čeho byste nevyjeli vy?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

nevyjel bych predevsim bez naradi :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

rád bych zabránil už v počátku cyklení, plky o tom, co všechno sebou vozíme v broucích jsou tady:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... %EC+chlast
a tady:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... %EC+chlast

Nejsem mod busí sekce, takže nemůžu sloučit, prosím p.t. uživatele, aby se zde vyjadřovali pouze k Axově otázce ohledně balení na dovolenou, nebo jiný delší výlet, plkání možno provozovat ve výše uvwedených debatách....

Děkuji.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Axi chybí tam jen šprcky a síťka na motýly
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Klidně to slučte. Nemoh jsem najít, kam by se to šiklo.
Zopakuju tři hlavní otázky, na který mě zajímaj odpovědi:

* Je to jen náš problém nebo pravidlo v obecné rovině?
* Odjíždíte s pocitem, že jste něco nechali doma?
* Jak se s takovým rozpoložením vyrovnat?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

ano
ano
to je individuální
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

Axi můžu tě uklidnit ..je to problém všech a nikdo to nemá rád ..
u brouka je to zvlášť peklo i když vlastně vejde se tam toho míň takže by mělo bejt míň voseru :wink:

už se těším až budu mít v ponorce základní výbavu na cesty natrvalo
a nebudu pokaždý vykydávat tu hromadu po každý akci ...
i když z praxe vidím u jiných ,že i ponorka je malá a zárověň velká na úklid :wink:

je to holt nutný zlo

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

Myslím že více z nás učinilo poznatek, že skoro stejné množství věcí potřebuje člověk na víkend anebo na měsíc. Pak se liší třeba množství vezených potravin, pokud v cílové zemi je třeba podstatně dráže než u nás. Pak možná víc spodního prádla.
...aj tak tak...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

* Je to jen náš problém nebo pravidlo v obecné rovině?
* Odjíždíte s pocitem, že jste něco nechali doma?
* Jak se s takovým rozpoložením vyrovnat?


ano (ale za ta leta uz mam system tetris propracovanej)
ano vzdycky :)
zasadne se nevracet a koupit si to co chybi novy :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

1.ne - můj problém to není, ale žena občas nemístně zdržuje se zaléváním kytek atd. - nicméně balení stíháme bez problému.

2. pravidelně, ale je mi to jedno - miluju improvizaci

3. viz bod 2.
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

nakres hodne ulet, skoda jen ze je hrube z meritka, v praxi bych rad videl toho zoufaleho pana.

baleni je v pohode. Se slecnou mame podobnou vlastnost kupu "nepotrebnych" veci vytesnovat, takze to nejak neresime.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

axoun píše: * Je to jen náš problém nebo pravidlo v obecné rovině?
* Odjíždíte s pocitem, že jste něco nechali doma?
* Jak se s takovým rozpoložením vyrovnat?
1) Já bych to viděl na problém v obecné rovině, vzal jsem ho na vědomí a pokud je čas odjezdu stanoven na 18:00, rovnou předpokládám, že dřív jak v 8 nevyrazíme.

2) Projistotu vozim pastu a kartacek neustale v busiku. Dycky se najde něco podstatnýho, co zůstalo doma, povětšinou něco, co si celej den před tím připomínám, ať nezapomenu, nachystám si to na viditelné místo.... a tam to zůstane.

3) Většinou to koncipuji tak, abych potřeboval co nejméně věcí. Vznikne-li potřeba něčeho dalšího, dá se dokoupit cetsou - takže většinou balim kartáček a pastu, spacák a náhradní spodky a tim končim. Jiný věci, když člověk nemá, zjistí, že nepotřebuje a nebo si sežene cestou. Vracim se jedině tehdy, když zapomenu doklady od auta. Ovšem stalo se mi, že jsem zjistil, že jsem zapomněl doklady až na zpáteční cestě z výletu =)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Moje drahá polovička propadá při každym balení hlubokým depresím, že to prostě nikdy nedáme dohromady. Abysme náhodou na něco nezapomněli. Do toho popichuju já, jestli bysme třá už za pouhých šest hodin nemohli pomalu začít nosit věci do auta. Když už je hromada "sbalených" věcí vyskládaná na manželské postele vysoká tak, že si musíme stoupat na špičky, abychom viděli na své vyděšené obličeje, začnu propadat depresím já s otázkou: "Kam to dop*dele všechno nacpu."
S politováním totiž zjišťuju, že čím větší auto, tím více věcí třeba jest. Jakmile je pak čék nucen přesednout zpátky do brouka, deprese se prohlubují. Když množství pánviček zredukuju na tři, (jedna by mi neprošla), huculy pro letní výlet jakoby omylem zapomenu vedle auta v garáži a namísto nafukovacího bazénku vezmu jen plovací kruh, tak se všichni nakonec do auta přeci jen „nasádlíme“. Horní část volantu mam sice asi deset centimetrů od zubů, páč sedim v předklonu, aby mě svišť za zády nekopal do sedačky příliš velkou silou a v dusné atmosféře za jiskření tažného zařízení o asfalt vyrážíme v očekávání věcí příštích .

Moje tři dotazy měly za úkol jednat uklidnit ženušku, že je to všechno v richtiku, páč je to tak všude stejný a pak taky trošku utěšit sám sebe.
Naposledy upravil(a) axoun dne 26 črc 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

jo čím větší prostor má člověk k dispozici tím je víc v prdeli :wink:
z vlastních zkušeností doporučuju brát maximálně třetinu zbalených věcí ..stejně to člověk nestihne použít a nejvíc mě dokáže naštvat zjištění ,že jsem něco vozil sebou úplně zbytečně ..

samo něco jinýho je rodiná výprava .. to musí bejt peklo to balení :wink:

je to vo tom jaký si to člověk udělá aby byl v pohodě

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

asi nezapadám do Axem předpokládaného schématu - balím jen pro sebe a tím je to o dost jednodušší. Jezdím kamkoli poměrně často a dospěl jsem ke zjištění obdobnému jak pánové kvak a půlksicht. Stejně tu tašku otevřu jen pro kartáček a nějaké ty spodky s fuseklema.
Víc sebou netřeba :idea:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

* Je to jen náš problém nebo pravidlo v obecné rovině?
:lol: Cha chá, kolego, když jsme s našima jezdili do exNDR k moři, balili jsme celkem 8 hodin - jak jsem během 10ti let vypozoroval. První čtyřhodinovka probíhala v pátek a balil se obří rodinný stan, vařič, regálky a tak. Všechno se to přichystalo na hromadu a ta pak byla skutečně vysoká asi 1,5 m. V sobotu se balilo oblečení a štosovalo do Š105 nejdřív se zahrádkou, později s vozíkem a nakonec s vozíkem a zahrádkou.

* Odjíždíte s pocitem, že jste něco nechali doma?
Vždycky.

* Jak se s takovým rozpoložením vyrovnat?
Myslet na to hezký co přijde, ne na to hrozný co jsme nechali doma.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

odpovědí:
ano
ano, bohužel se často záhy ukáže, že to nebyl jen pocit, ale skutečnost
vyrovnat se s tím dá užíváním si cesty, jak jinak...

A k tomu množství věcí....měly byste si dát někdy dovolenou na motorce, to jednoho naučí vyselektovat nepotřebné a důležité, na motorku (pokud to není parník typu Gold Wnig) se toho moc nedá přidělat.....i když mohl bych vyprávět zkazky, jak jsme v zatáčce kličkovali mezi rozbitou lahví červeného vína, věncem buřtů a ručníkem, které vyklouzly zpoza gumicuků přede mnou jedoucího kolegy....

black.tommy

Příspěvek od black.tommy »

a hlavně si nezapomenout zabalit ehm ubalit? :lol:
nabalit stopařku

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

to je právě ono...
taky jsem zažil dovču na motorce, a v takovym případě souhlasim s prakem... stačí povícero spoďárů, když je čék sám...

nechce-li ale čék aby rodina trpěla, je třeba nalézt optimální kompromis mezi potřebou pohodlí a možnostma

Jechová: ...to je vaše pračka?
Knotková: je
Jechová: a jak se v ní pere?
Knotková: dobře (dívá se na Knotka)
Knotek: no jen se s ní rozluč, rodina se dusí...
Naposledy upravil(a) axoun dne 21 črc 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Je to mor! Nejhorší je to před cestou jen na víkend nebo ještě horší na sraz, protože tam by člověk chtěl "letos být o něco dřív", nebo má sraz s ostatními u pumpy. Myslím, že platí obecně, že čím větší rodina, tím je to horší. Cestovatel sám si opravdu vystačí s kartáčkem a tím co má na sobě, protože zbytek, jako je jídlo dokoupí cestou. Některé věci jsou ale nahraditelné jen obtížně, jako třeba spacák pro děcko (náš předseda a výlet do JČ), nebo židličky (my oba a Attack 03), seďte pak s ostatními u grilu na zemi. Je to celé o tom, co jeden oželí a co zkazí celý výlet, resp. bez čeho se jet nedá. Když zapomeneš něco pro zábavu dětí, musíš to pak nahradit vlastní fantazií. Nejhorší schíza byla, když jsme střídavě používali 2 kempovací auta (T1+Syncro). Pokaždý vyšťárat všechno, co nemáme 2x, tedy v každém z nich. I tak je ale kolem 1 auta spousta chození, než si může být řidič jistý, že nic nezanedbal. To zmáknu v práci během pozdního odpoledne, pak přijedu domů pro rodinu, kde se zase zhrozím, co všechno máme vézt ssebou. Svezu to výtahem dolů (jaká výhoda) a všechno z tašek a košů musím přemístit do bydlíka tak, aby to uvnitř nebylo pokud možno vidět a nezabíralo tak místo ve společném prostoru pro pohyb. Sním přitom o tom, jak jednou vyrazím na dlouhou cestu úplně sám. Pak většinou jedeme zpátky do práce, protože jsem něco zapoměl a odjezd je tak o další min. 0,5h prodloužen. To když se nevracíme pak ještě domů. Kdysi jsem jezdil na vandry a tam to bylo daný tím, co člověk zabalil do U.S. torny a co unesl. Bydlík toho uveze hodně, ale jak jsem už psal, nic nesmí "vykukovat", nebo se kutálet po podlaze, to nemám rád. Většinou bývám při odjezdu silně nervózní až na.ranej. Myslím, že řešením by mohl být nějaký vlastní vyzkoušený seznam věcí vylepený doma i v autě zevnitř na dveřích. Jako jsme mívali před odjezdem na tábor. :idea:
Nic než VW Bus!

Odpovědět