Brzdova kvapalina

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

červená je do náklaďáku nicht wahr?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Marty píše:
Lugen píše:Blbost, jsou pouze dvě (běžně používané) specifikace brzdových kapalin DOT3 a DOT4, ty se mohou libovolně míchat, teda v případě brouka. Kde neni bezpodmínečně nutné mít DOT4.
Samozřejmě teda výměnou nic nezkazíš...

...ono když už vyměníš jen ty spínače tak toho na tebe plno vyteče, možná taky zjistíš že jsou vadný prasátka, trubky, hadice nebo válec a budeš toho měnit víc...
S tím bych tak nesouhlasil.
Sám mám ve svém Broukovi brzdovku červené barvy co smrdí jako po lihu. Je to starej Sintol (či jak se to píše, pixlu mám ještě doma).
Ale chystám se na generálku brzd, takže stejně půjde do pekla...

Každopádně doporučuju brzdovkou nešetřit a raději 2x propláchnout.
Předtím vyčistit válečky, zkontrolovat hadičky a tak podobně.

Myslím, že stačí DOT3.

Říkam běžně používané, červená se dělala kdysi, tu používal ještě starej Žižka když měl vobě voči. :P

Dneska standartní 3ky 4ky jsou žlutý - téměř bez smradu, trpký jako kráva a ve vočích pálí dost dlouho. To co ted dodává herbie je voňavá kvalitka za rozumnou cenu. Co se týče 5ky, tak o tý nevim takřka nic ale o tom už tu nějakej topic bude.

Jinak k tomu odvzdušnování... je dobrý to udělat na několikrát - víckrát oběhnout auto :wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

mno, nicmene tu Lugenovu radu, ze je mozne michat brzdovky dle libosti bych bral s rezervnou. Neni tomu tak. Tedy pokud se neomezime jen na Dot3/4
A vubec, brzdovky se tu uz detailne probiraly, kdo chce vedet vic, at si dloubne na tlacitko hledat.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Sameleon píše:mno, nicmene tu Lugenovu radu, ze je mozne michat brzdovky dle libosti bych bral s rezervnou. Neni tomu tak. Tedy pokud se neomezime jen na Dot3/4
A vubec, brzdovky se tu uz detailne probiraly, kdo chce vedet vic, at si dloubne na tlacitko hledat.
...a přesně proto jsem pro držkouny napsal běžně používané :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

červená je Heavy Duty, používala se do náklaďáků a tajná rada byla přilejvat dto do dvoutaktů pro trochu toho smrádku (za času jawamanie)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Lugen píše:
Sameleon píše:mno, nicmene tu Lugenovu radu, ze je mozne michat brzdovky dle libosti bych bral s rezervnou. Neni tomu tak. Tedy pokud se neomezime jen na Dot3/4
A vubec, brzdovky se tu uz detailne probiraly, kdo chce vedet vic, at si dloubne na tlacitko hledat.
...a přesně proto jsem pro držkouny napsal běžně používané :lol:
...a presne si dokazu vybavit situaci, kdy nestastnik neznaly problemu s brzdovkou se pokusi necemu priucit, otevre si FAQ, najde si tvuj prispevek a do brzdovky DOT5 prileje DOT3.

Proto si myslim, ze kdyz uz nekdo pise neco do FAQ, ze by to melo byt presne, blbovzdorne a nemelo by to ctenare svadet k falesnym zaverum.
Dekuji za pozornost....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Sameleon píše:
Lugen píše:
Sameleon píše:mno, nicmene tu Lugenovu radu, ze je mozne michat brzdovky dle libosti bych bral s rezervnou. Neni tomu tak. Tedy pokud se neomezime jen na Dot3/4
A vubec, brzdovky se tu uz detailne probiraly, kdo chce vedet vic, at si dloubne na tlacitko hledat.
...a přesně proto jsem pro držkouny napsal běžně používané :lol:
...a presne si dokazu vybavit situaci, kdy nestastnik neznaly problemu s brzdovkou se pokusi necemu priucit, otevre si FAQ, najde si tvuj prispevek a do brzdovky DOT5 prileje DOT3.

Proto si myslim, ze kdyz uz nekdo pise neco do FAQ, ze by to melo byt presne, blbovzdorne a nemelo by to ctenare svadet k falesnym zaverum.
Dekuji za pozornost....

nemáš za co, páč uživatel problému neznalý ani dot5ku dle mě nesežene, v žvotě jsem jí na benzínce nebo v obchodáku neviděl, tzn. jedině speciálka a tam jantar nezavítá nebo se ho prodavaž zeptá jestli to má opravdu do náklaďáku, navíc si takový člověk o ní ani neřekne, navíc jak už bylo několikrát řečeno, topic o brzdovkách už tu je tak je zbytečný to tady pitvat ze všech stran

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Lugen píše:.... jak už bylo několikrát řečeno, topic o brzdovkách už tu je tak je zbytečný to tady pitvat ze všech stran
ano topic o brzdovkách, kde se dá dozvědět o vlastnostech, značení a míchtelnosti tu je:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... hlight=dot
Takhle si představuju odkaz, když už o tom píšu ne?

souhlas se Samem, když už přispívat do FAQ, tak buď formou dotazu, nebo přesné, něčím podložené odpovědi, aby to někoho neznalého nesvádělo k experimentům....třeba s chutí brzdovky :lol: ...Lugene, žes jí ochutnával mě moc nepřekvapuuje, ale jak se ti dostala do očí :?: :lol:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Ochutnávání proběhlo tak, když jsem chtěl zjistit která trubka od dělený nádobky kam vede, abych tu z přední komory napojil na přední okruh...
Natáhl jsem si kapalinu do hadice pusou, abych jí následně pustil jenom do jedný s těch komor. No a jednou jsem prostě natáhl moc no...

A do očí, než jsem repasoval třmeny, tak se mi zakousávali a rychloopravu jsem řešil klasickym způsobem. Natáhl jsem brzdovku do stříkačky, nasadil jehlu a napíchnul gumovou manžetku brzdovýho válečku. Tlačil, tlačil až přetlačil - jehla se odpojila od stříkačky, stříkačka vychrstla proudem, odrazila se a byla ve vočích.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

[smilie=lol2.gif]

prosím ostatní nenásledovat tyto postupy=ANTIFAQ

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

To jsou zcela regulérní postupy, jen to nedělat honem honem, ale tak je to asi se všim...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

shrneme, zamkneme: postup odvzdušnění je výše, používá se kapalina DOT3 nebo DOT4. Pokud máte další dotazy, zakložte nový topic, já to pak sloučím.

FAQ se stává nepřehledným z důvodu zpochybňování základních faktů a ověřených, doporučených, nebo dokonce předepsaných postupů!!!
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

aké hadičky používate od nádržky k brzd.válcu ??? cez tie moje presakuje brzdovka :shock: . To sa mi ešte nestalo a zohnať adekvátnu hadičku je problém aspoň u nás každý má len 6mm :cry:

5skrutka prepáč ale nemám silu ani chuť zakladať niečo nové.

Pre ostatných k veci OK.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Originál jsem tam měl pancéřovku, modře opletenou. Teď jsem tam dal tu co se nyní prodává do škodovek, černě opletená. Po té mi ale kámoš, škodovkář řek, že jsou uplně na hovno, že barví že u nich si každej śyslí ty původný zeleně opletený (teda pochopitelně zdravý pružný, nepoužitý - pro rejpaly). A taky že měl recht, když jsem to zalil a odvzdušnoval, tak z t oho tekla ta brzdovka obarvená černym bordelem.
Takže nyní až budu posílat nějakou obědnávku do exAdipu, tak si tam obědnam tu jejich modře oplejtanou. Sice je kurevksy drahá, tušim že 150 za půl metru (oproti 40ti kč za metr škodovácký). Ale ten půlmetry na spojky bohatě stačí a je to jednorázová investice...

http://www.admiscz.net/eshops/vwbrouk/c ... s_id=12183
Naposledy upravil(a) Lugen dne 30 kvě 2006, celkem upraveno 1 x.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

150czk za pol metra je dobrá cena keď je to kvalita.Vďaka za typ.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mno ja sem pouzil cervenou tlakovou hadici z autogenu :) nebarvi, drzi, spokojenost
... a vůbec !

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

:shock: ja používam brzd.kvapalinu Shell YB dot3 a 4 a presiaklo to cez hadičku. Teraz som zohnal hadičku 8mm na montáž klimatizácie... na brzdy sa asi prepadla 8mm do zeme :roll: tak skúsim Thermo King 2000.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

turky
Příspěvky: 65
Registrován: 26 srp 2008
Bydliště: košice

Re: Brzdova kvapalina

Příspěvek od turky »

[-X shell zb dot 5.1 je fajn.
free your mind

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Brzdova kvapalina

Příspěvek od Pětišroub »

jak do čeho. DOT 5 není mísitelná s DOT 3 a DOT 4 a není doporučené ji použít do starých a opotřebených brzdových systémů, které jsou zaběhnuté na DOT 3 a DOT 4. DOT 3 a DOT 4 jsou vzájemně záměnné a mísitelné. V případě zájmu o další informace doporučuju projít si tento topic od začátku, zejména o nutnosti přesných odpovědí ve FAQ a pokud vyvstanou další dotazy, založte nový topic.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdova kvapalina

Příspěvek od Sam »

Mate nekdo tip na dot5 brzdovou kapalinu? Vsude se prodava jen dot 4 nebo dot5.1. Ja bych ale rad zkusil ciste silikonovou dot5. Prijde mi to na auto ktere vetsinu casu stoji jako idealni reseni.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět