Lamelové okno t2

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od tarmara »

Kde sehnat náhradní sklo do žaluzie?? Měl jsem v jedné lamele nahulváta zasilikonované normální sklo. Kladivem a chemií jsem oba nepotřebné komponenty z profilů dostal, ale teď bych tam chtěl dát ideálně tvrzené, to co tam bylo původně. Narozdíl od vahadel jsem náhradní sklo v přesném rozměru nikde nenašel. A chápu, že vzhledem k technologii výroby asi nikde na míru tvrzené sklo řezat nebudou. Plexi? Nebo opět nějakou zázračnou radu jak je tady na fŕu už snad i zvykem. Díky.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od Herbie »

Každý slušný sklenář ti uřízne sklo na míru a zajistí zakalení

ted nedavno nam sklenář ze Slivence dělal stěnu do sprcháče na míru
ovšem uplně levný to zakalení nebude :)
... a vůbec !

prkynkokb
Příspěvky: 91
Registrován: 01 zář 2006

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od prkynkokb »

Nejenom,že ti u nás sklenář uřízne sklo na míru,ale nechá ho i v Teplicích vytvrdit

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od Milan NM »

Chlapi,nieje lepsie bezpecnostne lepene ako kalene?

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od eLzyx »

to se obávám, že by bylo moc široké, ne?
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od tarmara »

Pokud se bude dělat (resp. někdo uřizne) lepené v požadovaných rozměrech tak je mi to tak nějak jedno. Ale je pravda že tloušťka skla bude jedním z velmi důležitých parametrů. Sklo se zasazuje do U-profilu a navíc se těsní opět U-profilem. A dle vyjádření některých zkušenářů je každá setinka milimetru navíc oproti původnímu rozměru znát při montáži.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

MilosS
Příspěvky: 19
Registrován: 18 zář 2015

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od MilosS »

Nedavno jsem to resil. Koupil jsem si komplet novou sadu tesneni pro lamelove okno. Jenze jsou pry dva druhy oken a do jednoho ty tesneni jdou a do druheho to jde na prd. Presneji receno se mi to tam nepodarilo nacpat rovne se sklem ani kdybych se pos.... Tak jsem si nechaval delat o 1mm tenci skla, tusim ze puvodne jsou 3mm, tak jsem nechal narezat 2mm. Ale to je pry dle slov sklenare uz na zakaleni moc slabe. Nakonec mam tedy normalni 2mm sklo a polepene bezpecnostni folii, coz mi udelali zadarmo ze to je pry stejne na hovno a ze to praskne. Ted mam vse na stole a cekam az budu mit cas a chut se s tim nervovat a ozrat se.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od udeeska »

Vcera jste mi pripomeli,ze mam taky dve lamelovy okna a dokonce jsem dnes zjistil,ze fungujou =D> . Z venku je videt,ze to krasne esteticky sedi,ale uvnitr je takova nehezka skvira. Nevim jestli to tak delali normalne,nebo jestli tam chybi jeste nejaka ozdobna lista.
Přílohy
IMG_1952.JPG
IMG_1953.JPG
IMG_1948.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od tarmara »

udeeska píše: Z venku je videt,ze to krasne esteticky sedi,ale uvnitr je takova nehezka skvira. Nevim jestli to tak delali normalne,nebo jestli tam chybi jeste nejaka ozdobna lista.
Nejaka ozdobna lista se delala, aletusim ze by default to bylo takto na hulvata...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od tarmara »

měl jsem v jednom koupeném okně jednu lamelu z na hulváta zasilikonovaného obyčejného skla. Silikon jsem vymyl, sklo rozmlátil a odnesl do separovaného odpadu. Ale protože se mi tam nechtělo dávat normální sklo, tak jsem začal pátrat kde sehnat kalenou lamelu. Po tom, co mě ve dvou sklenářstvích poslali v háj zelený, tak mě na Kačerově dali tip na sklenářství AlfaGlass v Dejvicích (pan Zemek 602 322 289). Mají ale výrobnu v Hostouni a měl jsem se mustrem ukázat tam. Takže cestou na Mloka jsme to vzali přes Hostouň. Pan Zemek je celkem zákaznicky orientovaný, když zjistil, že rozměr lamely (997*101*3) je na hraně schopností jejich kalící linky (10cm modul unašeče), tak vzal telefon a zavolal kamsi k Plzni. Tam mu potvrdili, že mají přípraveček na takovéhle divoké rozměry. Objednal jsem rovnou dva kusy, vyzvednutí je možné na pobočce v Dejvicích. Cena byla tuším někde kolem pětikila za kus. Dneska jsem seskládal lamely dohromady a ačkoli se mi subjektivně zdálo že sklo je o nějakou tu setinku mm silnější než originály, tak to nebránilo spasování do profilu s WolfsburgWest těsněními.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od tarmara »

Obě okna jsou po výměně těsnění (WolfsburgWest sada) na autě. Sice se to neobešlo bez menších collateral damages na laku (nasazovat okno po třech pivech není dobrý nápad), ale okna sedí a otvírají a zavírají, za jízdy nedrnčí. Uvidíme jak budou těsnit za deště, wapka test ani kýbl test proveden nebyl proveden. Alpy to prověří dostatečně. Jeden pantograf jsem úplně odvrtal a nechal zavařit dírky v profilu a vyvrtal nové. Nanýtováno a hýbe se. Přes zimu asi udělám to samé ještě na druhé straně, nejty v dírkách už jsou lehce vyveklané. Druhé okno je v pohodě. Profily jsem kromě šroubového spoje a nového těsnění ještě překytoval klempířským tmelem na neželezné kovy, protože se mi zdálo, že ty spoje natupo těsnit úplně nebudou. Největší opich sesazení skla do U-těsnění a následné zasazení do U-profilu lamely. Pomohl jsem si silikonovým olejem. První lamelu jsem dělal snad hodinu, než jsem přišel na správný grif. Pak už to šlo mnohem líp.
Zbývá už jen dořešit do s tím vnitřním poohledem na rám. Viz. udeeskovy fotky výše. Dle ženy to vypadá strašně a já s ní v tuto chvíli kupodivu sdílím názor. Přemýšlím nad skládacím rámečkem....buď dřevo nebo plech.... Ale na to to nejezdí a bojím se aby se pak za ním nedržela voda....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Qwesty
Příspěvky: 53
Registrován: 12 kvě 2004
Bydliště: Praha 9

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od Qwesty »

udeeska píše:Vcera jste mi pripomeli,ze mam taky dve lamelovy okna a dokonce jsem dnes zjistil,ze fungujou =D> . Z venku je videt,ze to krasne esteticky sedi,ale uvnitr je takova nehezka skvira. Nevim jestli to tak delali normalne,nebo jestli tam chybi jeste nejaka ozdobna lista.
Dělalo se těsnění, našel jsem ho v orig. dokumentaci na T2A
A10_5_8-1.jpg
na Béčko od r. 73 už ho tam neměli. Dělá se i druhovýroba. Tady je pěkně vidět, jak to vypadá ...
https://www.thesamba.com/vw/classifieds ... id=2006793
Q

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Lamelové okno t2

Příspěvek od Pětišroub »

Jo, na áčka dávali, mám repro. Na b už šetřili.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět