kontejnerova doprava ze zámoří - reference, tipy a triky

pro zpětnou vazbu na kupující a prodávající, servisy a prodejce náhradních dílů
Uživatelský avatar
Beczi
Příspěvky: 153
Registrován: 30 zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beczi »

Sam píše:Ja myslim, ze by se mel Beczi napred vydychat. Zkousnout, ze mu to nekdo natrel s broukem, neco si precist zde na forum.
Zejmena co vubec obnasi mit vzduchem chlazene VW, o cem to je a pak teprve zacit neco hledat v dane cenove relaci.

Nic proti tobe, ale nemas naprosto zadnou predstavu kolik takova sranda stoji, z jakych komponent je poskladana, do jakeho stylu je hozena, jaky to je rocnik, atp.
Kdyz vidis, ze se nejakej brouk blejska a ma obri kola, tak po tom jdes jak slepice po flusu.
OMG četl sem si tady toho dost. Ale samozdřejmně bez toho abych ho měl někdy doma, mě je to vše k ničemu. Já jen zjišťuju, jestli je reálny takovy auto sehnat. Nehledám auto na každodenní ježdění. Takže pokud bude doma, něco na něm bude špatně a budu si to tu číst a hledat chybu, tím myslím že líp. Právě to proč ty natuněny auta na ebay nejsou, proč je tu každej nemá, když jsou poměrně levny mě zajímá. A proto to tu sem píšu. Rada že si mám koupit kola na svoje NB mě je celkem k ničemu :wink: .

Důvod, že mě to někdo natřel z vylepšenym motorem 1.6, nebo i víc, autem o polovinu lehčím a benzinem není, že bych hledal novy auto. Kdyby se mě nelíbilo už dávno, tak bych neměl New Beetla a nepsal sem. Pro mě to není auto na každodenní jízdu a proto se dívám po nějakym co se blejská.
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz . PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...a já ti to hledání taky trochu usnadnim...

...jedna z věcí je...že se ti líbí celkem auta,který maj jedno společný...a to,co maj společný všechny auta co si sem do topicu vlepil se jmenuje následovně:...

...všechny do jednoho sou víc nebo míň totálně zprasený...sou tam mírný náznaky,kde se to blíží originálu,ale je jich minimum...

...a tvuj úkol pro nadcházející období zní:...

...chci originál brouka...nebo chci brouka zprasenýho...

...pokud si jednoznačně zodpovíš tuhle otázku si v cíli...a sehnat auto nebude problém...

...pokud se rozhodneš pro originál...tak si ho pořídíš...

...pokud se rozhodneš pro zpraseninu...pořídíš si originál...a zprasíš ho...

...důvodem, proč ty stavby v Evropě nevidíš je ten...že Evropa poměrně daleko líp chápe,že skutečnou hodnotu maj auta originální...amíci trpí spoustou různejch nemocí...hlavně v hlavě to mívaj poměrně dost hnutý...

...no a závěrem tolik...že pokud se evropan rozhodne zprasit auto...jedná se většinou o high tech zábavu,kterou staví ne proto...aby jí vzápětí prodal...ale proto,aby s ní jezdil...investice je totiž skutečně ukrutná...

...osobně nedávam přednost žádnýmu z obou táborů...snad jen s tou výhradou,že pokud se jedná o úpravu,která se liší od originálu...tak to musí bejt s vkusem...nic víc... :wink:

...P.S....poslechni strýčka Sama...a dej si pauzu...utvoř si jasnej názor a pak to bude vono...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Beczi
Příspěvky: 153
Registrován: 30 zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beczi »

Dík za cenné rady a že mě jen odrazujete od staryho Brouka.... ale žádná rada. V tom případě postačí když seženu v ČR nějakyho staryho, rezavyho za 40tis a všichni budou spokojeni. Takže sem se vlastně ani nedozvěděl, jak to s tím dovozem z USA chodí ... nebýt teda jednoho, který mě psal SZ a tímto mu děkuju. Zdá se vám aji tohle auto zpraseny: http://www.newbeetleclub.cz/foto-index.php?fid=263 , ktery bylo v Hosíně? Asi jsu jiná věková kategorie, nebo máme jinej vkus a úplně obyčejnyho staryho Brouka nehledám, protože bych pak neměl peníze na jeho kompletní úpravu. Ne zprasení, ale úpravu ....myslím že lak, kola, fólie na skla a nově pochromované díly auto nekazíí.
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz . PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

- Pokud ti rada "vydejchat se" nestačí, kup prvního brouka, kterého se ti podaří na eBay odkliknout.
- na to, jak to s dovozem v USA chodí jsi se neptal, pouze jestli si někdo brouka dovezl. Já to pochopil tak, že víš do čeho jdeš a chceš pomoct s konkrétní dopravou.
- Ano, zdá se mi to auto zprasený.

Z téhle přestřelky, co tu vznikla mám pocit, že se cítíš dotčenej, že ti nějaké auta rozmlouváme, že ti radíme aby sis koupil původního, starého, nebo rezavého. Za sebe mohu říct, že mi to je úúúúplně jedno, co si koupíš, v jakém to bude stavu a jestli to bude mít cinkrlátka. Snažil jsem se ti jen vysvětlit, že tak kam míříš není finanční strop 100 nebo 200papírů, ale mnohem víc.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 149
Registrován: 30 kvě 2007
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel »

Já to nepobírám.....a to je co říct :-)

Alleee Same :-) šak kytičky auto nezprasí :heart:
Brouk Brouk Brouk, dumy dumy dum, brm brm. Capoeira Olelee

Brouk Syřan není auto, ale životní partner.

Manuál mám.

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doldy »

...ach jo o tom to tady proste posledni roky je... na tohle forum proste pisou z vetsiny jen staromilci, kteri jsou proste z nejakyho duvodu proti vsemu a vsem kdo chce mit trosku neco jinyho... myslim, ze je to jeden z duvodu, ze uz sem prestalo dopisovat pomerne hodne lidi,kteri sem driv prispivali.

... Bezci, vyprdni se na tyhle rejpaly a kup si presne to, co se ti libi! Budes s tim jezdit ty :wink: ....mam taky radeji brouky upraveny... jak po vzhledovy, tak po motorovy strance 8)

Uživatelský avatar
Beczi
Příspěvky: 153
Registrován: 30 zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beczi »

Diky Doldy.... taky si toho začínám všimat. Na žádnym jinym fóru sem se nesetkal s tolika kritiky. Sem tu psal pro rady a ne kvůli pomluvám. Když si přečtete v této diskuzi moje otázky a vaše odpovědi, tak sem se nic nedozvěděl, jen jak je vše hnusny. A že zrovna ti co pomlouvají nemají svoje Brouky nějak extra. Protože to, že mě tu pomluvili myho New Beetla, to chápu ....ale to, že pomluví i zrenovovanyho Brouka, kterej má jen sníženej podvozek a pěkny kola...nechápu. Myslím že cena na ebay.com ,nebo TheSamba mluví jasně. Nikde se nepíše, že by auto mělo stát 200tis a víc. Právě když je cely v tomto stavu, tak myslím, že nebude do něj potřeba vrazit dalších sto tisíc co vrážíte do těch starejch, aby vůbec jely. Navíc by snad z Californie nemělo byt prorezly. Nemám z USA zkušennosti ani s koupí blbyho iPODu, jak to dělá většina lidí. Takže nevím co to vše obnáší. Ale jak sem se dozvěděl, tak přeprava by neměla být problém a cena 20-40tis pokud se nepletu. Jinak tu taky někdo psal, že krámy pak na té lodi nemusí vůbec převíst. Takže kus rezavyho plechu se asi ani konat nemůže.

Ok ukažte mě teda v USA nějaky auto, ktery by se vyplatilo pořídit. Su zvědavej.
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz . PŘIDEJTE SE K NÁM.

Uživatelský avatar
Q76
samozvaná osina fóra
Příspěvky: 199
Registrován: 29 dub 2006
Bydliště: ve štatlu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Q76 »

Jak sis všiml tak svoboda slova na flatu je dost nevyspělá a kdo nejde s davem je skrátka out.
Jak se neplácá´š po ramenech s některma těma radílkama co akorát teoretizujou a jak je rok dlouhej tak nářadí v ruce nemaj, tak je zle.

P.S.:Drž se svýho snu a představy. Nakonec to budeš ty kdo utratí peníze za auto ve kterým budeš jezdit.
Chovej se k lidem tak, jak bys chtěl ,aby se ty kurvy chovali k tobě

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Q76 píše: s některma těma radílkama co akorát teoretizujou a jak je rok dlouhej tak nářadí v ruce nemaj
na tom neco je :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Pri porizeni vozu v USA je treba pocitat s temito naklady:

* porizovaci cena vozu
* preprava vozu od majitele k nejakemu portu
* poplatek za nalodeni
* poplatek za prepravu
* pojisteni, pripadne priplatek za nebezpecny naklad
* poplatek za vylodeni
* poplatek za prevoz do CR
* zaplatit clo
* zaplatit DPH
* poplatky za prihlaseni vozu v CR.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doldy »

... shrnuto na prachy.... doprava z USA do CR vcetne vsech nakladu v USA je cca. 50-70 tis. plus cca. 30% z porizovaci ceny (vcetne dopravy) na poplatcich,danich a DPH.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Nerekl bych, ze je zde svoboda projevu nedospela a ze ten kdo nejde s davem je out :wink:
Ale spise, kdyz uz zde zacnu hazet moudra, rady, jak je neco skvele a slo by to jeste draz prodat, jak co udelat a pod ... tak bych o tom asi mel neco vedet a neplacat nesmysle ... a proto radsi osobne mlcim :D
Jo ten z Hosina je upravenej, minimalne ty rozsirene blatniky 8)
Kdyz uz se mluvi o upravach, myslim si ze nikdo odsud by proti uprave lehkeho snizeni, sirsich kol a poradneho motoru pod kapotou nic nenamital.
A holt scena v CR je mala, tudiz chci-li neco jineho, asi se musim poohlednou na jinych serverech, coz ale znamena psat/rozumet anglicky, ze...
A ze tohle forum je spise konzervativni ... no jo no, taky uz je tu maximum informaci a provozu a udrzbe normalniho luftaka(ikdyz i vodnici se tu najdou, sic nejsou flat4 ) :lol:

Ale jo, udelej si co chces a jezdi si v cem chces ... vsak je to tve auto/cas/finance ... jen se nesmis divit, kdyz sve infa davas za bernou minci kdyz pritom nejsou a ostatni ti to daj najevo.
A proc kupovat zrezlej vrak za 40? Je dost aut - treba i mexik - ktery za 30 koupis v normalnim provozu schopnem stavu a pak si s tim hraj.
Jak tu bylo nekdy receno: bud musis bejt sikovnej a vydelat si na to, ze to za tebe nekdo udela/koupis hotovku - nebo musis bejt sikovnej a udelat si to sam(jiste, jsou tu i pripady, kdy nekdo je sikovnej ze si na to vydela a stene se v tom hrabe i sam)

Ale co, delej co uznas za vhodne... 8)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

tak, konečně se nám ten topik začíná vracet do správných kolejí.

Vyjasnování toho, co Beczi vlastně chce, zrovna jako řečí o svobodě slova, to je moc zábavný čtení. Svoboda tu je, jinak by to tu už neviselo.

Pro Becziho: myslím, že to co chceš, tedy "namazlenýho" brouka (pro mě to není zločin, pokud je to provedený kvalitně, každý auto nemá smysl tlačit do originálu)...to seženeš i tady, třeba teď je na vwbrouk.cz líbivá modrá 1302 na 17" s hudbou za 150t...tedy méně, než ty kusy ze Samba.com, co sis "vybral".

No a pokud jde o dovoz ze států...přesně to řekl John: jediná jistota je letět tam (nebo tam pobývat déle za jiným účelem), vybrat si osobně (nebo tam mít spolehlivého a znalého prostředníka)..... což jaksi většinou není reálné a řeší to tak jen obchodníci s auty všeho druhu, kteří se tím živí a jedou ve velkém...a proto jsou auta dovezená jimi sem úměrně dražší, než pouhý přepočet ceny ebay+doprava a další náklady.

Osobně bych si netroufl koupit tak drahou a komplikovanou a rizikovou věc přes monitor, asi jsem posera.

Ale jak se ukazuje, asi nejsem sám, protože lidí, co si privátně dovezli auto (myslím auto typu brouk, staré s možností komplikací, bastlení, koroze, ne zánovní věc) ze Států tu bude jen velmi, velmi málo. Vím jen o jednom, nervy s tím měl pěkné a nakonec se nevyhnul zklamání, že auto je přece jen v horším stavu než se zdálo a očekávalo.

Je tedy zde někdo přítomný, kdo může tuto cestu k pořízení vwzduchem chlazeného vozu 100% doporučit?
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Beczi píše: ....ale to, že pomluví i zrenovovanyho Brouka, kterej má jen sníženej podvozek a pěkny kola...nechápu. Myslím že cena na ebay.com ,nebo TheSamba mluví jasně. Nikde se nepíše, že by auto mělo stát 200tis a víc. Právě když je cely v tomto stavu, tak myslím, že nebude do něj potřeba vrazit dalších sto tisíc co vrážíte do těch starejch, aby vůbec jely
OK, když zkrátka nevěříš, tak si nějaké z těch aut, co jsi tu psal kup, a za rok nebo dva nám tu řekneš, kolik jsi do auta musel ještě investovat, aby vůbec jelo.

Beczi píše: . Jinak tu taky někdo psal, že krámy pak na té lodi nemusí vůbec převíst. Takže kus rezavyho plechu se asi ani konat nemůže.
To,že jsem psal, že s tím mohou být problémy neznamená, že to ve finále nejde.
Buďme konkrétní. Poptával jsem dovoz ojetého vozu a 3 společnosti mě z tohoto důvodu odmítly. Teprve čtvrtý dopravce kývl.


Ok ukažte mě teda v USA nějaky auto, ktery by se vyplatilo pořídit. Su zvědavej.
Zde je zase vidět tvoje zbrklost a unáhlenost. Chceš honem něco vidět a koupit. Takhle se staré auta nekupují. Musíš vybírat ,sledovat a čekat až někdo bude chtít prodávat něco zajímavého.
Já také lovím v USA a za poslední 3/4 roku jsem zajímavé auta, která by stála za hřích, viděl 3.

Musím ještě dementovat toto:
Jak sis všiml tak svoboda slova na flatu je dost nevyspělá a kdo nejde s davem je skrátka out.
Nevím, co si pod tímto pojmem představujete. Pokud to, že každý bude s vaším názorem souhlasit a bude vás přátelsky poplácávat po rameni, pak má asi Q76 pravdu.
Já zkrátka říkám, že ty auta, co tu poslal Beci jsou zkrátka ošklivý, zprasená a nelíbí se mi. Někdo jiný na to může mít jiný názor.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

me se libi jak se tu v posledni dobe porad haze pojmem svoboda
naposled to byl tusim Hydraulik :)

kazdopadne ti Beczi drzim palec at ti nakup nejakyho OB vyjde
uvidime zda se pak zaradis mezi zumpare nebo vonavkare :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Q76
samozvaná osina fóra
Příspěvky: 199
Registrován: 29 dub 2006
Bydliště: ve štatlu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Q76 »

Narazil jsem na jeden velmi zajímavý online kalkulátor ceny dovozu (Česká republika tam není, ale můžete si zjistit cenu dovozu konkrétního automobilu třeba do přístavu v Hamburku). Podívejte se tedy na stránky www.shopusa.com kde zvolte v prvním rozbalovníku Shipping a car a nadefinujte si konkrétní vůz a hned budete vědět, kolik bude doprava stát.
Chovej se k lidem tak, jak bys chtěl ,aby se ty kurvy chovali k tobě

Uživatelský avatar
Beczi
Příspěvky: 153
Registrován: 30 zář 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beczi »

No to už je jiná..konečně se dostáváme k tomu, jestli se auto vyplatí dovíst, nebo ne. Podle toho výpočtu ceny je 70tis za dovezení auta za 100tis moc. To vychází levnějš už z toho německa. Já si právě myslel a četl tu, že se dá dovoz vlíst mezi 30-40tis se vším i s DPH a clem. A taky že je někdo, kdo to sem za ty peníze vozí. DANKER si bere takovy hrozny prachy, protože je to velká firma a dováží hlavně auta kolem milionu, tak to chápu. A sám na ebay koupit auto, zaplatit a vše domluvit přes mail si netroufnu a ani bych tomu nedůvěřoval asi. Sem právě myslel že je tu někdo, kdo dělá prostředníka mezi tím vším.
BeetleClub.CZ - První Volkswagen New Beetle a Beetle klub v ČR a SR http://www.beetleclub.cz | http://www.newbeetleclub.cz . PŘIDEJTE SE K NÁM.

Oli723
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2014

Re: kontejnerova doprava ze zámoří - reference, tipy a triky

Příspěvek od Oli723 »

Žiji v Las Vegas a posílám do Evropy kontejnerovou dopravou vše na co si vzpomenete od baličku po auta. Pro bližší info mě můžete kontaktovat na olituma723@gmail.com

Odpovědět