Nejdelší výlet s Broukem

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Nejdelší výlet s Broukem

Příspěvek od yahoďák »

Nejdelší výlet s Broukem

Když už to mají busíci ve své sekci, tak brouci nesmí zůstat pozadu.
Já osobně jsem nijak zvláš? dlouhý nebo pozoruhodný výlet s broukem nejel, ale co ostatní ??
Třeba Majklův výlet do Itálie??
myslím, že na tohodle pašáka, ale stejně nemáme:
http://www.stoessel.ch/africa_in_a_beetle.htm
mrkněte tam, to je síla, malá ochutnávka:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Jo, to je hustý. Jen nevim, jestli to je ještě štěstí nebo nezodpovědnost nebo frajeřina. Když jedu s broukem víc jak 300 km od baráku tak mám takový divný mrazení v zádech, že zpátky pojedu vlakem. A vydat se napříč Afrikou... no, to bych asi psychicky neunesl.

Jinak můj nejdelší výlet broukem byl týden v Polsku, během kterého jsme najeli 1600 km. Z toho v jednom kuse asi 500 km/den. A nic se nestalo žádnému ze 3 aut.

Je tohle paranoia?
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

To kuba: Jo, je to paranoia. :-)

Kdyz nepocitam vyjlety k bratum na slovac, tak nejdelsi streka byla po Transilvanii 3tis km. Takze nebat se toho a hurra na vejlet [smilie=andere047.gif]
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Moja dcera urobila 6000 km dovolenu v brouku bez problemu. Klinovy remen bol jediny nahradny diel,ktory mala zo sebou.Mam ho dodnes v orig.baleni.A to mala 17 rokov a vodicak asi pol roka.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

no nebylo to tak daleko, ale seznam zemí na okně:
Obrázek
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Maggiolino

Příspěvek od Maggiolino »

john píše:Moja dcera urobila 6000 km dovolenu v brouku bez problemu. Klinovy remen bol jediny nahradny diel,ktory mala zo sebou.Mam ho dodnes v orig.baleni.A to mala 17 rokov a vodicak asi pol roka.
HMMMMMMM [smilie=party421.gif]

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda »

Maggiolino píše:
john píše:Moja dcera urobila 6000 km dovolenu v brouku bez problemu. Klinovy remen bol jediny nahradny diel,ktory mala zo sebou.Mam ho dodnes v orig.baleni.A to mala 17 rokov a vodicak asi pol roka.
HMMMMMMM [smilie=party421.gif]
A predpokladam, ze navic jeste jela v protismeru!!!! :lol:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

To taky.

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

nejdelší vwýlet - na Kukuldu
Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak
Příspěvky: 25
Registrován: 07 zář 2007
Bydliště: Praha 9

Od Beogradu do Prahy

Příspěvek od Milosak »

Podelim se s vami o muj pribeh. Jel jsem sam v kuse od Belehradu (Srbsko) do Prahy 1050 Km za 13 hodin pres Budapest a Viden, VW 1303, kterou jsem vlastnil jen 3 dny, a najel dohromady 100 Km pred cestou. Tam jsem jen vymenil vyfuk, olej a seridil ventily a karburator.
Bylo to suprove dobrodruzstvi. Prisel den "D" a ja vyrazil v 14:00 pri cca 37 vedru. Auticko si predlo, ja poslouchal kazdy sum, na hranicich jsem vzbuzoval obrovsky zajem lidi. Za Budapesti se na mne nalepili nejake 2 cesky a jeli furt zamnou, predjizdeli mne a koukali na auto, proste jsem se citil skvele. Pripomnelo mi to, jak kdyz se seznamujes s novou holkou a otukavas ji. Kdyz jsem projizdel Vidni tak polovicka aut mi blikala a houkali na mne. A ted zacne pribeh, ktery mi pripomina tak trochu J. Cimermana. Pak to ale stalo za to, zatahlo se, bourka, zacalo se stmivat, absolutne neserizena svetla (serizoval jsem je pri bource uprostred Rakouska na nejakem parkovisti) a jeste k tomu se vyplachly sedadla ventilu, protoze jsem tam lil bezolovny benzin, takze max. rychlost 60-70 Km/h spotreba jak u Ruskeho tanku, a ke vsemu se mi uvolnit levy sterac (to vse v prubehu asi 30 minut). Takze, bez svetel, bez sterace, bez komprese jsem se nejak doplazil do Mikulova a na Benzince jsem nacerpal Special, aniz bych vypinal motor. Bal jsem se, ze kvuli male kompresi ho uz nenastartuji. K tomu se mi chtelo strasne na velkou, ale nemohl jsem nechat nastartovane auto jen tak na cerpacce, s doklady, penezi , atd.. Ventily se vzpamatovaly kousicek za Brnem a auto chytlo druhy dech. Nechtelo se mi verit, ze do tech dlouhych tahlych kopcu na D1 jedu bez problemu na 4 prevodovy stupen 100-110 Km/h s 1/2 plynu. Spotreba za celou cestu byla 10 l / 100Km, neubyla ani kapka oleje, proste parada. Prijel jsem do Prahy kolem 3 rano, sel vzbudit manzelku (az po velke) a predat ji klicky od auta. Ta vyslovene skakala radosti (ja bych ale taky, kdyby mi nekdo daroval klice od VW 1303). Byl jsem domluvenej s kamaradama, ze v pripade nejake poruchy, do Budapesti pro mne prijedou kamosi z Beogradu a od Budapesti prijede svagr z Prahy. Nastesti jsem je nepotreboval. Muzu Vam ale rict, ze bych to asi dnes uz nezopakoval. Na tak dlouhou cestu s uplne neznamym autem, nevim..... asi uz starnu 8)

No za par dnu to budu absolvovat znova a to hned 2 autama. VW 1303 a VW 411 Variant, s manzelkou, 2 detma psem a kocourem. Mam pocit, ze mne na nekterych z hranic zavrou a odvedou rovnou do blazince. Ale auticka jsou uz ted pripravena, vse pretesnene, nove vyfuky, olej, zrepasovane karburatory, atd... atd... Ale stejne si to opet posichruji u kamarada a svagra.

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mauglí »

Dobrý příběh.Taky rád cestuju vším možným...

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

červený brouk píše:Dobrý příběh.Taky rád cestuju vším možným...
Hele, tak napiš, že Tvůj brouk ujel nejdelší vzdálenost na laně!!! :twisted:
Opava - Praha - Opava ....To je dobrý výkon! :wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mauglí »

Samozřejmně, že je to dobrý výkon, ale to jsem zrovna neměl na mysli.

Misko
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2004
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Misko »

Ja som absolvoval cestu do UK co je z Blavy asi 1600km. Auto prezilo celu cestu bez problemu. V nemecku som sa vytesoval ze tam maju rychlost bez obmedzenia, tak som po hodine vytiahol maximalku na 130. Mam 1200 a boli sme plne nalozeny zavareninami a inymi blbostami. celkovo som tankoval 3x plnu nadrz co nieje zle. Uz sa tesim na cestu spat.....

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke-Jeep »

já už jsem o svým road tripu na gran carii psal v jinym topicu...
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?t=6185
nicmene opakovaní je matka moudrosti... 3200 na trajekt kousek za gibraltar... na ostrove 8000km a 3200 z gibraltaru zpatky...
Obrázek
Obrázek
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...já čekal Luku,kdy to vytáhneš...to byl fakt masakr výlet a myslim,že dlouho nikdo větší štreku nedá... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no kua bubák mi snadneska hodil dom konečně ty fotky...tak se můžete v nejbližší době těšit na cestopis....litva lotyšsko...přes 3000km a slovinský slet a chorvatsko.....2312 km a ták....
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mauglí »

soe2 píše:no kua bubák mi snadneska hodil dom konečně ty fotky...tak se můžete v nejbližší době těšit na cestopis....litva lotyšsko...přes 3000km a slovinský slet a chorvatsko.....2312 km a ták....
Tak Soe, jak je to s tím cestopisem z Pobaltí ?

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no kua doma to nejde...v net kafe nemaj cdromy a v práci mám jen jakýsi modem....takže si asi bu muset kupit usb a přetáhnout to tím nebo co kurva....
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Odpovědět