Prihody s broukem

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Prihody s broukem

Příspěvek od VW181 »

Tak jsem jednou jel brouckem z plynarny a vezl v kufru bombu na varic. Najednou se ozvala obrovska rana, predni kapota se nadzvedla, kastlik se mi otevrel a v aute bylo najednou hromada prachu. No proste sok. Rychle jsem zastavil a utikal od auta v domeni ze bouchla bomba. Po nejake dobe prijdu k autu a otevru kufr, ale bomba je O.K. Nechapal jsem. Teprve nadruhy den se mi rozsvitilo :idea: Bouchla mi REZERVA!
V domeni ze vic tlaku v rezerve, lepsi tlak v ostrikovaci,tak jsem to poradne pumpnul. :twisted:
Bert.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Tak to já jsem zamladička zažil v mé současné 61´požár zadní sedačky. Táta vezl mě a ségru jako malý caparty po Jižní spojce směrem na Zahraďák a najednou požář. Tak jsme vyskákali ven (provoz na JS v roce 1987 byl nula nula prd) a důvodem samo byl zkrat kontaktů na baterce od pružin sedačky. Táta to nějak uplácal, baterku přikryl a jelo se dál. Teď tam mám betelnej kus GUMY z podlážky tramvaje:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Taky bych mel jednu prihodu, myslim ze uz nekde zaznela, ale patri sem :-)

To bylo s mym predchozim broukem, nutno predeslat, byl hooodne schnilej zespoda.
Opet hlavni role JS tedy jizni spojka.
Rok 2002, takze provoz uz celkem slusnej.
Jedu si tak 80-90 muzika k tomu, zkratka pohodicka
a nekde priblizne 500 metru pred barrandovskym mostem najednou "ve vode luplo v rákosi kruplo" a prd prodal sem se i se sedackou zkrz podlahu.
Teda ne uplne, to bych uz byl mrtvej. Kazdopadne na leve strane, to pekne prohnilo a utrhlo se to. Zasekl jsem se sedackou o dvere a takhle pekne nakrivo sem dohrkal domu. Tam sme to zanejtovali a jeste pul roku sem s tim jezdil.

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Honza: to by mě nenapdlo! Dám si přes baterku gumu... Když už mám broučka skoro hotovýho. Týjo, někde o něj přijít, to bych se asi zbláznil. Mimochodem, nedávno jsi doporučoval (a já se pro to už předtím rozhodl, když jsem na vlastní oči viděl, jak rychle se může proměnit normálně jedoucí auto v jeden plamen - mimochodem byl to Mercedes, asi 10 minut, ale ten pitomej majitel otevřel haupnu, asi aby tam mohl lepší vzduch :) ) ten hasící přístroj, kam bych si ho měl v Brouku dát? Před přední sedačkou by to bylo ošklivý... Kdyby do kufru, zase je tam horší přístup, těžko říct....

Herbie: No to snad ani neni možný :D :D

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Vasek : ale jo, mozny to je
dokonce to auto mam porad doma a klidne ti tu snejtovanou podlahu vyfotim :-)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Jojo, může se snadno stát! Třeba kdybys vezl na zadní sedačce někoho těžšího, tak jí promáčkne a kovová konstrukce může ty kabely vyzkratovat.

Ohledně umístění hasičáku sám píšeš: jsem na vlastní oči viděl, jak rychle se může proměnit normálně jedoucí auto v jeden plamen - mimochodem byl to Mercedes, asi 10 minut

Tak si představ, že u tebe může oheň vzniknout na spoustě míst a hledej hasičák v zadýmaném interiéru, nebo ve spěchu otevírej "kufr"! Já bych teda volil před přední sedačku, vůbec mi tam nevadí a když se do auta díváš zvenku, skoro ho nevidíš. Můj druhej brouk má hasící přístroj na tunelu před řadící pákou.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Ne, tak jsem to nemyslel, samozřejmě Ti to věřím :D
No ale je to teda fakt dobrá příhoda, dost jsem se pobavil, i když ty tehdy asi ne... :D

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Honzo, díky. To bude nejrozumnější. Samozřejmě jde v tomto případě hlavně o účel, o vzhled až v druhé řadě. Já mám v autě sedačky Recara a ty jsou uchycené k podlaze úplně jinak, než sedačky standardní. Mám tam takovou konstrukci z trubek (možná to zní hrozně, ale nevypadá to špatně), takže ten hasící přístoj nepude ani trošku "pod" sedačku schovat. No uvidím. Díval jsem se už dřív na netu, ale nic jsem nenašel. Můžete mi někdo doporučit, kde se hasičák do auta dá koupit? Nejlépe samozřejmě přímo u výrobce, ne zrovna u benzínové pumpy.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Já jsem ho koupil v autopotřebách v Lidické - je to od Anděla po levé straně, skoro až u mostu
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

...příhody

Příspěvek od yahoďák »

...k první příhodě - na foukání rezervy bacha, já jsem ji jednou takhle večer nafoukal (samozřejmě jsem ji přefouk, aby příští foukání bylo co nejdýl...) a druhej den, když stálo auto celej den na slunci, tak prdla hadička, která přivádí vodu z nádobky ostřikovače k přepínači stěraču. A kde myslíte, že ta podělaná hadička praskla?? Pochopitelně až nahoře u přepínače, takže celej obsah nádobky vytekl do rádia..... takže dodržovat předepsaný tlak, nebo radši míň.

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Jak jsem psal už jinde, v busu s místem problém neni a hasičák mam za opěradlem sedačky. Nicméně tamtéž je i nádrž na benzín pro bufíka.... :-)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Normálně bych ten hasičák vrtnul mezi řidiče a spolujezdce na spodní stěnu kufru. Od volantu jste tam rukama za 2 vteřiny a pokud ho pěkně umístíš, nebude ani moc vidět. V nejhoším to bude vypadat "nabroušeně". Z vlastní zkušenosti bych si ho opravdu nechal blízko po ruce.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

hasicak wozim za zadnima sedackama uprostred v drzaku s rychlospojkama ale jak to dopadne az ho budu hledat v zakourenym interieru to nevim....no snad na to nedojde :?
a uz ho mam dost dlouho tak nevim jestli jeste funguje :(
nevite jak casto se to ma nechat prezkouset??????
dik vaahaa :twisted:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

myslim že jednou za rok se hasičáky musej kontrolovat - v tom případě už jsem to taky prošvihl...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Já vůbec nevím - nechci něco tvrdit, ale není to tak, že když je baterka nová (nebo má novou náplň), kontroluje se za 2 roky (?), potom po roce (?) až do nutnosti výměny náplně a když je nová, tak zase po dvou letech? Myslím, že by to tam někde na nějakém štítku nebo příbalové brožurce mělo být uvedeno.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já teda vycházím z toho, že k nám do družstevního domu se zve zkušební technik na hasící přístroje jednou ročně. Na každým hasičáku máme nálepku s datem revize, pokaždý tam dá razítko. U táty v práci je to stejně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Není to dané spíš nějakými zákonými povinnostmi (předpisy)? Po nás přeci žádná povinnost neplatí, mít v autě hasící přístroj, navíc tedy ve funkčním stavu a zkontrolovaný. Jde jen o to, aby byl opravdu funkční a v případě nutnosti použitelný - a to musí vyplynout pouze z předpisů (doporučení) výrobcu u toho kterého typu. (Ta se samozřejmě respektovat musí.) U hasicích přístojů v domě je třeba nějaký předpis, že musí být kontrolovány jednou ročně, zatímco (třeba) výrobce udává nutnost kontroly za delší dobu. Nevím...

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Každopádně projít záruční list, nějaký "návod k obsluze" atp., co jsi dostal k hasičáku, co jsi kupoval, tam to určitě musí být uvedeno, jakou má náplň životnost (resp. kam jít potom na tu kontrolu nebo výměnu náplně), vždy? to by byl výrobce blázen, aby toho nevyužil - to má reklamu zdarma a to, že se za čas majitel bude muset někam obrátit je jisté. Nový přístroj kupovat nebude.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

no asi kopim novej ......mam ho asi 5let :(
ale je na nem budik tlaku a je to porad v zelenym poli tak nevim :?
no mam broucka rad koupim mu darek ....bude mit radost :)
vaahaa :twisted:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nekupuj, to je škoda peněz! (Teda jestli jsi nějak zazobanej, tak Ti to za tu námahu stát nebude :wink: ), ale já bych si nachal dát novou náplň a hasičák bude jako novej. Nebo budeš vždycky po uplynutí životnosti náplně kupovat novej hasičák? :shock:
Někde si zjisti, kolik stojí novej a kolik ta náplň, řekni jim typ a tak. Já myslím, že rozdíl to bude nemalej.

Odpovědět