Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

Noki píše:na vozidla se žlutými SPZ měl nárok stát, tedy jeho ozbrojené složky ...
neví někdo, jak je to v současnosti ??
Třeba tady...http://www.feudal.cz/spz/html/uvodni_strana.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od machyss8 »

Zdravím,

chci se zeptat, jestli jste někdo řešil dopsání rozměrů pneumatik na VW... jelikož ve starém origo techničáku je pneu 5,60 -> což by odpovídalo 145/80 R15 (+-)... a většina lidí (včetně mě) má 165/80 R15 musí se do CZ techničáku dopsat.. řešili jste to někdo s VW nebo? :?

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od maxmax »

Jde to, ale po mně chtěli vyjádření akrediťáka, ten to napsal, dokonce to bylo zadarmo. Zápis do TP.... 50,-
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Herbie »

Update 2017

A zase to povinné ručení a praktiky kanceláře pojistitelů

Po krátké době klidu, kdy to kancelář pojistitelů projela u soudu, a kdy bylo možné mít nepojízdné/neprovozované auto ve stodole, v muzeu nebo rozebrané v dílně a nemusely být doklady "v depozitu" a přitom nemuselo být zaplacené/sjednané povinné ručení, tu máme zas utažení šroubu.


Pokuta za neplacené povinné ručení se vrací, už ji schválila Sněmovna

http://auto.idnes.cz/ckp-pokuta-za-nepo ... tomoto_fdv
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Sam »

Navrhovaná úprava výrazně zjednoduší určení, zda je či není dána povinnost pojištění odpovědnosti, čímž se předejde celé řadě sporů
Tak o tom neni sporu :D zavedl bych stejnou logiku i v soudnictvi a usetrime na rezii jeste vic.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od Herbie »

Řidiči od ledna 2018 zaplatí „pokutu“ za každý den bez povinného ručení

https://ekonomika.idnes.cz/pojisteni-au ... nomika_mpl
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Mexiko 1983
Příspěvky: 205
Registrován: 13 říj 2016
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od Mexiko 1983 »

Zas budou vymáhat nesmyslné dluhy

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od honzik.brouk »

Zdravím,chtěl bych se zeptat,jak je to s depozitem v této době,nevěděl by někdo? Děkuji

tomasdzadon
Příspěvky: 67
Registrován: 15 čer 2022

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od tomasdzadon »

Ja jsem mel brouka v depositu od min roku vic nez 1 rok, bez zadosti o prodlouzeni a vse v poradku, znacky mi dali po aktualni STK a povinnom ruceni (400kc). Zadny zadrhel, bylo to na kladne.

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od rochuss »

Dobrý je rakouský model - platí se za Člověka a SPZ, a značky si človek múže přehazovat třeba na 5 aut, na to kterým chce zrovna vyject. A když človek nechce jezdit tak dá značky na magistrát a nic neplatí. Jede na 3 týdny na dovolenou, je mesíc ve špitále, tak to jednoduše v každé vetší obci odmelduje.

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od honzik.brouk »

rochuss píše:
01 srp 2022
Dobrý je rakouský model - platí se za Člověka a SPZ, a značky si človek múže přehazovat třeba na 5 aut, na to kterým chce zrovna vyject. A když človek nechce jezdit tak dá značky na magistrát a nic neplatí. Jede na 3 týdny na dovolenou, je mesíc ve špitále, tak to jednoduše v každé vetší obci odmelduje.
Nojo,jenže tady nejsme v Rakousku,ale v naší "banánový" groteskní republice.....😆

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od Sam »

Tak ono v Rakousku také není vše super a kvůli přenosné SPZ se tam stěhovat nechystám.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od rochuss »

Sam píše:
01 srp 2022
Tak ono v Rakousku také není vše super a kvůli přenosné SPZ se tam stěhovat nechystám.
A ještě tam mají ze zákona 13. a 14. plat nebo dúchod, a když si pak člověk spočítá 25 let do dúchodu, 25 let v dúchodu a vlastnictví 5-10 aut, tak už se to pak ale vyplatí ! Ale to je jen pro ty mladší a perpektivnejší !

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení 2024

Příspěvek od lubos »

Sam píše:
08 pro 2022
Konečně. Po více jak sedmdesáti letech končí čisté zlo, které dusilo jak motoristy, tak úředníky. Ruší se velký technický průkaz a nahradí jej malý který bude ale mít vice údajů. Informace které se nevejdou na malý tp budou online v informačním systému. Jak s razítkem technické kontroly těžko soudit. Buď nebude nebo se každé dva roky vydá nový malý TP. A to se vyplatí. Pro nás TK repetenty to bude zvlášť zábavné.

https://www.pravniprostor.cz/aktuality/ ... ho-prukazu
Už je to tady...právě jsem přes portál občana zjistil, že dvě moje auta mají v systému status zaniklá ale platnou STK...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od lišák »

To by mě zajímalo jak chtěj ten bordel v systému řešit. Píšou o tom i ve Světě motorů, že zkoušeli co na ně vypadne a odhlášené auto že jim figuruje jako provozované. Já osobně velký techničák nedám z ruky i kdybych měl platit za to že jsem ho ztratil.
Každý celek se skládá z detailů.

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od Kounect »

Na stk chlapi povidali, ze v aktualni situaci si rozhodne stuj co stuj ponechejte puvodni velky TP -> pri jakemkoli urednim ukonu nahlasit ztratu.
Nikdo nevi jak do budoucna ( asi se to bude narovnavat) ale ted kdo neco nekde v “systemu” nema, tak ho vyslou na urad si to tam nechat dopsat. Takze ztrata casu kterou nikdo cloveku nezaplati a jeste jit resit urednicky slendrian.

Osobne nevidim duvod, proc bych mel cokoli resit, pokud mam doma platny velky tp se vsim potrebnym a urednimu simlu neco chybi v jejich, jimi zmenenem systemu.
Brouk ´77

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení 2024

Příspěvek od Sam »

lubos píše:
03 led 2024
Sam píše:
08 pro 2022
Konečně. Po více jak sedmdesáti letech končí čisté zlo, které dusilo jak motoristy, tak úředníky. Ruší se velký technický průkaz a nahradí jej malý který bude ale mít vice údajů. Informace které se nevejdou na malý tp budou online v informačním systému. Jak s razítkem technické kontroly těžko soudit. Buď nebude nebo se každé dva roky vydá nový malý TP. A to se vyplatí. Pro nás TK repetenty to bude zvlášť zábavné.

https://www.pravniprostor.cz/aktuality/ ... ho-prukazu
Už je to tady...právě jsem přes portál občana zjistil, že dvě moje auta mají v systému status zaniklá ale platnou STK...
No vida, já na portálu zase našel auto, které již 15let nemám. Škoda, že tam není tlačítko smazat :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

AlesK
Příspěvky: 30
Registrován: 25 lis 2013

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od AlesK »

Nevím, zda to tu již neproběhlo, ale .. včera jsem si byl u jedné z motorek po roce prodloužit deposit na dobu neurčitou a dotaz za okýnkem zněl, jestli mám představu, kdy si značky vyzvednu zpět? Po odpovědi, že nemám tušení mi bylo sdělena novinka, že mi značku do cca 3 let automaticky vyřadí a pokud si přijdu deposit vyzvednout, dají mi automaticky značku novou s novým techničákem. Jelikož mám v depositu více strojů a některé mají i historickou malou okresní SPZ (motocykl), o kterou bych nerad přišel, budu si u těchto strojů, které již jsou v depozitu na dobu neurčitou, muset vypsat žádost za 200,- Kč o zachování původní SPZ. U nových strojů mi je to jedno, u těch starších to má význam, ale počítejme s tím, že nám staré SPZ stejně jednou zruší :x #-o

Další pecka byla, že prodloužení depositu na dobu neurčitou mám jen slovně od paní za okýnkem, nebylo možno ji do velkého techničáku již zaznamenat :D, ale techničák mi paní vrátila zpět.

A poslední - údaje - zejména vyjímky zapsané ve velkém TP nebyly zapsané v počítači - např. omezení výkonu na 35 kW. Co se bude dít na technický jednou je zatím záhada říkala paní za okýnkem a kroutila sama nad tím hlavou :). Takže si ze starých velkých techničáků ponechat minimálně kopie.

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od Holandan »

AlesK píše:
09 led 2024
Nevím, zda to tu již neproběhlo, ale .. včera jsem si byl u jedné z motorek po roce prodloužit deposit na dobu neurčitou a dotaz za okýnkem zněl, jestli mám představu, kdy si značky vyzvednu zpět? Po odpovědi, že nemám tušení mi bylo sdělena novinka, že mi značku do cca 3 let automaticky vyřadí a pokud si přijdu deposit vyzvednout, dají mi automaticky značku novou s novým techničákem. Jelikož mám v depositu více strojů a některé mají i historickou malou okresní SPZ (motocykl), o kterou bych nerad přišel, budu si u těchto strojů, které již jsou v depozitu na dobu neurčitou, muset vypsat žádost za 200,- Kč o zachování původní SPZ. U nových strojů mi je to jedno, u těch starších to má význam, ale počítejme s tím, že nám staré SPZ stejně jednou zruší :x #-o

Další pecka byla, že prodloužení depositu na dobu neurčitou mám jen slovně od paní za okýnkem, nebylo možno ji do velkého techničáku již zaznamenat :D, ale techničák mi paní vrátila zpět.

A poslední - údaje - zejména vyjímky zapsané ve velkém TP nebyly zapsané v počítači - např. omezení výkonu na 35 kW. Co se bude dít na technický jednou je zatím záhada říkala paní za okýnkem a kroutila sama nad tím hlavou :). Takže si ze starých velkých techničáků ponechat minimálně kopie.
To je jak na 1. dubna, zřejmě i sem již pronikla umělá inteligence....

Holandan
Vaše jistota je ve zgarbech.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od lubos »

Jedna čerstvá zkušenost z magistrátu - vyzvednutí značek z depozitu. Není už potřeba STK, stačí pojištění. TP jsem neodevzdal - do žádosti se připsala poznámka ztráta, nabízel jsem kopii TP, tu nepotřebovali, úřednice kdesi v archivu vyhledala kompletní kopii starého techničáku vytištěnou na papíře, kterou si zřejmě vyrobili při posledním převodu na mě. Podle té své kopie dopsala údaje do systému, ještě ráno bylo auto na portálu dopravy zaniklé,teď už zapsáno jako provozované, za ztrátu TP žádná sankce nebyla. Dostal jsem nové ORV, kde z technických údajů nepřibylo vůbec nic v porovnání se starým.

Odpovědět