Buggy - dotazy a odpovědi, pokec, odkazy, videa

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

hele Loto, rozteč kol u brouka je tak základní věc, že se divím, že bys jí tu na fóru nenašel ... spíš jsi to ani nezkusil co? :lol:
U brouků se používala dvojí rozteč, původně 5x205, později 4x130.

A pořád nechápu jakej návod na stavbu buggy bys chtěl?? Jako jak jak si vysocháš ze dřeva kopyto podle svojí představy, pak na to nalaminuješ formu a do ní vylaminuješ karoserii??? Proč by tohle měl někdo zveřejňovat, když se tím živí, nevíš? Nehledě k tomu, že kvůli jednomu kusu se to jaksi nevyplatí a těch van je k dostání dost.

No a pokud si koupíš "kit", tak k tomu bys měl montážní návod dostat a když ne, tak co je těžkého na tom nasadit vanu na podvozek, několika šroubama jí s ním spojit, dalších několik šroubů na připevnění okna s rámem...no a pak světla, budíky, sedačky atd....
Možná i proto žádný návod nemůžeš najít...
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

LOTO píše:Škoda že neumim Anglicky,to bych si počet.Nemáte náhodou někdo odkaz na celou stavbu Buggy od začátku do konce?Fotek jsem našel fakt hafo,ale postup stavby nikde.Prosim prosim, jaká je rozteč šroubu na VW Brouku a jaký rozměr kol se nejvíc používá na Buggy.
postup stavby je individuální a univerzálná návod neexistuje. Prvním krokem je úprava podvozku podle vany, výroba výztuh a držáků. Po napasování vany výroba, nákup a napasování příslušenství...

rozteč: do roku 67 5x205mm, od 8/67 4x130. Kotouče i bubny se ale dají zakoupit v jiných roztečích, nebo blank pro vlastní rozteč.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

LOTO píše:Škoda že neumim Anglicky,to bych si počet.Nemáte náhodou někdo odkaz na celou stavbu Buggy od začátku do konce?Fotek jsem našel fakt hafo,ale postup stavby nikde.Prosim prosim, jaká je rozteč šroubu na VW Brouku a jaký rozměr kol se nejvíc používá na Buggy.
Anglicky netřeba umět pro stavbu buggy. I na Moravě je firma která se tím zabývá a určitě ti rádi poskytnou info a třeba i pomoc při stavbě a přihlášení do provozu.

http://www.autodilnaprochazka.bk.cz/buggy.htm


Obrázek

Nedělám nikomu reklamu. Chtěl bych předem poděkovat Bobovi, že nebude standartně reagovat.
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

A tato je bratru za 400

http://www.autodilnaprochazka.bk.cz/inzerce.htm

Takže možnost dostat ji od nich za 200 novou, jak říkají, je asi drobet mimo. :lol:

LOTO
Příspěvky: 20
Registrován: 27 led 2008

Příspěvek od LOTO »

Tak je mi to asi jasné,už žádné plány neschánim :lol: .Poslední rok jsem řešil stavbu repliky Lotuse Seven,mám hodně materiálu o stavbě, i kompletní plány na celou stavbu a samozřejmě hromadu odkazu na soukromé stránky kde je popsaná a nafocená celá stavba od začádku až do konce.Tak jsem myslel že něco takového existuje i na Buggy.Přihlásit doma postavenou repliku čeho koli je(legálně)nemožné,ani na VZ ani na normální značky.Řešil jsem to u toho Lotuse,přes výzkumný ustav Dekra,přes Ministerstvo Dopravy a i přes veterán klub,ale bez uspěchu.Přes tu Dekru by to relativně šlo, ale nikdy nesplníte všechny jejich požadavky,a pokud jo,tak to bude takovej ranec, že se vyplatí koupit rovnou celou stavebnici, kterou vám pak normálně přihlásí.Ale na druhou stranu jsem viděl dvě repliky Lotuse postavené doma,ne ze stavebnice, a měli VZ.Bohužel neznám ty správné lidi který to za uplatu dokážou přihlásit :evil: . Ale možná že máte jiné zkušenosti.

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

LOTO píše:Tak je mi to asi jasné,už žádné plány neschánim :lol: .Poslední rok jsem řešil stavbu repliky Lotuse Seven,mám hodně materiálu o stavbě, i kompletní plány na celou stavbu a samozřejmě hromadu odkazu na soukromé stránky kde je popsaná a nafocená celá stavba od začádku až do konce.Tak jsem myslel že něco takového existuje i na Buggy.Přihlásit doma postavenou repliku čeho koli je(legálně)nemožné,ani na VZ ani na normální značky.Řešil jsem to u toho Lotuse,přes výzkumný ustav Dekra,přes Ministerstvo Dopravy a i přes veterán klub,ale bez uspěchu.Přes tu Dekru by to relativně šlo, ale nikdy nesplníte všechny jejich požadavky,a pokud jo,tak to bude takovej ranec, že se vyplatí koupit rovnou celou stavebnici, kterou vám pak normálně přihlásí.Ale na druhou stranu jsem viděl dvě repliky Lotuse postavené doma,ne ze stavebnice, a měli VZ.Bohužel neznám ty správné lidi který to za uplatu dokážou přihlásit :evil: . Ale možná že máte jiné zkušenosti.
Odkaz obsahuje příliš mnoho otázek. Co vlastně chceš ?
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

LOTO
Příspěvky: 20
Registrován: 27 led 2008

Příspěvek od LOTO »

Nechci NIC,jen jsem reagoval na doporučeni bugz o pomoci přihlášeni buggy,prostě to nikdo nepřihlásí,nic víc!Pokud máš na to jinej názor tak dej vědět.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

to Loto:
... vlastní stavbu neřeš - je to dokichotský boj s větrnými mlýny.
Pokud ji chceš, kup si nějakou na e-bay nebo aukru nebo i na českých stránkách - třeba na veteran.cz, přihlaš ji a pak teprve uprav do vlastního ideálu. Pokud ji ale budeš mít na veteránských - měla by být v podobě odpovídající reálným možnostem doby vzniku podle OTP. Teď v zimě je z čeho vybírat - a věř tomu, že když dáš za solidní starou buggy 60 - 130.000,- Kč, zbude ti tolik, že ji klidně celou pozlatíš, než se dostaneš na náklady, které by tě potkaly při využití Bugzova odkazu. Já jsem se tak zařídil, (a jel pro ni až na sever německa) a i s výměnou nápravy, volantu, budíků, sedaček a motoru budu ještě pod polovinou ... :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Bobe, budeš to mít na BVP?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:lol: ... doufám ...
No - každopádně busí motor už vrčí, tak snad bude i ten buggynčin ...
Musím to stihnout do Harrachova zajet, jinak bude ten kopec pro motor smrt
[smilie=grimreaper.gif]
... dneska jsem vybrousil další půlmetr čtvereční na přední haubně - ta původní červená byla fakt šik, vrátím ji tam ...

Obrázek
Obrázek

LOTO
Příspěvky: 20
Registrován: 27 led 2008

Příspěvek od LOTO »

Bobe,kde a jaké má ta tvoje buggy identifikační prvky?Nestačilo by sehnat jen Německé papíry se štítkama, pokud tam náké štítky sou.Myslim že buggy je tak trochu specifický auto že na evidenci ani při stk nemužou vědět jak vlastně má vypadat.De mi o to že mě právě baví a láká si to udělat sám,teda to auto :lol: .20 let se hrabu v autech,měl sem jich možná 15 a nikdy sem nepotřeboval mechanika,ale byli to jen samé sériovky.Garáž je taky docela vybavená,sem lakýra takže barva neni problém.Vlastní stavba příde určitě dráž než těch 60,ale ten pocit žes to dokázal udělat by za to stál.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

LOTO píše:Bobe,kde a jaké má ta tvoje buggy identifikační prvky?Nestačilo by sehnat jen Německé papíry se štítkama...

Už jsme to řešili - stačilo by to. Identifikační prvky si strkal každý výrobce někam jinam, skoro nikdo si není jistý kam vlastně ... je to jediná cesta pro naplnění tvé idee ... :wink:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Želvák Bob píše:... dneska jsem vybrousil další půlmetr čtvereční na přední haubně - ta původní červená byla fakt šik, vrátím ji tam ...[/color]
3x sláva, Bobe, dobré rozhodnutí, já to říkal hned, že ta modrá metla není ono :wink:

Loto: stavba buggy je proti věci jako Super Seven fakt jednodušší záležitost, proto se nikdo (krom výrobců buggy kitů) nezatěžoval s tím, aby to někde popisoval. Až před sebou uvidíš hotovou buggy, nebo zvlášť podvozek(pro který platí krom případného zkrácení veškeré rady jako pro podvozek broučí) a zvlášť vanu, dáš mi za pravdu...
Ale dají se koupit knížky na tohle téma:
ObrázekObrázek
Veloce Publishing Ltd, 33 Trinity Street, Dorchester, Dorset DT1 1TT, England. +44 (0)1305 260068.
13 liber/kus
ale anglicky, takže....

No a téma jak přihlásit buggy...vzhledem k tomu, že vany sekají výrobci v Polsku i tady jak Baťa cvičky, tak je u individuálně dovezené buggy skutečně nutné doložit, že jde o dobový kus, dobovou přestavbu...ale že by se podařilo koupit jen samotné doklady v DE, tomu teda moc nevěřím, veliká náhoda....
Obrázek

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vako »

Niečo pre Želváka.. hadam ho to potesi
Obrázek
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

matýsek
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2008
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od matýsek »

Muže mi někdo poradit jak je to s případným přihlášením buggyny.Mám zájem koupit buggynu v Německu,ale bohužel nevím za jakých podmínek mi ji tu přihlásí.

Matýskovo dotazy a odpovědi přesunuty ze seriálu o buggy sem, do pokecového topiku.Y.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

..jak se říká za peníze v Praze dům, takže je možné, že se podaří přihlásit na normální značky, ale spíš bych si tipnul že ne, protože je to individuální přestavba, tudíž asi těžko bude mít evropskou homologaci v původním technickém průkazu (viz. téma o dovozech brouků ze zahraničí).
Ale několik místních matadorů úspěšně přihlásilo Buggy na veteránské doklady (...jejich výhody a nevýhody sáhodlouze debatujeme jinde)...ale taky znám jednoho, kterému dělali potáže a mermomocí chtěli doložit, že je to dobový kus, ne včera v polsku ve stodole nalaminovaná vana ... a jiného, kterému stejné potíže dělali při opakované testaci.....a jsme zpátky u peněz :wink:
Obrázek

matýsek
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2008
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od matýsek »

Takže se dá říci že dovést si buggynu z Německa a zde si ji dojít přihlásit je asi nad lické schopnosti?Škoda.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

matýsek píše:Takže se dá říci že dovést si buggynu z Německa a zde si ji dojít přihlásit je asi nad lické schopnosti?Škoda.
dokud si to nezkusis, nebudes vedet :)
kazdej urednik je jinej, nektery chtej delat problemy, jinejm je to jedno
treba zrovna ta u vas budou v pohode .... a nebo taky ne
... a vůbec !

matýsek
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2008
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od matýsek »

Spíš si myslím že to bude asi všude stejné.Hoooodně velký problém.Bojím se ale toho že koupím buggynu a pak mi bude doma stát bez dokladu.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

urcite ale existuji lidi ktery to umi (samozrejme za penize) vsecko vyridit za tebe
... a vůbec !

Odpovědět