Výlety s busíkem

Uživatelský avatar
Marek
adoptivní táta kalifornie
Příspěvky: 138
Registrován: 25 bře 2004
Bydliště: Pchery

Příspěvek od Marek »

No, lidi strašně vstřícný, i v servisech a autopotřebách. Ovšem s díly je to pruda. Ňáký busíci semotamo jezděj, ale sehnat ND je opruz. Na vrakovištích jsem viděl většinou skelety, z nichž už bylo všechno použitelný sundaný. Buď si musíš vézt díly s sebou, nebo se ti musí posrat něco, co jde nahradit z Dacie. :wink:
Teď v létě jsme sháněli spojkovou trubičku na T255:

"Servis mašína?" "Jojo, 20 km Beius; gut servis." "Volkswágen?" "Jojo, Volkswágen, gut servis".
Takže 20 kiláků na dvojku bez řazení. Cestou vrakoviště, busíci tři, trubička žádná. Kluk byl moc milej, hrabal ve všech trubičkách co tam měl, ale ta správná prostě nebyla. Beius: servis ano, ale na dacie. "Trubička - hydraulic pipe - rozumíš?" "Jojo, autopotřeby, támle kousek" V autopotřebách trubičky - jak jinak - na dacie (jinej průměr koncovek). Měděný. Tak jsme jednu zakoupili (asi 70Kč). Back to the service. "Přeříznout, nasadit VW koncovky, zavařit, šlo by?" "Nene nešlo, mašína (svářečka) kaput." Tak jsme tam stáli jako trotli, zatímco holky za rohem v tu dobu ověšovaly busíka různým mokrým prádlem, takže vzápětí vypadal mnohem rumunštěji, než všechno kolem. Vtom se zpod auta (kupodivu dacie) vysoukala kudrnatá hlava, kterou následoval zbytek rumuna v montérkách a nekompromisně pravila: "kamón". Pak nás posadil do novýho bavoráka s černejma sklama a vez někam za město, sjel z hlavní, pak po panelce a do nějaký garáže. V garáží bodrej čtyřicátník: "češííí, nedvěééééd, poborskýýýýý" a autogen asi z roku 1965. Na třetí pokus to svařil. Prachy nechtěl, dali jsme mu asi 50 Kč na pivo. Ten kluk s bavorem nás odvez až k busíku (pohled na prádlo i na auto ho neskrývaně pobavil). Prachy rezolutně odmítnul. V autopotřebách jsme dokoupili brzdovku asi za 80 na naše, namontovali, odvzdušnili a počkali na holky (které zatím šly do místího megasekáče velikosti Tesca) v bufáči na stojáka mezi místíma lopatama...
Takže: ať už se stane cokoliv, lidi jsou tam skvělý a pivo stojí pod 15Kč:!:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

No, lidi strašně vstřícný.....Takže: ať už se stane cokoliv, lidi jsou tam skvělý a pivo stojí pod 15Kč

...Pod tahle Markova slova bych se i podepsal.
Taky jsem v Rumunsku přišel do kontaktu většinou s lidma, který svým chováním stavěli na hlavy hlášky o nesnášenlivosti cikánů. Většina našich hostitelů tmavší pleti nechtěla za nocleh ani leiku, v domcích balkánského interiéru se šátky, koberci, přehozy, třásněmi a cinkrlátky měly hospodyně čisto a naklizeno. Líbilo se mi, že na nádražích hraje orientální hudba z amplionů nebo aspoň televize pověšená na řetězech. A taky že snad každou druhou lavičku okupuje houf mudrců, kibicujíce partii v šachu či dámě. Nadchl mě řidič autobusu v klobouku, sešlapující spojku holí. Více pozornosti než horským serpentýnám před sebou věnoval prskajícímu chladiči bez víčka za poslední řadou sedaček. Přesto nás dovezl na místo určení. Pozitivní také bylo, že linkové autobusy staví stopařům i na těch nejnevhodnějším místech, zatímco řidiči osobních aut žádají od stopařů mnohdy nepřiměřený poplatek. Při štěstí na mašinfíru se zdaří stopnout i úzkokolejku.
Abych tedy nebyl OT, s busikem jsme objeli Slovensko přes Polsko, Maďarsko a Rakousko. Na Ukrajinu jsme nahlédli jen přes kopec za doprovodu SO 545 v očekávání hloubkové celní kontroly, ale dodnes nás to mrzí, že jsme to neprubli. Celkem jsme ujeli bezmála 3 500 km výhradně po okreskách. Z náhradních dílů jsem měli jen svíčky, hadičky, vercajk a především kontakty na lidi z fóra flat4.org, k nimž jsme se během jízdy blížili. (Tam kde končí schopnost vlastních rukou, musí posloužit huba – nouzové pomoci ale nebylo naštěstí třeba).
Na spadnutí je březnová cesta do Yorkshiru, v letě bychom se chtěli přiblížit opevněným rumunským klášterům a navštívit českou komunitu v moldavské Holubince. Na tuhle cestu si ale určitě vezmeme vlastní slivovici pro vypálení červa, neboť pivo je tam sice do patnácti kaček, leč českého pivaře vesměs projímá. Ani pálincá de Bihor ochranné značky Rieni v plastikové placatici neudělala našinci dobře. [smilie=puke.gif]

Uživatelský avatar
Marek
adoptivní táta kalifornie
Příspěvky: 138
Registrován: 25 bře 2004
Bydliště: Pchery

Příspěvek od Marek »

Dobrý zkušenosti jsou s pivem Ursus:
Obrázek
A s koňakem Hercules:
Obrázek
Belgičani tam začali vařit v licenci pivo Tuborg. 2003 bylo dobrý, 2005 to bylo úplně jiný pivo. Rumuni říkali, že se to zkazilo od doby, co odjeli poslední belgický školitelé a fabrika je komplet rumunská, tak nevim...
(zásoby jsme si vezli taky, ale to nemělo šanci vydržet :wink: )

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Jó to je je fakt, Ursus byl poživatelnej, ale v horách a v menších vískách těžko k sehnání.
... jeden z velmi dostupmných destilátů. Jedna plastflaška dokonce zbyla i s pečetí...

Obrázek

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

axoun píše: Obrázek
Jednu mám ještě v lednici :)

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

axoun píše:
No, lidi strašně vstřícný.....Takže: ať už se stane cokoliv, lidi jsou tam skvělý a pivo stojí pod 15Kč

Na Ukrajinu jsme nahlédli jen přes kopec za doprovodu SO 545 v očekávání hloubkové celní kontroly, ale dodnes nás to mrzí, že jsme to neprubli.
No jo, se nediv, dyk vy v tom musite vypadat jako zapadacky ultraspioni s dob, kdy studena valka byla uz pekne rozpalena. Este si tam strc tu origo vysilacku i s antenou a mas o zabavu na hranicich postarano. To aby ses pak naucil "Original Zustand" ve vsech jazycich pouzivanych na vychod od Brna.[smilie=andere047.gif]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já..já..já nic soudruzi, samochód submarínyj v kondycy oryginálnyj!!!
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

no dovolte soudruzi, normální rodinka na vwejletě v rodinnym vozítku ne? :wink:
no je fakt, že před čárou do Raichu jsme tu "eSPéZetku" vystavili aspoň za vokno. ale kuci rakouský nechtěli snad ani pasy natožpak zkoumat veteránskou knížku. :P
tak jsem si vzpomněl: když jsme hledali parkování ve Vídni, po marném boji v ulicích jsme rezignovali a že teda zajedem do podzemních garáží. když jsme pak vylezli ven z podzemí, první co jsme viděli byla cedule s nápisem: "Franz Josef Kai". Asi se holka chtěla jenom mrknout domu, tak si nás tam zavezla.
Obrázek

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Jo, a v kavárně jste si u jednoho stolu dávali Sachrdort s Louise Piech, ne?

To já bych teda svojí Norku do podzemních garáží nedal. [-( :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

no taky musíš pro neznalé přiznat proč bys jí tam nedal:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Grossraum píše:Jo, a v kavárně jste si u jednoho stolu dávali Sachrdort s Louise Piech, ne?

To já bych teda svojí Norku do podzemních garáží nedal. [-( :lol:
Ať se propadnu do západního Německa, jestli tam ten Luis Piechů někde kolem taky nešounil... :P
--- Nooo taky jsme to v tom podzemí měli o tykadla. Kočárek a plastovej náklaďák jsem musel ze zahrádky sejmout! :wink:

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Pětišroub píše:no taky musíš pro neznalé přiznat proč bys jí tam nedal:)
patamušto grossraum.
axoun píše: Nooo taky jsme to v tom podzemí měli o tykadla. Kočárek a plastovej náklaďák jsem musel ze zahrádky sejmout! :wink:
To mě připomíná, když jsme si z jednoho výletu po Moravě vezli na zahrádce našeho grossraumu houpacího koníka. V jedné vesnici k nám přistoupil bodrý muž a ptal se, kde že bude stát ten cirkus, který propagujeme. :?
Naposledy upravil(a) Grossraum dne 10 úno 2006, celkem upraveno 1 x.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dnes sa vratil Makos z cesty po vychodnom pobrezi Australie,urobil nieco okolo 6000 km,samozrejme bez akehokolvek problemu,busik ide ako hodiny.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

Peter píše:Osobne sa este nemam cim chvalit ale davam do placu jednu zaujimavu stranku na tuto temu.


http://vwbus.dyndns.org/bulli/michaelk/ ... ber.htm#T2
typicke zatisi: :lol:
Obrázek

jinak to maj kluci nemecti pekne pojezdeny....hlavne ta indie a napric afrikou... :shock:
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

john píše:Dnes sa vratil Makos z cesty po vychodnom pobrezi Australie,urobil nieco okolo 6000 km,samozrejme bez akehokolvek problemu,busik ide ako hodiny.
Ku.va!!! ](*,)
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

john píše:Dnes sa vratil Makos z cesty po vychodnom pobrezi Australie,urobil nieco okolo 6000 km,samozrejme bez akehokolvek problemu,busik ide ako hodiny.
A ta spotřeba?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

10 litrov/100 km

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

john píše:10 litrov/100 km
A litr za AUS$ 1,20 co? Říkam ku.va chlapi nese.te mě!
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

V NSW je benzin okolo 1.30-40,Mak na Queensland Au$ 1.20.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Jsem si zas při dlouhý chvíli v kolbence projel fotky z Martinovo rodinný expedice Nordkapp04 a opět jihnul...

Obrázek

Při tý příležitosti bych rád vypíchnul hesla z těchto stránek:


* Cestovat s Busem (ne busem), to znamená mít svůj pokoj v každém městě, na každém parkovišti, u každého lesa.... Zkrátka bydlet tam, kde se vám zrovna líbí.

* NEBOJTE SE SE SVÝM BUSEM VYRAZIT ZA HRANICE, TO CO S NÍM NALÍTÁTE ZA DVA VÍKENDY PO ČECHÁCH JE JAKO CESTA K MOŘI, NEZAPOMEŇTE, ŽE JE TO UŽITKOVÝ VŮZ, KTERÝ MUSÍ VYDRŽET VŠECHNO.

Odpovědět