výkres lavice pro Westfálii

tarmara
zasloužilý harcovník fóra flat4.org

Re: výkres lavice pro Westfálii

Příspěvekod tarmara » 18 kvě 2017

ty wallyho panty jsou jiny system,neni to kopie westkovejch. Docela rád se na tupostel nekdy posadim. Ja osobne jsem pouzil ty panty co jsou na sambe v odkazu vyse. Maji vetsi plat do ktereho se kotvi sedak a operak. A stejne jsem jak sedak tak operak jeste vystuzil metrovym hlinikovym profilem,aby se neprohybaly. Použil jsem zahloubené narážecí matky,takže nikde nic netrčí.
To klikklak kovani za par korun se montuje z boku desky. Dovolim si tvrdit, ze i pri pouziti 18mm preklizky a rozpeti cca 140cm to bocni sroubovani nevydrzi moc dlouho,nez se deska rozstipne. Leda to cele preplatovat.
Pár fotak zde https://drive.google.com/drive/folders/0B4Zi-R8ghcyGWmJlNi1FVDB0ZFk?usp=sharing

udeeska
stálý inventář fóra flat4

Příspěvekod udeeska » 19 kvě 2017

Tak v Tvojim odkazu fotek vidim,ze tyhle panty jsou robustni, o operadlu bych si nedelal velkou starost a sedak asi zalezi z jakeho je dreva. Jak daleko presahuje sedak v poloze na spani spodni celo?
Vwase nocni sichta...

tarmara

Příspěvekod tarmara » 19 kvě 2017

udeeska píše:Tak v Tvojim odkazu fotek vidim...

Pokud to bylo na mě,tak celá lavice je z 18mm voděvzdorné překližky. Fotky dodělám až se dostanu k busu, sedák v postel-modu přesahuje o cca 40 cm a je podepřený stejně jako u originálu do čela takovými konzolkami. Na vrchu čela mám nasazený hliníkový Uprofil, aby ho ty ocelové konzolky neosvačili...

Radek
mořský stařec flat4.org

Příspěvekod Radek » 19 kvě 2017

VW181 píše:
gitan píše:ahoj,jak je vlastně sedák a "opěrák" přichycený k dřevu (překližce) lavice?

Přilepený a čalouněním přetáhlý přes hranu dřeva.

Já jen doplním variantu – protože moje děti jsou čuňata, hledal jsem možnost jak udělat čalounění matrací sundavací kvůli případnému praní.
Očalounil jsem molitany samostatně a potah udělal sundavací (klasika jako povlak na peřinu zavřený suchým zipem). Pomocí širokých suchých zipů je to „přilepené“ i na překližku postele. Drží to bez problémů, matrace se dají použít i mimo auto, přes zimu nezatuchnou atd.

tarmara

s madracema to máme podobně - očalouněné samostatně a na lavici drží buď přimáčknuté dětskýma autosedačkama a nebo na posteli takovýma měkoplastovýma mřížkama, které se položí mezi matraci a sedák a zabraňují klouzání. Ač jsem tomu nevěřil, tak to drží jak přibité.

boldor

Příspěvekod boldor » 19 kvě 2017

tarmara píše:ty wallyho panty jsou jiny system,neni to kopie westkovejch. Docela rád se na tupostel nekdy posadim. Ja osobne jsem pouzil ty panty co jsou na sambe v odkazu vyse. Maji vetsi plat do ktereho se kotvi sedak a operak. A stejne jsem jak sedak tak operak jeste vystuzil metrovym hlinikovym profilem,aby se neprohybaly. Použil jsem zahloubené narážecí matky,takže nikde nic netrčí.
To klikklak kovani za par korun se montuje z boku desky. Dovolim si tvrdit, ze i pri pouziti 18mm preklizky a rozpeti cca 140cm to bocni sroubovani nevydrzi moc dlouho,nez se deska rozstipne. Leda to cele preplatovat.
Pár fotak zde https://drive.google.com/drive/folders/0B4Zi-R8ghcyGWmJlNi1FVDB0ZFk?usp=sharing

Naprostý souhlas.
Moje představa je ale trochu jiná, sešroubovaným překližkám jsem už od začátku moc nevěřil ,jsem strojař, ne truhlář :-).
Ptal jsem se tady na výkresy westfalia/JC pantů nebo jejich kinematiku ale postel bude řešená jinak.
Chci to udělat takhle:
rám.PNG
rám.PNG (100.13 KiB) Zobrazeno 386 x

Ale byla to zatím jenom taková sonda a hledání podkladů pro výrobu. Nejdřív jezdící auto, pak až postel.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

tarmara

Kdybys v Mostě řekl, mohl jsem tě nechat si ty panty oměřit :) - myslím, že kinematické výkresy asi nikde neseženeš a jako strojař ale budeš vědět co a jak přesně zaměřit.

boldor

Příspěvekod boldor » 19 kvě 2017

...no když já to začal pořádně řešit až v pondělí:-) Není všem dnům konec, na měření je času habakuk. Ono to jde i spočítat ale podle vzoru je to snazší.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Skid
stálý inventář fóra flat4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Skid » 30 kvě 2017

Sice to není výkres a ani lavice pro Westfálii, ale postel to je, tak se taky musím pochlubit. Chybí jen jeden díl, který vyrobíme a do 14 dnů, snad montujeme. ;-)
Obrázek
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Zpět na “knírač T2a + kulaťák T2b (1968-1979)”