Dovoz brouka ze zahraničí

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Děkuji za osvětlení.
Se mi to číslo na malého broučína zdálo nějaké veliké... :lol:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Capario »

Želvák Bob píše:Prostě - tohoto se neboj - riziko, že budeš odhalen lze vyjádřit možná desetinou promile
Ehm dovolil bych si jednu připomínku. Asi spadám pod 0,0001 % národa. Mám v autě 1300, v papírech 1200, přestože mám smazaný číslo motoru v TP, typ motoru si na přihlašování dle tabulek zkontrolovali a poslali mě domů. Musel jsem dělat evidenčku jinde. Závěr? Ve Strakách pracujou na evidenčce zmrdi, musíš být ukecaný, v kapse pětistovku, rozpoutat diskuzi o tom jak je těžký shánět origo díly a pevně veřit.(Pouze v případech že tam taky nemáš známý).


Hm, máš pravdu. Dělají svou práci pořádně. Já tyhle úřednický věci tak nemam rád. Co s tím? Koupit 1200 a přendat?To se mi chce ze všeho nejmíň. Dá se nějak dodatečně upravit techničák? Přerazit číslo je pí.ov.na. Na přihlašování aut se vyplňuje i žádost o změnu údajů v TP ale pod to asi tahle úprava nespadá co ...Těmhle věcím ještě moc nerozumím. :( Když už ten motor je.
Naposledy upravil(a) Capario dne 22 říj 2007, celkem upraveno 1 x.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Capario píše: Ehm dovolil bych si jednu připomínku. Asi spadám pod 0,0001 % národa. Mám v autě 1300, v papírech 1200, přestože mám smazaný číslo motoru v TP, typ motoru si na přihlašování dle tabulek zkontrolovali a poslali mě domů. Musel jsem dělat evidenčku jinde. Závěr? Ve Strakách pracujou na evidenčce zmrdi, musíš být ukecaný, v kapse pětistovku, rozpoutat diskuzi o tom jak je těžký shánět origo díly a pevně veřit.(Pouze v případech že tam taky nemáš známý).


:shock: Jít na STK s motorem na němž je vyražen typ a číslo a myslet si, že mi to projde je buď vrchol optimismu nebo neznalost předpisů a nebo sis myslel, že jsou všichni tak hloupý jak jsi chytrej?
V TP je sice vymazáno číslo, ale TYP motoru tam stále zůstává a ten technik na STK kontroluje stejně jako VIN nebo u starších vozů číslo rámu nebo karoserie.
S tím, že tě vyhodili bych se nechlubil ani doma, natož pak na internetu. :idea:

No a abychom nešli od tématu. Do brouka lze namontovat mnoho "cizích" motorů od jednoválce snad až po V12 a možná i více, zda to vůbec má smysl je asi stejné jako hledání smyslu života, každý ho máme jiný.
Nicméně skoky od VR6 k V8 a pak teprve zjišťovat spotřebu 1.6ky něco naznačují. Mám ,pro někoho vydechlou, 12ku s 34 hp, ale neznám kopec, který bych nevyjel a to jsem z kategorie těžkotonážních jedinců.
Přeji hodně těstí při konverzi i když si tak nějak myslím, že k ní vůbec nedojde, ale rád bych se pletl. :wink:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Capario »

Hm, máš pravdu. Dělají svou práci pořádně. Já tyhle úřednický věci tak nemam rád. Co s tím? Koupit 1200 a přendat?To se mi chce ze všeho nejmíň. Dá se nějak dodatečně upravit techničák? Přerazit číslo je pí.ov.na. Na přihlašování aut se vyplňuje i žádost o změnu údajů v TP ale pod to asi tahle úprava nespadá co ...Těmhle věcím ještě moc nerozumím. Tak Když už ten motor je.

Nepatří to sem,vím, ale pro mě to je docela problémek.Jak byste to řešili vy?
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jednoduše instalací "D" 1200 motoru, kterej je typově shodnej, anebo papírově schválením silnějšího motoru (nárůst výkonu není vyšší než 25%) takže by to úředníci zkousli, ale otázka je jestli VW Group má potřebný tabulky, aby ti to mohli odklepnout.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

a nebo trošku jinak. Stále na této straně máš i odpověď :!:

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Capario »

Šíša: myslíš vykucháním 1200 a dát tam díly z 1300 ( válec a to ostatní) ?ach joooo....
zkusím to s těmi úředníky, snad mě nepokoušou. Co znamená " jestli má VW group potřebný tabulky"? Něco jakože oni to musejí srovnávat s udaji od výrobců pomocí VW Group?Asi jim nebude stačit udaj z internetu o výkonu motoru 1300 44 HP ničím nepotvrzený :lol: Já to nechápu. To auto jsem kupoval v létě, ale ten motor tam je od roku 1998 ( Morava) . To se to vždycky po celá leta "nějak háovalo?"
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...přesně tak...dělalo se to ňák...a ty to teď uděláš pořádně,aby ti mohli všichni akorát...víš co... :wink:

...musíš mít homologační tabulky...údaje z internetu nejsou směrodatný...výrobce se musí podepsat...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Capario »

To si musím nekde o ně asi zažádat co :-) pochybuju že je maj na dopravce na stole.... jeee to bude prdel.je dost možností, ale nevím jakou cestou budeto s tím žádáním.JÁ SE NA TO VYPRDNU TADY SE LIDI BAVEJ O ZABUDOVÁNÍ TAKOVÝCH ZVĚRSTEV DO AUT (By mě zajímalo jak to pak budou řešit oni) A JÁ TADY ŘEŠÍM 10 KOŇŮ...

Viděl bych to během 14 dnů v sekci inzerátů o výměne motorů za 1200.Vnitřek se mi ale vůůůbec nechce měnit.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...stuj nohama na zemi...na ostatní se vykašli...až uvidim první z těch zhovadilostí legálně přihlášenou se všim všudy,tak o tom rozjedem debatu...ale stejně si myslim,že se toho nedožiju...přestavby brouka s funkčním Typ4 motorem možná jo,ale Brouk a VR6 a podobně...no...

...obrať se na zastoupení Volkswagenu pro ČR...vysvětli problém a pokud dostaneš z VW prohlášení,že tuhle záměnu povolujou...hodíš jim to na dopravce na stůl...pěkně se usměješ a je po starostech... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jo, zkus to na IVG Praha 5...potvrzení tě bude stát 2500, že schvalujou výměnu motoru "D" 34 HP za "F" 1300. Je tam rozdíl 6 psích sil.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

případně se jedná o jedno písmenko ... razničí ... popřípadě ani to ne
Naposledy upravil(a) Šíša dne 23 říj 2007, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...jasně...raznice je řešení "Na potom"...vo kterym se nemluví... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

jo ražniči je velká dobrota, ale to můžeme řešit jinde :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Capario »

Nejedná se o jedno písmenko, ale o písmenka AB za D....uvidíme, nějak to půjde udělat. Ražniči s bramborem taky rad. totiž s motorem
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Capario »

Při brouzdání na netu jsem narazil jen na vw kluby a všechny možný dovozce (kde se nechci registrovat) ale sídlo Zastoupení VW pro ČR v Praze 5 ne a ne pohledat. Nemůžu po hodině u kompu narazit na tuhle společnost.Má někdo zkušenost?
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

firma se jmenuje IVG a na netu není
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

http://www.volkswagen.cz/page.php?chapter=kontakt

zaškrtneš patřičná políčka, položíš dotaz a hotovo...


[quote=IVG]...Import Volkswagen Group, s. r. o., se sídlem Radlická 740/113d, 158 00 Praha 5, Jinonice, IČ0: 25654012...[/quote]
Naposledy upravil(a) Lugen dne 25 říj 2007, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Lugene to je spíš pro zákazníky.. když mi Capario vydržíš tak doma vyškrábnu kontakt na člověka co tuhle věc pro mě v IVG dělal.

Import Volkswagen Group, s.r.o.

Kontaktní údaje:

Radlická 740/113d
(recepce C, 2. patro)
158 00 Praha-Jinonice

Telefon: +420 251 033 111
Telefon: +420 251 033 801
Fax: +420 251 033 807
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

máme tam jednoho bývalého člena klubu, posílám SZ s kontaktem
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Odpovědět