Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Odpovědět
Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2303
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od wally »

udeeska píše:
udeeska píše:Tady rychtuju do Acka Beckovou prevodovku. Moc nejak moderni, na co jsou tam dva spinace? jeden na zpatecku a druhej?
Nemam zadnou literaturu,snad az jednou budu velkej a koupim Becko :D
Nikdo nevi? To opravdu musim nekam na jine forum,nebo si koupit manual? Nemam cas :D
Jaký dva, vždycky jsem tam měl jen zaslepku.
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od udeeska »

wally píše:
udeeska píše:
udeeska píše:Tady rychtuju do Acka Beckovou prevodovku. Moc nejak moderni, na co jsou tam dva spinace? jeden na zpatecku a druhej?
Nemam zadnou literaturu,snad az jednou budu velkej a koupim Becko :D
Nikdo nevi? To opravdu musim nekam na jine forum,nebo si koupit manual? Nemam cas :D
Jaký dva, vždycky jsem tam měl jen zaslepku.
Vsak to vidis na obrazku vyse.
Tak uz to vim,bylo to na roku 1972 pouze a pri zarazeni ctvrte rychlosti to zapinalo podtlakovy spinac,ale co jak a proc zatim nevim.
..hmm tak to jsem tam kde jsem byl... :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od maxmax »

To jsou mi věci.....zjisti oč se jednalo, nikdy jsem to neviděl, na žádný převodovce, asi že nejsme USA? :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:neeee..... zadny tesneni,je tam pouze "body seal" to koupis v kazde snad mototechne. Je mozne,ze to po letech vypada jako tesneni. Jestli jsem se spatne vyjadril dej vedet. Potrebujes k tomu jeste "caulking gun" presovaci pistoli do ktere nasadis tubu s tesnici hmotou. Pak uz jen po dokonceni prstem zamaznes mezi plechy. Kdyz to dela profik ve fabrice,tak muze vzniknot po letech dojem,ze je to tesneni. Dobrej auto body seal neni zrovna nejlevnejsi,ale stoji to za to.

Díky, mrknu na to. Říkal jsem si, že je ta guma nějaká nepravidelná..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od udeeska »

maxmax píše:To jsou mi věci.....zjisti oč se jednalo, nikdy jsem to neviděl, na žádný převodovce, asi že nejsme USA? :roll:
....uz to mame :wink:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 64#p342364
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od maxmax »

Díky, zajímavý.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1521
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

safra,já si to myslel že to bude něco s emisemi,tvůj dotaz mi vrtal hlavou,ale nedokázal jsem nic najít,jen že se to dělalo 72-73 pro USA. že to je na 4.kvalt mi došlo,ale jak to pracuje nebo co ovládá mi unikalo a domněnkami jsem to tady nechtěl za..rat.! ale náhodou mi to dalo odpověď na jinej bazmek co tu mám,ale stejného principu,ale novější a funguje na všechny kvalty. mám tu 2,0i USA 75. jednocestný podtlakový ventil na posilovač brzd má odbočku která vede hadičkou na malý tepelně ovládaný ventil přidělaný na bloku motoru a z kterého to vede do dvojitého podtlakového regulátoru rozdělovače,do toho zadního co přitahuje membránu zpět,čím teda elegantně tenhle "nesmysl" vyřešily a zjednodušily,že se ten předstih tímhle "přetahováním" vyruší ve všech režimech jízdy. takže děkuji za osvětu,můžu klidně spát :D

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od udeeska »

evinsen píše:safra,já si to myslel že to bude něco s emisemi,tvůj dotaz mi vrtal hlavou,ale nedokázal jsem nic najít,jen že se to dělalo 72-73 pro USA. že to je na 4.kvalt mi došlo,ale jak to pracuje nebo co ovládá mi unikalo a domněnkami jsem to tady nechtěl za..rat.! ale náhodou mi to dalo odpověď na jinej bazmek co tu mám,ale stejného principu,ale novější a funguje na všechny kvalty. mám tu 2,0i USA 75. jednocestný podtlakový ventil na posilovač brzd má odbočku která vede hadičkou na malý tepelně ovládaný ventil přidělaný na bloku motoru a z kterého to vede do dvojitého podtlakového regulátoru rozdělovače,do toho zadního co přitahuje membránu zpět,čím teda elegantně tenhle "nesmysl" vyřešily a zjednodušily,že se ten předstih tímhle "přetahováním" vyruší ve všech režimech jízdy. takže děkuji za osvětu,můžu klidně spát :D
=D> ...taky budu klidne spat :wink: mi to vrtalo hlavou,volal jsem lidem o kterych jsem si myslel,ze budouu znat ale pri tom jsem zapomel na kouzelneho dedecka #-o .
No neni to krasa najit neco zajimaveho a objasnit si to proc a jak kolem nasich milacku? tohle forum snad bylo zalozeno z tohoto duvodu,ale v posledni dobe tu vidim jen dohady kolem VW klubu,kde se lidi napadaji strankami tohoto fora,pak jak ma nekdo nekorekni dily na aute,coz je tu vidim take ve velke mode a nakonec nekolik trotlu co sice maji VW ale chodej sem z nejakeho duvodu jen napadat a osocovat lidi pro me z neznameho duvodu :roll: .
Tak jsem opravdu rad, ze obcas vidim lidicky co to opravdu zajima a jsou tu pro nasavani te stare VW atmosfery a poznani =D>
Vwase nocni sichta...

jiri.kryspin
Příspěvky: 7
Registrován: 31 kvě 2016

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od jiri.kryspin »

Ahoj všichni!

Chci se zeptat. Dle manuálu by karburátor Solex 34 pict 3 měl fungovat v rozmezí 2-3 otáček šroubku bohatosti směsi.
Můj motor ani neudrží volnoběh na 3,5 otářky. Začíná fungovat až kolem 6 otáček.

Co je špatně?

Předem moc děkuju za odpovědi. :)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od udeeska »

Nejdrive bych se podival na zakladni nastaveni predstihu a pak bych si prohlednul poradne ten karburator,jestli ma vse nastrojene,jestli se vraci klapky do puvodni polohy atp.
Vwase nocni sichta...

Židuuu
Příspěvky: 150
Registrován: 17 led 2013

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Židuuu »

Mam rovnaky problem, karburator mam v poriadku, dokonca som skúšal i ďalšie 2 a problem stale pretrvava a rozdelovač mam v poriadku takisto.
@vansofvw

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od gandy »

Já bych to teda viděl spíš na předstih.. Ačkoli mohlo by to být i třeba vypadnutou hadicí od posilovače brzd/sání. Mám pocit, že mě to jednou taky zlobilo a pak jsem zjistil, že se uvolnila hadice u posilovače.. zkrátka překontrolovat sání, jestli je vše dotaženo.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

Ahoj, tohle je vlastně obecnej dotaz na ty naše auta vůbec ... mám westku a tam, kde byla připojená lednice je (logicky) kabel ... a na tom kabelu mám napětí, ALE - nastartuju a napětí tam zmizí tak na minutu na dvě (měřák ukazuje nějakejch 0,3V) a pak to zase naskočí ... pojistky jsou všechny v pohodě ... čím to může být? Trošku záhada pro mě ... Díky
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od udeeska »

Máš tam někde pod sedackou spínací relatko. Lednice má fungovat pouze za jízdy, jinak Ti vysosa baterku během několika málo hodin. Ja to mám zapojeny napřímo bez relatka ale nepoužívám to za jízdy.Původní kabel a to mám silnější průměr se slušně hřeje, takže lednice pěkně žere. Dávám před jízdou dvě malé pullitrove PET láhve se zmrzlou vodou a se studeným jídlem to vydrží kolem 12 hodin při 20 plusových Celsiusu (při minus 20 mnohem déle :D )
Na Westce 82 ještě lepší, tam chladim na propan i za jízdy, protože je rozbitej bezpečnostní vypínač :)
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

Počkej ale ono to normálně jde i bez nastartovanýho motoru, jenom po nastartování se to na chvilku přeruší ...
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Giovanni píše:Počkej ale ono to normálně jde i bez nastartovanýho motoru, jenom po nastartování se to na chvilku přeruší ...
V kulaťáku je lednice připojena přes tři vodiče - zem,silnější červený a slabší (barvu teď nevím) . Přímo na lednici je relátko , které spíná silový proud po signálu z alternátoru / dynama při dobíjení - je ovládáno tím slabším vodičem proti zemi. Na T3 je relátko pod sedačkou pro připojení kempové baterky na soustavu dobíjení .

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

Mirek Wenclovice píše:
Giovanni píše:Počkej ale ono to normálně jde i bez nastartovanýho motoru, jenom po nastartování se to na chvilku přeruší ...
V kulaťáku je lednice připojena přes tři vodiče - zem,silnější červený a slabší (barvu teď nevím) . Přímo na lednici je relátko , které spíná silový proud po signálu z alternátoru / dynama při dobíjení - je ovládáno tím slabším vodičem proti zemi. Na T3 je relátko pod sedačkou pro připojení kempové baterky na soustavu dobíjení .
Ahaaaaa tak proto jsou tam tři ... jsem si říkal na co to tam je :) Díky!
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Ozzys1
Příspěvky: 2
Registrován: 07 dub 2017

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Ozzys1 »

Zdravim všechny, chtěl bych se zeptat jestli by sedla střecha z T2A na střechu z t2B r.v. 1974. Nebo je to jiný rozměr?
Všem díky za odpovědi

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od maxmax »

Je to stejný.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od VW181 »

WP_20170504_17_36_53_Pro.jpg
Mám takové držáky nárazníku asi na T2a, ale nikde jsem takové nenašel.
Je to origo? Možná jsem je sundal z valníka..
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Odpovědět