T2 - Bezpečnostní pásy.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Vykopávám toto téma jelikož se konečně pouštím do dodatečné montáže bezpečnostních pásů na zadní lavici.
A rád bych se dozvěděl či z fotek uviděl,jak se do buse montují pásy...Jestli je lepší tříbodový či dvoubodový..
Jak je to řešené ve Westyně když je po straně nábytek? Děkuji Tom
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Btw. vím že se to řešilo ve všeobecných dotazech...ale myslím si že pro příští dotazy si toto zaslouží vlastní téma.. :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

TomB píše:obrázek
Např. na tomto obrázku je umístěn navíječ pásu na okně...Když takto dám klasický navíječ z tříbodu,tak se bude pás při odvíjení zadrhávat či vůbec nepůjde vytáhnout díky v navíječi umístěnému bezpečnostnímu "válečku" (nebocotoje) který když je nakřivo tak tlačí na "zakousávací zub" v navíječi..Když ho vyndám tak to fungovat bude...ale určitě tam není umístěn pro srandu králikům... :shock:
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od kratatom »

Ahoj! Paralelne s vyberem vhodnych pneu resim stejny problem. Dnes mi od Dudika z Olomouce prisly dva pasy pro T2 na zadni lavici (cislo 211-857-693/C/BLK - dodavatel VW Heritage). Na prilozenem montaznim letaku je doporucena stejna montaz jako je na te tve fotce. Zkusil jsem jen tak rucne pas vytahovat pod ruznym uhlem natoceni navijaku a zda se, ze nijak nezaskakuje. Pokud mi to o vikendu vyjde, pokusim se pasy namontovat a dam vedet. Mam vsak sirokou lavici pres cele auto, tedy bez nabytku na jednom boku. Takze jak je to s nabytkem nemam predstavu. Kazdopadne originalni montazni otvory jsou jen pod lavici a na ramu pod zadnimi okny. Doprostred zadni lavice pak planuju montaz klasickeho dvoubodoveho pasu bez navijeni 111-857-704/C/BLK, ale ten prijde z Olomouce snad uz za cca 14 dni. Mozna by tam mohl jit i dvoubodovy model s navijakem, ale ten jsem v nabidce u Dudika nebo VW Heritage nenasel. No a nakonec meho pruzkumu, tak ve Zline maji ted nove v nabidce nejaky "plech pro uchycení bezpečnostního pásu T2 8/67-10/79" pod cisly BBT0891-140 (leva strana) a -141 (prava strana), ale ani na BBT jsem nedohledal fotku nebo nejaky blizsi popis o co se jedna. Michal Strnadel mi nekdy v unoru v pocitaci ukazoval nakres puvodniho prislusenstvi primo od VW, ktere bylo urceno pro montaz navijaku na bocni stenu. Nevim ale, jestli ty dve veci spolu souvisi nebo ne. Zdravi Tom.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Hmmm to by mě zajímalo jak vypadá uvnitř :) Co mám já tak nefunguje jinak než při svislém namontování díky: V mechanismu samonabíjecího bezpečnostního pásu je kyvadlo, které při běžných podmínkách provozu visí svisle dolů. Pokud dojde k prudkému brždění automobilu, pak se kyvadlo zhoupne vlivem setrvačnosti dopředu a zámková páka ležící na kyvadle se uvolní. Páka spustí ozubenou tyčku se západkou a ta uzamkne hřídel, kolem které je pás navinutý. ale jinak dík Tom :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od kratatom »

Tak jak to popisujes mi funguji predni samonavijeci pasy v broucisku, ktere jsem koupil u Michala Strnadela ve Zline. Stacil jen spatny uhel montaze a zaseknul se. Tyto od Dudika, inzerovane prave pro zadni lavici v T2 to nedelaji. Prekvapilo me to, protoze jsem cekal prave takovou funkcnost a komplikaci pri montazi jak pises. Chytrejsi ale budu, az tam ty pasy budu mit namontovane.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Propůjčím si pár obrázků co jsem našel na Sambě:
Takhle si někdo poradil jen s dvoubody:
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Tady je vidět i uchycení tříboďáku...ale co mi hlava nebere..kde je uložen navíječ? Dle obrázku bych si skoro tipnul že je schovaný někde dole u nádrže.
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od VW181 »

TomB píše:Obrázek
Mám to podobně, ale ten navíječ mám uchycený trochu níž (tam kde je ta překližka je ještě jeden úchyt)
Jestli najdu, tak dodám foto.

Jinak navíjecí pásy mají vždy uvedenou polohu nebo stupně jak mají být přichyceny.
Když se ten nesmysl vyndá, tak jedou i v jiných polohách, ale nejsou tak bezpečné.
Mám dokonce origo VW navíjecí dvoubody, které leží na sedačce a jedou ve všech polohách.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od buca6 »

TomB píše:Tady je vidět i uchycení tříboďáku...ale co mi hlava nebere..kde je uložen navíječ? Dle obrázku bych si skoro tipnul že je schovaný někde dole u nádrže.
Řekl bych že je to ten nádstavec aby byl pás až do půlky okna nedávno to tady nekdo psal zkusim to najít

edit: našel
If you want to win employ the fin

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od kratatom »

Nejak se mi to po odeslani ztratilo ... Ano, to je ten nakres, co mi ukazoval a vytisknul Michal Strnadel. Podle meho nazoru je ta konzola uchycena pres sroub 7 (a mozna i 16 pokud je tedy skutecne pod tou preklizkou, to nevim). Sroub 8A je vsak v miste, kde ma knirac na prave strane nalevaci hrdlo nadrze. Tri body na uchyceni pasu jsou pak jeden pod oknem a dva na podlaze. A ted babo rad, jestli jsme to dobre vymysleli. Kazdopadne ten plech na bezpecnostni pas na pravou a levou stranu ve Zline je na objednani a stoji kazdy temer tisic korun. Nevim ale, jestli je to prave on.

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od kratatom »

> Jinak navíjecí pásy mají vždy uvedenou polohu nebo stupně jak mají být přichyceny.

Zminene pasy na zadni lavici T2 od Dudika maji na sobe uvedeno "angolazione: 90/180", tedy "uhel: 90/180".

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od Kůča »

Také jsem kvůli dětem montoval pasy,udělal jsem to tak že jsem za nádrž od motoru dal 5mm silnej plocháč a prošrouboval jsem ho skrz přepážku.
Přílohy
Snímek 525.jpg
Snímek 501.jpg
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od VW181 »

Můj bus T2b 1976
P4130125m.JPG
P4130126m.JPG
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Tak jsem se k tomu napůl dneska dostal a udělal pár cvaků....pásy jsem instaloval jako Mr.VW181 (taky jsou vlastně od něho :) )
Na boku pod zadním oknem jsou dvě díry:
Obrázek
Tyto bezpečnostní pásy nejsou origo VW ale od české firmy Moravan.Hezky jsem se do nich podíval a zjistil že mají podle polohy navíječe,polohovatelnou misku s kyvadlem.Takže jsem si ji přesně dle mého umístění vyšteloval tak aby vůči autu bylo kyvadlo svisle dolů.(bacha na pružinu...jde po očích :)
Obrázek
Po vyzkoušení že se pás při odvíjení neseká,jsem ho mohl na auto loupnout...
Obrázek
Konec pásu jsem dal na vnitřní vršek blatníku..
Obrázek
Bohužel jsem nestihl přidělat protikus-"samičku" musel jsem běžet za kulturou do Rudolfina....zítra do dofotim ať je to ucelený....
Jinak jelikož mám úzkou lavici tak druhý pás dám dvoubodový a nebudu řešit jak případný tříboďák pak provlíct nábytkem... :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

Finální foto.. Pravý pás je tříbod ,levý dvojbod...Na lavici se počítá jen se dvěma pasažérama....
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od kratatom »

Ahoj Tome! Koukam, ze jsi to vzal hopem. Vcera dotaz a dnes je hotovo. Chtel bych to taky tak umet, gratuluju! Zdravi Tom :-)

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od TomB »

kratatom píše:Ahoj Tome! Koukam, ze jsi to vzal hopem. Vcera dotaz a dnes je hotovo. Chtel bych to taky tak umet, gratuluju! Zdravi Tom :-)
Nazdar Tome,no bylo dlouho nachystáno...takže hlavní bylo se dokopat...bohužel to není žádné umění ale ostuda :D čusbus Tom :lol:
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: T2 - Bezpečnostní pásy.

Příspěvek od Mauglí »

Ahoj, moc pěkné.Děkuji za téma.Taky to budu co nevidět řešit.

Dotaz mimo hru.Co je to za černou barvu na podlaze ?

Odpovědět