Porsche 914

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Porsche 914

Příspěvek od udeeska »

Jak rikas Petre,je opravdu tezky sedet jednou prdeli na nekolika autech a zacina se mi to
pomalu vymstivat,jakoby nestacilo,ze se obcas neco vyvrbi na mejch,do toho se jeste
vyserou civilni a z drobnosti,jako ze cuka rizeni u Subaru je prace navic pro
2 dny(zjistit co se stalo,sehnat pumpu posilovace+ji vymenit)a clovek se nedostane k tomu co
chce delat pro svoje uspokojeni.
...pak prijde otazka,kdy si reknu,jestli ma cenu drzet doma to co mam rad,stejne to neuzivam kazdej
den a jen pro syslovani(nebo ze mam ten dobrej pocit,ze to mam na oku) to nema cenu,protoze je to vic udrzby
(stojici auto je to nejhorsi co muze bejt),tak zacinam prehodnocovat svoje nazory s tim,ze se zbavim vweci,ktery
sou sice krasny,ale jaksi to stejne chatra a leze do penez co se bezne udrby tyce.

..to sem ale trosku odbocil,porad jsou vweci ktery chci a to je tenhle vuz a asi nejdu do uplnyho vwraku,porad se vyplati
si trochu priplatit a mit min prace,protoze pri koupi strepu do toho ty prachy stejne kazdej vrazi..
...ale clovek mini a nakonec stejne udela nejakou kokotinu,bezhlave se zamilujici skocivse do neceho,co ho
prasti v danej okamzik do nosu :D
..otazka dne zni co je tohle za disky na prilozenem foto co jsem dnes objevil v inzerci?
Přílohy
3kf3pa3l55O35Q25T6aadf9275142b8a41702.jpg
3kf3pa3l55O35Q25T6aadf9275142b8a41702.jpg (8.85 KiB) Zobrazeno 4734 x
Vwase nocni sichta...

borel
Příspěvky: 131
Registrován: 21 říj 2008
Bydliště: Sever

Re: Porsche 914

Příspěvek od borel »

Pánové přidám svůj názor na sezení jednou pr.... Atd. Zaprvé si přiznejte že udržovat veterána stojí prachy, a že je nikdy nedostanete zpátky. Za druhé jsou auta která se dobře udržují a jiná která se špatně udržují. V současnosti mám 4 kusy, bydím v paneláku a mám normální povolání. Jediné čeho bych potřeboval víc je čas. Ten čas souvisí i s povoláním a počasím. Prostory které mám nejsou vytápěné takže dělat na autech se dá jenom na jaře a vlétě. Kdo tohle zažil ví že když je zima můžeš bejt oblečen jak chceš když nastydnou záda končíš s prací. Přiznám se nedělám auta tak dokonale jako třeba ten fialovej speedsteer ale dělám auta tak abych prošel předpisy a mohl si je užívat. A znám mnoho veteránistů který se na ta svoje auta chodí dívat a ví že to asi nikdy nerozběhaj, ale maj z toho radost. Jeden můj známí má mercedesa a chodí si s ním povídat u kafe. Zapálí cigáro sedne na židli kouří a kochá se! Proto na denní ježdění si kupte něco malého a na zábavu kupujte furt další a další. Je to zábava to dělat. Porší není nikdy dost. Jinak protože už sem udělal auta různých značek, troufám si říct že Porsche je opravdu na udržbu náročnější, ale to neznamená že je to špatné auto a nebudeme je kupovat a provozovat. Porší není nikdy dost!!!
911
914
902
105.30

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

...já k tomu dodam jen tolik...že je to závislý na tom...kolik člověku je...jestli má nebo nemá rodinu...jestli má nebo nemá prachy...jestli má nebo nemá zázemí...

...nakonec sou to jeho auta/auto a může si s nima dělat co chce... :lol:

...tak a teď to podstatný...

...udeesko...to auto se mi moc líbí...i z tý malinkatý fotečky vidim důležitý originální markanty...co leccos napovídaj...

...no a co je to za ráfky?...to sou originální kovaný Fuchsy 4 x 130 mm...vyprojektovaný a vyráběný jako sonderedice pro Porsche 914 2.0...

...máš moje požehnání... :wink:
You can't win 'em all...

Porsche914
Příspěvky: 20
Registrován: 01 led 2009

Re: Porsche 914

Příspěvek od Porsche914 »

Na fotce jsou FUCHS ( Baby -Fuchsy) , 5,5 x 15, rozteč 4x130.

Ten kdo chce veterána provozovat a spolehnout se na něj v každém počasí, tak musí být technicky v TOP stavu. Abych vyrazil někam do Německa 500km daleko a doufal, že dojedu, na to prostě nemám. Netvrdím, že auto musí být 1A stav po renovaci, ale pro mne je podstatný aby brzdový systém, řízení, pneumatiky, suchej motor a převodovka,elektrika byly v pořádku.Každé auto co jsem chtěl uchovat do té doby než se začne renovovat kastle dostalo kvalitní voskový nástřik. To jestli mi tam trochu teče kolem okna nebo je někdě špatnej lak neřeším do té doby než se to udělá komplet. Podstatný je, že to co se mechaniky týče je O.K. Každý rok se udělá něco, loni v zimě kompletní renovace podvozku včetně brzd. viz. foto. Letos přijde na řadu motor, převodovka +instalace chladiče v předu, taková předpříprava Kastle pro to GT. Rozšíření kastle, rám a nový lak snad příští rok. Nějakej dement v US ten motor takto barevně vyladil ( pán byl tunér odborník, jen co je pravda), no upřímně se stydim to někde otevřít... Jedině dobře, že se takhle realizoval jen v motoru, zbytek je kutilem nenapadeno. Webery 40, které jsem namontoval letos již načnutý motor totálně usmrtily, tudíž repase je nezbytná (tlaky jen 5,5- 6,5, mají být 11), což hovoří za své.
P1020332a.jpg
P1020544a.jpg
P1020548a.jpg

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

Porsche914 píše:Ten kdo chce veterána provozovat a spolehnout se na něj v každém počasí, tak musí být technicky v TOP stavu. Abych vyrazil někam do Německa 500km daleko a doufal, že dojedu, na to prostě nemám. Netvrdím, že auto musí být 1A stav po renovaci, ale pro mne je podstatný aby brzdový systém, řízení, pneumatiky, suchej motor a převodovka,elektrika byly v pořádku.
...výborně...

...zbytek je věc v podstatě podružná...

...Davide mam radost...že přispíváš takhle kvalitníma příspěvkama do všeobecnýho topicu Porsche 914...akorát tě upozornim na to,že tu existuje možnost prezentovat auto samostatně...

...buď ve vlákně ukažte svoje auto... http://www.flat4.org/forum/viewforum.php?f=6&start=0

...nebo ve vlákně projekty... http://www.flat4.org/forum/viewforum.php?f=7

...záleží jen na tvým posouzení...do kterýho vlákna se rozhodneš svý auto vložit...

...pokud by ses rozhod "jít s kůží na trh"...bylo by to fajn...

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 74&start=0 :wink:
You can't win 'em all...

Porsche914
Příspěvky: 20
Registrován: 01 led 2009

Re: Porsche 914

Příspěvek od Porsche914 »

OK, tahle diskuze se mi líbí, rád se při tom odreaguju. Jinak včera jsem měl poptávku od pána, že vymění Fiata Grand Punto r.2006 za žluté Porsche 914. Velmi decentně jsem mu vysvětlil, že možné to je, ale že ho doplatek určitě nemine. Fakt nevím co se teď děje v oblasti veteránů v Čechách.Ty lidi jsou fakt divný, asi je trh přecpanej a ty lidi zkouší co kdo vydrží.

Mám prosbu, stále hledám rozdíly mezi zadním brzdovým třmenem 914-4 a 914-6, alespoň v katalogovým čísle rozdíl je. Jinak jsou na náboje z 911 včetně kotouče 914-6 plně zaměnitelné s verzí 914-4. Myslím, že je zde rozdíl v průměru pístků, ale nikde jsem nenašel průměry. 914-4 má tuším 31mm. Máte k tomu někdo podklady?

Dík
D.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

...zajímavá otázka...

...pokusim se to dohledat...nebo zadáme dotaz na Samba web...a určitě to rozlousknem...

...ad veteráni...

...politikou notně živená krize pomáhá spoustě lidí v tom,že se dnes dá nakoupit za neskutečně nízký ceny...když se to doplní ještě o značnou dávku drzosti...vyplyne ti z toho současnej stav...kdy se tě lidi,co si myslí,že ví víc než ty...snaží ochcat a ještě si klást podmínky...

...ale nezřídka se stává...že prodavající na ty podmínky přistoupí...protože je v nějaký formě sraček a peníze potřebuje stůj co stůj...a tak to "chytráci" zkouší na všech frontách...

...já osobně bych to auto radši vlastnoručně rozmlátil sekerou...než to někomu "věnovat"...
You can't win 'em all...

Porsche914
Příspěvky: 20
Registrován: 01 led 2009

Re: Porsche 914

Příspěvek od Porsche914 »

Výhodou je, že druhé Porsche 914 nutně prodat nepotřebuju, samozřejmě diskuze o ceně je možná, ale určitě né dopředu. Auto je solidní, s udělaným motorem, v porovnáním s inzercí venku je cena v pořádku. Nikdo z těch kupců nevidí, že pro to auto taky někdo musí někam dojet a odtahovka zdarma taky nejezdí. Jasná výhoda, že dolů cena nespadne, jak každý ví, specielně u tohoto modelu, se za poslední dobu dost zdražilo.

D.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

...jo...pobavit dokážou třeba hlášky..."dejte mi slevu 5.000 na benzín...mám to k Vám daleko"... :lol:

...to neni handicap prodávajícího...to je handicap kupujícího...a těhle kravin sou desítky...

...když člověka k prodeji nic nenutí a je si jistej tim,co prodává...je to ideální stav...je jen otázka času...kdy někdo dostatečně docení nabízenou věc...a pokud se pro koupi rozhodne...dá se určitým způsobem i o tý ceně diskutovat...

...914 neni žigul...a co to tak asi už pátým rokem pozoruju...tak ani koupě drahýho auta venku nebejvá většinou žádnej zázrak...člověk musí vopravdu vědět a umět hledat...než se zadaří...
You can't win 'em all...

Porsche914
Příspěvky: 20
Registrován: 01 led 2009

Re: Porsche 914

Příspěvek od Porsche914 »

tak tak, souhlas.
já hledal dlouho, nakonec jsem vsadil na dovoz z US protože jsem chtěl zdravej skelet a dopadlo dle mých představ. To že je v autě dneska přes 12 tis. EUR už je věc jiná, dělám ho přeci pro dceru...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

:lol: ...jo...cíl sis zvolil dobrej...

...s pádem dolaru a rapidní krizí v US se extrémně změnily podmínky vůči Evropě...a dovoz ze států je dneska neoddiskutovalně to nejlepší...co se dá udělat...teda co se předevšim značky Porsche a dalších exluzivních výrobců týká...přece jen je v US těch aut daleko víc a díky klimatickejm podmínkám sou většinou v lepším stavu...

...kupříkladu 75% produkce Porsche 914/4 a 914/6 bylo vyvezeno do US...
You can't win 'em all...

Porsche914
Příspěvky: 20
Registrován: 01 led 2009

Re: Porsche 914

Příspěvek od Porsche914 »

Ahoj všem,

dlouho jsem po Sosnové odkládal nějaké pěkné svezení, až jsem dnes neodolal a asi již bylo tento rok poslední. Musel jsem pracovně na otočku do Německa, mám to 35km na hranice a vyrazil jsem 14-kou. Odpoledne bylo ještě sluníčkou, a na Strážným ejhle a sníh mimo silnice, sice poprašek,ale zkrátka blbej pocit, protože sezona je fakt pryc. I přes menší omrzliny nohou po cca 150km jízdy je vše O.K. Auto jede ještě krásně ani se mi ten motor nechce dělat, ale vím, že má malé tlaky a fouká to do vany a to takhle prostě nechat nemůžu. S kamarádem ted´ handluju motor 3,0 z SC, takže bůh ví jak to celé dopadne... Ještě někde sehnat habakuky neboli peníze. No už se těším na příští sezonu, snad potkám více 914-tek v republice. Zatím jsem se setkal jen s Milanem Bumbou z Porsche Classic Clubu.
Hezký víkend
David.

Porsche914
Příspěvky: 20
Registrován: 01 led 2009

Re: Porsche 914

Příspěvek od Porsche914 »

Ahoj,
Nutně kvůli místu v garáži musím žluté Porsche prodat, takže je teď prakticky za náklady co v tom mám, tedy 139.000 CZK. Navíc je ho pro stavbu GT-čka dost škoda, protože stejně se musí skoro všechno dát z 911. Příští týden se jedu do Rakouska podívat na holou původní kastli, původem ze států. Kdyby měl někdo zájem, ozvěte se.
David.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Porsche 914

Příspěvek od udeeska »

Fotecky z patku,kdyz jsem byl pro motory,nekoho bude tenhle pohled asi bolet.Auto je dokonce na
prodej....... za hubicku.
Přílohy
P1281547.JPG
P1281541.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

...ale...platfus...a ještě utopenej...no...vo dalšího chcípáka míň...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Porsche 914

Příspěvek od udeeska »

Jeden prodejni kousek...
Přílohy
1.jpg
1.jpg (67.59 KiB) Zobrazeno 4128 x
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Porsche 914

Příspěvek od Petr914 »

Porsche914 píše:sorry, ale tím, že se zeptám lidí se stejným zájmem o věc, jestli o něčem náhodou neví neznamená že snad něco inzeruju. Samozřejmě máš z pozice admina právo plně cenzurovat cokoliv kdo napíše. Vymaž můj profil rovnou, asi to bude nejlepší řešení.
...tohle je všeobecnej topic pro 914...to že někdo někam jel...nebo něco něčim osadil je záležitost samostatnýho tematu v projektech nebo ukažte svoje auto...na to sem tě upozornil a dokonce ti dal i odkazy...kdybys něco takovýho chtěl udělat/založit...

..."lidi se stejným zájmem" neexistujou...krom brziho použili všichni ostatní majitelé 914ctek Flat4 pouze k tomu...aby prodali nebo koupili...případně nasáli informace,který neznali...

...v inzerci máš daleko větší šanci,že poptávanou věc koupíš...protože kdyby se náhodou "lidi se stejnym zájmem" vyskytli...poptávka jim určitě neunikne...

...vzhledem k tomu,že tvuj přínos pro tohle forum je v podstatě nulovej...tak mi zopakuj něco ohledně adminů...cenzury a výmazu profilu a já udělám,co si budeš přát...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Porsche 914

Příspěvek od udeeska »

Zajimavej rozdil a to loga volantu,kdy evropska verze mela ve znaku Wolfsburg,zatimco
export do US sel se znakem Porsche.....
Přílohy
IMG_0063_crop.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Porsche 914

Příspěvek od udeeska »

....na vylete :wink:
Přílohy
DSC_0961.JPG
DSC_0960.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 914

Příspěvek od brzi.2 »

udeeska píše:Zajimavej rozdil a to loga volantu,kdy evropska verze mela ve znaku Wolfsburg,zatimco
export do US sel se znakem Porsche.....
Ano a dle Petra914 je se znakem Porsche průměrově menší tedy se dá alespoň lépe nalést do sedačky (vím o čem mluvím) :lol:
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět