Doklady na brouka .... prodat či neprodat

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět

Zbavovat se dokladů před zavedením eko daně nebo ne?

ano
5
26%
ne
14
74%
 
Celkem hlasů: 19

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Doklady na brouka .... prodat či neprodat

Příspěvek od JardaZ »

Válí se mi tu doklady na brouka rok 69 (nebo 68 ted nevim iste) a přemejšlim jestli si je necham nebo jestli je mam dat pryc. Kdyby ste mi nekdo poradil jak se ted pohybuje cena dokladu tak bych se rozhoupal. Spz mam v depozitu v Praze.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

presunuto, upraveno
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Myslíš jako, že cena dokladů stoupne jak se ta daň zavede?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

ne to nemyslim protože to bude předov jako převod .... ale myslim si že pokud bude ekologická daň na hodně starý auta, tutdíž i brouky, cca 10 000 plus něco na přihlášení tak jestli si mam nechat svoje doklady který sou na mě přihlášený nebo jestli je mam prodat a pak si časem připlatit na broukovi. Kdybych je prodal do konce roku za 10 tak se mi to nevyplatí vzhledem k tomu že mamka chce brouka a ten přijde na řadu někdy na jaře. A zase cenu nemůžu nasadit na nějakejch 15 protože to by se asi nevyplatilo kupujícímu jelikož by to vyšlo stejně jako si koupit brouka s dokladama i po novym roce. Proto sem takovej nalomenej.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

ta ekologická daň bude platit ale jen při importu, doklady zpravidla kupují lidé, kteří mají auto bez nich že? Těch se to srovnání stejně netýká.......
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

Žanek píše:ta ekologická daň bude platit ale jen při importu, doklady zpravidla kupují lidé, kteří mají auto bez nich že? Těch se to srovnání stejně netýká.......
Musím Tě opravit - platit se bude i při první přeregistraci po účinnosti novely zákona o odpadech. Takže když od někoho splašíš papíry, převedeš je na sebe, tak vyplázneš navíc 10 hadrů, bo brouk si na nějaký EURO normy nehraje...
Obrázek

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

aha - to jsem nevěděl - každopádně tedy - veškeré přestupy třeba vyřídit jako v NHL do konkrétního termínu - 10000,- by mi zvýšilo cenu brouka o 50% co jsem naposled kupoval :?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

popripade vsechny sve brouky nastrikat na jednu barvu, vsude vyrazit stejnej WIN a jezdit na jedny doklady a RZ ... pouze prehazovat 8)

- joke -

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no ono to tak dopadne, vsichni budou mit ty jedny svoje papiry stitky a spztky a auta se budou tocit :)

ja mam papriry pro jistoru dvoje, co kdyby nahodou :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Příspěvek od Hrošík »

Je evidentni, ze kdo chce vlastnit nejake auto (nebo treba jen doklady auta), ktere nesplnuje soudobe emisni limity, musi si s prepisem pospisit do 31.12. Ocekavam, ze na DI budou do Silvestra docela fronty :)
No, a od 1.1. uz bude prodej starych aut i dokladu k nim stagnovat, coz je ucel tohoto nesympatickeho opatreni. Bud se vlade timto krokem podari prispet nejakymi penezi do statni pokladnicky nebo (coz je podle me pravdepodobnejsi) to casem snizi pocet vraku na ceskych silnicich. Nechame se prekvapit.

Kazdopadne: pokud prodat, tak rychle, a pokud koupit, tak taky rychle, protoze pak to bude drahy :?
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vincent »

Hmmmmm....jsem těhle věcí neznalá...ale novela zákona jestli to dobře chápu...se týká pouze první registrace. Pokud tedy...například ztratíte SPZku :roll: ...nejedná se o novou první registraci a poplatek 10t se tedy tohoto případu netýká ???
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Příspěvek od Hrošík »

Vincent píše:Hmmmmm....jsem těhle věcí neznalá...ale novela zákona jestli to dobře chápu...se týká pouze první registrace. Pokud tedy...například ztratíte SPZku :roll: ...nejedná se o novou první registraci a poplatek 10t se tedy tohoto případu netýká ???
Při ztrátě SPZ bude i nadále klasický poplatek v řádu desetikorun, maximálně stokorun. Příspěvek na ekologickou likvidaci se bude platit pouze při změně majitele a zaplatí to ten, kdo si na sebe auto po 1.1.2009 přepíše jako první. Další majitelé jsou tohoto poplatku už zproštěni, tj. na každý "starý vrak" bude ten nehorázný poplatek hrazen nejvýše jednou.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_100 »

Zas to má výhody... když si za starý auto zaplatim 10 litrů na jeho likvidaci tak se s nim pak až jednou doslouží nemusim zabejvat a hodim ho někam do lesa ať si ho srnky rozeberou. :twisted:

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

martin_100 píše:Zas to má výhody... když si za starý auto zaplatim 10 litrů na jeho likvidaci tak se s nim pak až jednou doslouží nemusim zabejvat a hodim ho někam do lesa ať si ho srnky rozeberou. :twisted:
No srnky nevim ale v tý barvě to bude určitě.... a to myslim v některejch městskejch ctvrtich funguje uz dlouho a to bez poplatku. Dokonce i pri delsim nez hodinovem parkovani. A kdyz to tady tak ctu ... doklady si necham. Az me prekvapilo jaka debata se z toho rozvinula. :-)

Odpovědět