renovace do originálu, originál s patinkou, nebo úprava?

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

moc tomu nerozumím ..ale pomalu mi tě začíná bejt líto ... mám dojem,že klempířina na karmanovi je oproti broukovi vyšší dívčí za jiný děngy :cry:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Já si myslím, že lidi, kteří se pouštějí takhle do renovací VW to dělají zkrátka proto, že je to baví. Nehledejte v tom patinku ani se to nepokoušejte srovnávat s tím, dovézt si auto v luxusně zachovalém stavu ze zahraničí či přemýšlet nad ekonomickou stránkou tohoto počínání. Tohle je jiný sport, kde není cílem jezdit jezdit a jezdit, ale vrtat se v tom a mít radost, jak to pomaličku přibejvá a jak to jako skládačka pěkně do sebe zapadá.
Pořiďte si dítě a třeba nás tzv. žumpaře pochopíte :wink:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

koukam ze sem zustal snad posledni bezdetnej zumpar :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ee pardon, ja zapomnel na kolegu s 914 :) tak sme dva bezdetny zumpari
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Herbie píše:ee pardon, ja zapomnel na kolegu s 914 :) tak sme dva bezdetny zumpari
...já mám ten pocit, že pán s 914 je na druhý straně řeky. :lol:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vincent »

Já si hlavně myslím...že Leer věděl do čeho jde...a ...a že fakt stojí za to ten auťák zachránit...a postavit ho znovu...já ho za žumpaře rozhodně nepovažuju...cena za kterou to auto koupil je naprosto v rovině s tím..v jakým to auto je stavu...co se třeba kompletnosti týká...rozhodně si tady nechci hrát na odborníka...i když jsem to teď nějakej ten pátek sledovala, ale já si myslím...že to má Leer v hlavě naprosto v pořádku...chtěl si s tím pohrát...je to určitě trochu výzva...ale věřím...že to půjde :-)

A já se hlavně hrozně těším...na postup renovace...protože...Karmann má fakt některý super specifika...na který jsem při Leerový renovaci zvědavá...jak bude řešit...kde shánět díly

Těším se :wink:

To Sam: Co ty? Už? 8)
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Sam píše:
Herbie píše:ee pardon, ja zapomnel na kolegu s 914 :) tak sme dva bezdetny zumpari
...já mám ten pocit, že pán s 914 je na druhý straně řeky. :lol:
...11 let je druhý straně řeky...a jmenuje se Klára... :wink:

...je to ventil...takhle ulehnout s ráčnou...sem tam kolem ráfky Fuchs...a ták...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Sam píše: Pořiďte si dítě a třeba nás tzv. žumpaře pochopíte :wink:
tohle mě zaujalo. Zjednodušeně řečeno, jako že je potřeba občas zdrhnout do garáže?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

samozřejmě
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Příspěvek od Leer »

pulenejksicht píše:moc tomu nerozumím ..ale pomalu mi tě začíná bejt líto ... mám dojem,že klempířina na karmanovi je oproti broukovi vyšší dívčí za jiný děngy :cry:
neboj se vlka nic...klíčový věci jsou OK, tohle jsou věci, který chci zkusit pořešit sám a pokud to nepůjde tak prostě koupím nový díl...sice dražší,ale karmann je oproti oválovi z 95% kompletní...na oválu chybělo mnohem víc dílů...
Naposledy upravil(a) Leer dne 17 čer 2008, celkem upraveno 3 x.
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Příspěvek od Leer »

Sam píše:Já si myslím, že lidi, kteří se pouštějí takhle do renovací VW to dělají zkrátka proto, že je to baví. Nehledejte v tom patinku ani se to nepokoušejte srovnávat s tím, dovézt si auto v luxusně zachovalém stavu ze zahraničí či přemýšlet nad ekonomickou stránkou tohoto počínání. Tohle je jiný sport, kde není cílem jezdit jezdit a jezdit, ale vrtat se v tom a mít radost, jak to pomaličku přibejvá a jak to jako skládačka pěkně do sebe zapadá.
Pořiďte si dítě a třeba nás tzv. žumpaře pochopíte :wink:
=D>

nenapsal bych to lépe...prostě se neživím rukama ale hlavou tak mám alepoň jako koníčka nějakou práci, kde je okamžitě vidět výsledek
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Příspěvek od Leer »

Vincent píše:...že to má Leer v hlavě naprosto v pořádku...

To Sam: Co ty? Už?
8)
Díky, že si to myslí další člověk....svýho času jsem musel dělat testy na prověrky NBÚ a prej fakt nejsem debilní :lol: :lol:

To Sam: Hlavně nespěchej... 8)
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

měl jsem na mysli tvůj komentář o laminátu protože pokud toho vaření bude hodně (třeba čumák je proti t1 masakr) tak to bude zbytečnej vopruz ... ve srovnání třeba s tím co koupili Vondráčkovi ..myslím,že víš o čem mluvím .... to je co se technické stránky týče

co se zbytku týče nemyslím,že když nemám děti tak vůbec nerozumím
moudrům o útěku do garáže , odpouštění ventilů a podobným výmluvám

samo Same každej si vokecá co chce ... :wink:
akorát mě zaráží ,že zrovna lidi který maj na to takhle "nesmyslné" z pohledu finančního rozumu brutálně žumpit si nekoupěj něco sice trochu dražšího ale s menším žumpícím koeficientem ..
skoro nikdo z nás nemá ne to si všesko udělat sám a kvalitně (lak , klempířina ) a pokud nemá hodně dobrýho kamaráda kterej to dělá je odkázán na takzvané odborníky kteří ve většině případů jen řeší kolik z toho bude a potom teprv jak to udělat aby to vypadalo když už to vojebu že .... a to si je ještě ček musí hlídat ( asi znáte všici )

největší potřebu něco dávat dohromady mají zrovna lidičky kteří mají k automechanikům hodně daleko takže je to pak za trest pro ně i pro auto ..

a tak nakonec ček na srazu kouká na drahý slepence místo na levnější
pěkný původní nezprasený auta ...škoda ...

nic proti nikomu je to jen můj pohled na věc a rozhodně to neberte vážně
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

pulenejksicht píše:akorát mě zaráží ,že zrovna lidi který maj na to takhle "nesmyslné" z pohledu finančního rozumu brutálně žumpit si nekoupěj něco sice trochu dražšího ale s menším žumpícím koeficientem ..
skoro nikdo z nás nemá ne to si všesko udělat sám a kvalitně (lak , klempířina ) a pokud nemá hodně dobrýho kamaráda kterej to dělá je odkázán na takzvané odborníky kteří ve většině případů jen řeší kolik z toho bude a potom teprv jak to udělat aby to vypadalo když už to vojebu že .... a to si je ještě ček musí hlídat ( asi znáte všici )

největší potřebu něco dávat dohromady mají zrovna lidičky kteří mají k automechanikům hodně daleko takže je to pak za trest pro ně i pro auto ..
...moc vážně to neberu půlenej...ale můžeš tohle tvrzení nějak převést na model Leer...já a Sam?...my tři sme tu o tom mluvili a mě zajímá o kom píšeš ty...nevim o tom, že by cokoli cos napsal, platilo zrovna pro nás 3...

...a o těch dětech se vyjadřuj,až to budeš mít prožitý...jako čekatel nevíš,co to vobnáší... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

Petr914 píše:
pulenejksicht píše:akorát mě zaráží ,že zrovna lidi který maj na to takhle "nesmyslné" z pohledu finančního rozumu brutálně žumpit si nekoupěj něco sice trochu dražšího ale s menším žumpícím koeficientem ..
skoro nikdo z nás nemá ne to si všesko udělat sám a kvalitně (lak , klempířina ) a pokud nemá hodně dobrýho kamaráda kterej to dělá je odkázán na takzvané odborníky kteří ve většině případů jen řeší kolik z toho bude a potom teprv jak to udělat aby to vypadalo když už to vojebu že .... a to si je ještě ček musí hlídat ( asi znáte všici )

největší potřebu něco dávat dohromady mají zrovna lidičky kteří mají k automechanikům hodně daleko takže je to pak za trest pro ně i pro auto ..
...moc vážně to neberu půlenej...ale můžeš tohle tvrzení nějak převést na model Leer...já a Sam?...my tři sme tu o tom mluvili a mě zajímá o kom píšeš ty...nevim o tom, že by cokoli cos napsal, platilo zrovna pro nás 3...

...a o těch dětech se vyjadřuj,až to budeš mít prožitý...jako čekatel nevíš,co to vobnáší... :wink:
no asi víš o čem mluvíš .. já zase o něčem evidentně jiném ...
ať si to každej přebere podle sebe ..
s těma dětma máš samo pravdu vo tom žádná ..vidím to u kamarádů to mi zatím bohatě stačí :wink:

nejde o to do někoho rejt ale některý věci čeku prostě hlava nebere a nevydrží ..sorry ... už končím s těmahle aktivitama ..... je to zbytečný
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...jasný dědku...to je přesně vono...mě to taky točí tydlecty reakce...páč vim,že si člověk,kterej má velkej přehled...ale reaguješ po mě,Samovi a Leerovi...

...a konkrétně za mě...myslim si,že 914 je dostatečně drahá...všechno co dělam, dělam sám...a do dílny neutíkam...páč sem se před osmi lety rozved...a nemam to zapotřebí...

...a Sam s Leerem svojí práci už předvedli...a životnost jejich aut bude mnohem vyšší...než těch zachovalejch...to je prostě fakt...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Samba »

Petr914 píše:
pulenejksicht píše:akorát mě zaráží ,že zrovna lidi který maj na to takhle "nesmyslné" z pohledu finančního rozumu brutálně žumpit si nekoupěj něco sice trochu dražšího ale s menším žumpícím koeficientem ..
skoro nikdo z nás nemá ne to si všesko udělat sám a kvalitně (lak , klempířina ) a pokud nemá hodně dobrýho kamaráda kterej to dělá je odkázán na takzvané odborníky kteří ve většině případů jen řeší kolik z toho bude a potom teprv jak to udělat aby to vypadalo když už to vojebu že .... a to si je ještě ček musí hlídat ( asi znáte všici )

největší potřebu něco dávat dohromady mají zrovna lidičky kteří mají k automechanikům hodně daleko takže je to pak za trest pro ně i pro auto ..
...moc vážně to neberu půlenej...ale můžeš tohle tvrzení nějak převést na model Leer...já a Sam?...my tři sme tu o tom mluvili a mě zajímá o kom píšeš ty...nevim o tom, že by cokoli cos napsal, platilo zrovna pro nás 3...

...a o těch dětech se vyjadřuj,až to budeš mít prožitý...jako čekatel nevíš,co to vobnáší... :wink:
asi mam teda voči z kašparovic krávy, le já vás tři grácie v tomhle modelu vidím úplně parádně.. ať mír dál zůstává.......................

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...Sambič já tomu tvýmu slangu prostě vole nerozumim...můžeš to nějak konkretizovat?...

...třeba pro tu 914?...to bude jednoduchý...

...jak bys postupoval ty?...pochopitelně neřešíme,jestli tě 914 zajímá nebo ne...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

odděleno od Leerova projektu
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

Petr914 píše:...jasný dědku...to je přesně vono...mě to taky točí tydlecty reakce...páč vim,že si člověk,kterej má velkej přehled...ale reaguješ po mě,Samovi a Leerovi...

...a konkrétně za mě...myslim si,že 914 je dostatečně drahá...všechno co dělam, dělam sám...a do dílny neutíkam...páč sem se před osmi lety rozved...a nemam to zapotřebí...

...a Sam s Leerem svojí práci už předvedli...a životnost jejich aut bude mnohem vyšší...než těch zachovalejch...to je prostě fakt...
do nikoho se nenavážim ... komu bych tím prospěl ... myslel jsem to obecně ať si každej udělá sám jasno co chce a jak to chce
lidi si stejně do ničeho nenechaj kecat a to je dobře ..každej má svůj rozum .. ale jak jsem psal občas ček prostě neodolá a reaguje na podněty

tebe se tyhle úvahy vůbec netýkaj tak buď v klidu ...

s tou životností bych to viděl právě naopak ..čas nám ukáže jo ? :wink:
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět