Karmann Ghia - všeobecný pokec pro skvosty z Osnabrücku

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...tímhle úžasným úvodníkem začíná topic pro jedno z nejhezčích aut s logem VW...VW Karmann Ghia...takže otevíram diskuzi... a ať to stojí za to... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Karmann Ghia - všeobecný pokec pro skvosty z Osnabrücku

Příspěvek od Ferdinand »

Všechny Karmann Ghia jsou nádherný. Každý má své vlastní kouzlo. Škoda jen, že jsou tady jen fotky zahraničních vozů. Vždyť u nás v ČR se povaluje více jak třicet různých Karmannů...
Naposledy upravil(a) Ferdinand dne 28 led 2007, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

V poslední době jsem to dost flákal a adresy majitelů, které mám často nejsou aktuální.
Proto svolávám majitel KARMANN GHIA na jarní sraz do Vyššího Brodu. Pokud nějaké majitele znáte, tak je o tom informujte.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

bohužel toto fórum je Karmannisty nedotčeno a proto tady taky není žádná diskuse na úrovni na toto téma. Majitelé Karmannů, kteří chodí na fórum by se dali spočítat na prstech dřevorubcovy ruky..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Nedotčeno bych neřikal. Minimálně jednoho má Leer a já mám model a zuby nehty už si brousim... Takže 1,5 minimálně! Jo Vichtové mají taky jednoho, i když na kšeft... HTD má možná taky.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brzi.2 »

Ferdinand píše:Dobře, dobře, už mlčím. Ale sám na to nestačím. V poslední době jsem to dost flákal a adresy majitelů, které mám často nejsou aktuální.
Proto svolávám majitel KARMANN GHIA na jarní sraz do Vyššího Brodu. Pokud nějaké majitele znáte, tak je o tom informujte.
JOJO MUJ BRATR. :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

věnujte prosím pozornost prvnímu příspěvku - jedná se o pečlivý REGISTR VOZŮ KARMANN GHIA V ČR. Pokud máte nějaké doplňující a zajímavé informace týkající se Karmannů v Čechách, i těch čerstvě dovezených, napiště to sem, nebo informujte přímo správce registru pana Bumbu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

Před pár lety jsem ještě jako anonym otevřel forum o Karmann Ghia v Čechách. Jsou to vozy, které mě před více lak čtvrtstoletím přivedly ke značce VW.
Bohužel za ty roky se tato rubrika moc nepohnula a tak to budu muset zase napravit sám.
Ten původní seznam vozů u nás, co je na mých stránkých www.automuzeum.cz je již hodně starý a některá auta se mi vytratila, nebo zmizeli majitelé. Proto se velmi pomalinku snažím opět vyburcovat majitele těchto automobilových klenotů k nějaké společné činnosti.
Kde jsou ty časy, kdy mi na sraz Karmann Ghia jezdilo 15 - 20 aut. Vrchol byl v roce 1991, kdy mi přijelo 45 Karmann Ghia z celé Evropy (CS, D, B, NL, A,CH, FN, DK, S a GB). Pak to všechno nějak usnulo.
Obrázek
V roce 2005 se na VW Attacku sjely jen 3 Karmann Ghia, ale i to byl úspěch, neboť jsem na VW srazech býval většinou sám.
Obrázek
V roce 2006 nás na VW Attacku bylo již 5 a tak věřím, že se srazy Karmann Ghia znovu oživí.
Letošní Jarní Karmann Ghia sraz bude 5.května ve Vyšším Brodě při srazu historických vozidel v místním autokempu.
Myslíte, že nás tam bude alespoň 10?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Pevně vám to přeji. Možná že doba sebou přinesla takový jev, kdy majitelé historických vozidel otálejí s účastí na unikátním značkovém srazu a očekávají že jim zábava sama přilítne pod nos i když by se na jejím utváření vlastně sami měli podílet. Znám to velmi dobře.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

Jsem v tomhle vytrvalej. Snažím se ty zatracený majitele KG vyprovokovat k nějakýmu pohybu už víc jak 20 let.
Možná se to jednou opravdu povede.
Obrázek
No není to elegance sama. Myslím tím to auto. Ten tlustej chlap vzadu (jako já) už dávno ne.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

máš ještě tohoto KG34?? Před časem byl na prodej, jestli se nepletu?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

Mám a nedám! Chlubím se s ním v Automuzeu ve Vratislavicích nad Nisou.
Přijedtě se na jaře podívat.
Obrázek

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Tohle je ten váš první Karmann? Jak jste si užíval rekonstrukci v dobách rudé mhy?
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

Můj první Karmann byla oranžovočerná "14" z roku 1961. Bohužel již předcházející majitel po nehodě upravil předek na 4 světla. Byla to zajímavá rarita, ale pro můj zájem o originalitu vozů velký problém. Proto jsem auto prodal a přenechal náročnou renovaci někomu jinému. Dnes je toto auto možná někde na jihu Čech a nový majitel jej dává již několik let do pořádku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Ferdinand píše:Jsem v tomhle vytrvalej. Snažím se ty zatracený majitele KG vyprovokovat k nějakýmu pohybu už víc jak 20 let.
Možná se to jednou opravdu povede.
Obrázek
No není to elegance sama. Myslím tím to auto. Ten tlustej chlap vzadu (jako já) už dávno ne.
...luxusní kus...

...ostatně stejně jako všechny ostatní KG...i když pro Typ34 mám v srdci trochu víc místa než pro Typ14...přijde mi progresivnější...

...přeju hodně zdaru v hromadění Karmannů a trochu lepší přístup ze strany majitelů KG...

...po dokončení Projektu 914 se mi doufám poštěstí přifařit se na seznam...KG Typ34...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

Obrázek

Uživatelský avatar
HonzikTL
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 621
Registrován: 16 led 2006
Bydliště: Pisek

Příspěvek od HonzikTL »

Ferdinand píše:Můj první Karmann byla oranžovočerná "14" z roku ....!
Rikas nekde na jihu cech?By me zajimalo docela kde presne! :D
Mílevsko zdravi venkov [smilie=wavey.gif]

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Příspěvek od Ferdinand »

Honzík TL, najdi si to v prvním příspěvku tohoto fóra ...

Petr914 Pokud jde o Projekt 914, tak je to také má krevní skupina. Vždyť 914 taky pochází od Karmanna.
Obrázek
Karosárna KARMANN byla největší světový výrobce krásných aut.

Odpovědět