Dovoz brouka ze zahraničí

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Krystof »

Už niekoľkokrát riešená debata.
Dovolím si len malú poznámku k V značkám - užívajte si veteránske značky, kým môžete, lebo ak sa k vám dostanú praktiky od nás, tak ste dojazdili. To, že je u nás prakticky nemožné postaviť auto na veteránske značky je známe. Ale mám z posledného obdobia ďalšiu nerpíjemnú skúsenosť - známy s krásne zrekonštruovanou Tatrou 57 zaplatil celkom mastnú pokutu, pretože nevedel policajtom zdokladovať, že ide na zraz alebo na podobnú organizovanú akciu s účasťou veteránov. Zákon je zákon. A podobné platí aj u vás. Zatiaľ vám to našťastie nikto nekontoluje.
Koniec OT.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Jan.cl »

Krystof píše:Už niekoľkokrát riešená debata.
Dovolím si len malú poznámku k V značkám - užívajte si veteránske značky, kým môžete, lebo ak sa k vám dostanú praktiky od nás, tak ste dojazdili. To, že je u nás prakticky nemožné postaviť auto na veteránske značky je známe. Ale mám z posledného obdobia ďalšiu nerpíjemnú skúsenosť - známy s krásne zrekonštruovanou Tatrou 57 zaplatil celkom mastnú pokutu, pretože nevedel policajtom zdokladovať, že ide na zraz alebo na podobnú organizovanú akciu s účasťou veteránov. Zákon je zákon. A podobné platí aj u vás. Zatiaľ vám to našťastie nikto nekontoluje.
Koniec OT.
Vzhledem k tomu, že se v této problematice malinko pohybuji, dovolím si poznámku.
To, že automobil, motocykl či jiné přibližovadlo na V značkách se smí zúčastnit, jen organizovaných akcí, je zažitým mýtem. Někteří zcela jistě pamatují začátky V značek a tzv. knihu jízd. Odkud a kam za jakým účelem. To bylo zrušeno, co však přetrvalo možnost co tam napsat, či odůvodnit jízdu. Samozřejmě to není návod, jak obelstít PČR :twisted: , ale jen rada, co vše lze s vozidlem realizovat.
Existuje: Jízda na organizovanou akci (včetně přejezdu na místo po ose) - nejčastější případ
Testovací jízda po opravě či seřízení
Manipulační jízda s vozidlem
A pod to se schová celý provoz pánové...
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Krystof »

No vidíš a neschovala sa.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Jan.cl »

Krystof píše:No vidíš a neschovala sa.
V tom případě jít před přestupkovou komisi (nevím přesně jak je to u vás na Slovensku). Případně odvolání proti rozhodnutí o přestupku. Ale to už sem asi nepatří. případně přes SZ poradím jak na to :wink:
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Skid »

Presne jak pise Jan.cl. Muzes se vymluvit na to, ze vezes auto na serizeni k mechanikovi a basta, ale u nas je to v pohode, ze v zakone je to, ze veteran muze do provozu za zvlastnich podminek, ale zvlastni podminky nejsou presne specifikovany, takze tam je dira v tomhle.

Ale vim, ze na Slovensku se to hodne resi kor policajti. Jednou me a Doldyho zastavili s obytnakem, kterej byl na V znackach a dusili nas asi hodinu, pak radsi mavli at jedem. Takze stesti v nestesti.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Petr914 »

...takže další strana žvástů?...bezvadný...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Jan.cl »

Petr914 píše:...takže další strana žvástů?...bezvadný...
Omlouvám se za reakci..
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Petr914 »

...podivej...zatim se nikdo pořádně nevyjádřil k tomu...na co sem se ptal už zhruba třikrát...

...a to na co se ptam je to nejpodstatnější...

...část tvýho textu logiku má...ale až ve chvíli...kdy budeme řešit úskalí provozu na jednotlivejch typech SPZtek...

...a pokud budeme mlejt pátý přes devátý...nikdy se nedobereme konce...přitom sem několikrát žádal,abychom se zdrželi irelevantních příběhů a povídaček...

...a kupříkladu v situaci,kdy přijdu na úřad...a zahlásim na vokýnko...s frontou nasranejch lidí za sebou...

..."Dobrý den,chtěl bych Vás požádat o registraci tohoto vozu do provozu na pozemních komunikacích"...a dostanu odpověď "to lze ale pouze na veteránské značky"...nemůžu odpovědět způsobama,který uvedu níž...musim odpovědět relevantně...v mezích zákona...

...odpovědi na případnou "nechápavost" na úřadu při registraci vozu:...

..."no to tenkrát když jel Doldy se Skidem a měli štěstí v neštěstí................"...

..."no a pamatujete tehdá jak jela na Slovensku ta Tatra 57...jéje ten dostal flastr................"...

..."no to se můžete vymluvit................."...

..."a nevíte v kterym městě by to šlo?............"...

..."to je jedno...já chci hlavně jezdit............"...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Jan.cl »

Petr914 píše: ...pokud si před přihlášením na bílý značky zároveň vyběhám veteránskou testaci...a budu bezprostředně při přihlášení(během něj)...žádat o veteránskou vyjímku pro vůz,kterej tyhle kriteria splňuje...tak bych opět měl bejt placení EKOdaně zproštěnej...protože se zcela evidentně jedná o veterána...


...dokázal by do tohohle někdo vnést jasno?...
Tak tohle nejde.
Doklad o historické původnosti, může získat jen vozidlo s platnou Tk na bílých číslech. (standartní zákonou cestou)
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Petr914 »

...aha...čili v podstatě můžeš v pondělí auto přihlásit na bílý značky a ve středu zažádat o rekvalifikaci na veterána...ale tim už je jasně daný,že zaplatíš EKOdaň...

...pokud ale budeš auto přihlašovat rovnou na veteránský...měl by ses vyhnout placení EKOdaně...

...no prosim...teďka kdyby nám to někdo posvětil ještě z osobní zkušenosti a máme v tom jasno...

...a teď se v klidu můžem zabejvat výhodama a nevýhodama provozu auta na obou typech RZ...čili na veteránskejch a na běžnejch...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Jan.cl »

Petr914 píše:...aha...čili v podstatě můžeš v pondělí auto přihlásit na bílý značky a ve středu zažádat o rekvalifikaci na veterána...ale tim už je jasně daný,že zaplatíš EKOdaň...

...pokud ale budeš auto přihlašovat rovnou na veteránský...měl by ses vyhnout placení EKOdaně...

...no prosim...teďka kdyby nám to někdo posvětil ještě z osobní zkušenosti a máme v tom jasno...

...a teď se v klidu můžem zabejvat výhodama a nevýhodama provozu auta na obou typech RZ...čili na veteránskejch a na běžnejch...
a) ano platba bursíkovného nemine
b)ano bez Ekodaně
c) ano, tu zkušenost mám

To, že není prováděcí vyhláška se týká jen přepisu auta na klasických RZ při první přeregistraci v ČR po 1.1.2009
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Petr914 »

...jasný...no výborně Honzo...tomu řikam pořádný informace... =D>
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od brbrouk »

Náhodou jsem našel německého dovozce z USA: a jmenuje se Czech

http://www.classiccarsczech.de/index.ph ... bruar-2013" onclick="window.open(this.href);return false;

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Horny »

Hledam hledam, ale moc jsem toho nenasel... Zkousel jsem pres tlacitko hledat najit jak je to s dovozem s USA. Prosel jsem cely tohle vlakno a jeste tema "kontejnerova doprava ze zamori," ale moc kloudnyho info k tomu neni. Otazka tedy zni: Ma nekdo tady z flatu auto a osobni zkusenost s individualnim dovozem z USA nebo minimalne dovoz z USA za pomoci nejake specializovane zprostredkovatelske firmy?
Vim, ze je to mnohem komplikovanejsi - clo, dph, doprava, ale mozna, ze vysledek zachovaleho vozu v origo stavu s patinou, bez prirazky toho, ze si na tom udela kseft firma typu BBT, Kief & Klokk a spousta dalsich, ktera se na tyhle auta v evrope specializuje.
Nebo myslite, ze je to nesmysl a za nesmysl (financni) a vsichni kupujete auta jen po Evrope?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

Horny píše:Hledam hledam, ale moc jsem toho nenasel... Zkousel jsem pres tlacitko hledat najit jak je to s dovozem s USA. Prosel jsem cely tohle vlakno a jeste tema "kontejnerova doprava ze zamori," ale moc kloudnyho info k tomu neni. Otazka tedy zni: Ma nekdo tady z flatu auto a osobni zkusenost s individualnim dovozem z USA nebo minimalne dovoz z USA za pomoci nejake specializovane zprostredkovatelske firmy?
Vim, ze je to mnohem komplikovanejsi - clo, dph, doprava, ale mozna, ze vysledek zachovaleho vozu v origo stavu s patinou, bez prirazky toho, ze si na tom udela kseft firma typu BBT, Kief & Klokk a spousta dalsich, ktera se na tyhle auta v evrope specializuje.
Nebo myslite, ze je to nesmysl a za nesmysl (financni) a vsichni kupujete auta jen po Evrope?
Mám pocit, že si sem vezla sólo snad jen jedna 356 a P912 ze států + několik aut od překupníků. Překupníci mají výhodu, že ti odfiltrují vyložený šrot a laminát.Nechají si to ale zaplatit. Také záleží, co přesně hledáš. Ve státech jsou auta tak kolem roku 54 a mladší (tedy, čest vyjímkám). Momentálně je moderní lovit v severských zemích.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Horny »

Dik za odpoved. Momentalne nemam presnou predstavu co by to melo byt. Nejake uvahy do budoucna jsou, pritelkyne by radsi brouka, ja zase spis t2a. Ted momentalne mame obytnou T3 a i ta mi dava casove zabrat. Ale cim dyl budu otalet, budou tyhle starsi kusy typu pekne t2a za balik, teda vetsi balik dnes dnes.
Spis me tak napadlo, ze stryc byl ted ve statech pul roku a pristi rok se tam asi zase na nejakou dobu chysta. Premyslel jsem o tom, ze bych tam treba na nejakou tritydenni dovcu za nim zajel a treba pri te prilezitosti neco koupil, kdyz by byla zajimava nabidka.
A lov v severskych zemich pres net nebo mate nejaky tamni specialni zdroje?

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Laco »

Zdar, taky jsem uvažoval chvíli o doplnění garáže o Karmann cupe. A Závěr ?

Dvě možnosti:

1.čekat a sjíždět weby když by se něco objevilo a někdo potřeboval rychle prachy (e-bay, mobile.de, autoscout.de atd...)

2. vytipovat lokalitu přes Sambu kde jich je v okruhu 100 km aspoň 10, koupit letenku a letět na týden na dovolenou. Doprava do CZ v kontejneru vyjde na cca 30tisíc až do Prahy. Takže když nakoupíš za pár dolarů NOS díly za dobrou, vydělají ti ještě na dopravu.Pak samozřejmě + 21% DPH a možná nějaké clo (ale myslím že není) I když to sečteš, tak zrovna u karmanna stále kupu peněz ušetříš, nemluvě o vozech Porsche :wink: . Nevím, jak je to u T2.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

Horny píše:Dik za odpoved. Momentalne nemam presnou predstavu co by to melo byt. Nejake uvahy do budoucna jsou, pritelkyne by radsi brouka, ja zase spis t2a. Ted momentalne mame obytnou T3 a i ta mi dava casove zabrat. Ale cim dyl budu otalet, budou tyhle starsi kusy typu pekne t2a za balik, teda vetsi balik dnes dnes.
Spis me tak napadlo, ze stryc byl ted ve statech pul roku a pristi rok se tam asi zase na nejakou dobu chysta. Premyslel jsem o tom, ze bych tam treba na nejakou tritydenni dovcu za nim zajel a treba pri te prilezitosti neco koupil, kdyz by byla zajimava nabidka.
A lov v severskych zemich pres net nebo mate nejaky tamni specialni zdroje?
No, pokud se do států chystáš osobně a pokud cílíš na t2a, pak je to jasná volba.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od brbrouk »

Zjistil jsem, že můj odkaz vložený před nějakým časem, je již neplatný atady je nový:
http://classiccarsczech.de" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz brouka ze zahraničí

Příspěvek od prak »

dostal jsem nedávno dotaz na chybějící údaje do TP při individuálním dovozu. Brouk Mexiko přes 1990. Nemáte někdo pokupě údaje do TP, kdo jste to nedávno řešil?
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Odpovědět