Kmitání řízení

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
MAXík

vibrace při rychlosti 80km/h

Příspěvek od MAXík »

Předem zdravím všechny broukaře...
asi bych potřeboval poradit s našim broukem jedná se mi o to, že cca při rychlosti 80km/h se vůz cely roztřepe a musím zpomalit na 50km/h a pak vibrace přestanou....Moc si s tím už nevím rady mám převážené všechny kola, kontroloval jsem vůli v ložiscích,horní uložení tlumiče, silentbloky v ramenech, čepy ramen....Budu vděčný za každou radu...Je to VW 1302 děkuji...

Sloučeno
"vibrace při rychlosti 80km/h"
to
"Kmitání řízení"

Y.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

MAXíku, mě v osmdesátce vibroval zatim každej brouk a dycky to bylo tim, že to je tak akorát ta rychlost, při níž mi začíná cvakat.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...může se dít to,že se ti symetricky nevrací jeden z brzdičů a neustále mírně přibržďuje...no a tim vznikaj ty vibrace...

...geometrie je pořádku?...silentbloky a torzní stabilizátory taky?...

...a teď se zeptam já..nebo jinak...nejdřív tě vítam na Flatu a přeju ti tady v kolektivu těžkej pacientů spoustu zajímavejch momentů...a teď ten dotaz...na co myslíš,že existuje ten topic o kousek vejš s názvem "Dotazy pro broučí topic vkládejte sem?"...
You can't win 'em all...

skovi
Příspěvky: 127
Registrován: 24 dub 2006
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skovi »

Aké staré máš pneu?

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

buď v klidu MAXíku, těma počátečníma sračkama se prokoušeš a vono to pude...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Příspěvek od hydraulik »

Zdravím do Ostravy.. . . . . :D
A vítej na Flatu.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Příspěvek od čáryfuk »

[smilie=wavey.gif] tož vítaj.
Bych skontroloval tachometr jestli dobře ukazuje co?
Jestli třeba nevalíš 130km/h :lol:
Teď vážně.Stejnej problém jsem měl také,ale na jiným autě.Všechno bylo v pořádku.Nakonec jsem si vypůjčil od kámoše jiné obutí a bylo po problému.Chyba byla v pneu :wink:

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Příspěvek od bruno1 »

Mne to robí tiež, ale akonáhle prekonám pomyselný "bod zlomu"a idem už cca 90tkou tak to prestane...
Ale pri rozjazde pozorujem zvuk od pravého zadného kolesa(kov o kov) takže to môže byť to čo píše Petr914... :?
Patina forevwer

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

moje zkusenosti s vibracema prednich kol

1) rozvibrovavalo se to nepravidelne, predevsim pri prejeti nejaky nerovnosti -----> uvolneny stabilizator predni napravy

2) pri 80 to dostalo vibrace, a prestalo pokud sem zpomalil tak na 70 a nebo naopak pridal na 90 pak to zmizelo -----> mohly za to podlozky co sem mel pod kolama

bohuzel to vsecko na standartni naprave, se 1302 nemam praktickou zkusenost

BTW jeste me napada
- zkontroluj si tlumic rizeni
- zkontroluj si zda nemas povoleny stity na pr. brzdach
... a vůbec !

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Příspěvek od VWenca »

Mě to dělala jedna pomačkaná poklice. Ale na klasický nápravě.

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Příspěvek od bubák »

[smilie=offtopic.gif]

a pak ze tu Ostravaci vymreli.. nejdriv Igy pak ta nase potrhla Janka a ted Max... no jen tak dal at si zalozime vlastni chlasttopic jako ta brnenska a prazska tlupa.

bud vitan a nesetri objemem dat smerem na f4

MAXík

Příspěvek od MAXík »

Děkuji za přivítání....
1) omlouvám se místním za to že jsem neuvážlivě založil nějáké téma nevěděl jsem... :roll:
2) geometrie je asi tak +- nenašel jsem na daný typ pořádně žádné hodnoty, stabík + torzky jsou OK, pneu tan byly z roku 99-00 165/80R15 z toho důvodu jsem zkusil do zadu 195/60R15 a dopředu 185/65R15 a vibrace zmizely, ale po ujetí cca 90km se objevily zase..Co se tachometru týče nevím kolik ukazuje zkusím to porovnac s felicii Na ten tlumič řízení kouknu to jsem neudelal.TAkže zatím děkuju všem

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Řek bych že to budou vylítaný pouzdra a uložení na phersonech, a že tam těch pouzder je spousta. A dále, tlumič řízení + čepy řízení.

JInak samozřejmě tlumiče, vyvážení kol.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: vibrace při rychlosti 80km/h

Příspěvek od john »

MAXík píše:Předem zdravím všechny broukaře...
asi bych potřeboval poradit s našim broukem jedná se mi o to, že cca při rychlosti 80km/h se vůz cely roztřepe a musím zpomalit na 50km/h a pak vibrace přestanou....Moc si s tím už nevím rady mám převážené všechny kola, kontroloval jsem vůli v ložiscích,horní uložení tlumiče, silentbloky v ramenech, čepy ramen....Budu vděčný za každou radu...Je to VW 1302 děkuji...
Ak mas vsetko v poriadku a stale to rozkmita auto,kludne to moze byt vetrak v sahare.Taktiez nespravne usadene kapoty robia divy...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Takže ještě jednou přátelé a kolegové žádám o pomoc nezkušeným uživatelům, tak jak jsem to včera psal tady.

Přijde sem nováček, má problém, pro většinu z nás asi banální.....místo aby si to zkusil najít pomocí funkce Hledat (nebudete tomu věřir, ale po zadání slova kmitání na mě vypadly pouhé 3 odkazy a z toho jeden přímo Kmitání řízení), počíst si o tom a pak se teprve zeptat, vyšije novej topic.
Nelze mu to ani mít za zlé,protože je tady už těch informací tolik, že se napoprvé těžko orientuje.....ale proč tomu asi je? Protože místo, abyste ho hned odkázali na patřičný topic, začnou všichni znova dokola omílat, čím to asi může být....takže vzniká ještě větší chlív a já místo abych si v klidu četl co se děje nového, tak hledám, slučuju...a jsem nasranej.

Jo, jinak Tě MAXíku vítám, jmenuješ se jako můj pes a máš 1302, takže jsi mi sympatickej :lol: . Pročti si tento topic znova od první stránky, najdeš tu potřebné...... postupuj od vyvážení kol směrem ke kontrole/výměně částí nápravy a určitě docílíš klidné jízdy.



Sloučeno
"vibrace při rychlosti 80km/h"
s
"Kmitání řízení"

Y.
Obrázek

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Tak a hotovo. Horní čepy byly totálně vytlučené, spodní načaté.
jelikož jsem tušil jaký je to voser tak jsem si to nechal dělat.

4x čep Febi + tlumič řízení = cca 2 700,-
práce a seřízení geometrie = cca 1 500,-

Suma sumárum 4 200,- za malou GO přední nápravy.

Jsou momenty za které se nedá zaplatit a jsou momenty kdy se platí za ty předchozí momenty. :wink: [smilie=andere047.gif]
flat4 teoretik gang member number 1

Odpovědět