dětská sedačka do brouka

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Nosorožec
Příspěvky: 35
Registrován: 28 kvě 2007
Bydliště: Brno

dětská sedačka do brouka

Příspěvek od Nosorožec »

zdravím vespolek. máte někdo zkušenosti s dětskou sedačkou (orientovanou dopředu, čili ne "vajíčko") na zadním sedadle brouka? jaký typ sedačky zvolit, případně jaké úpravy je potřeba udělat? předem díky za tipy :) nosorožec
Nosorožec

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od VW181 »

Mám ve své 1300 r.v.73 vzadu dodělány samonavíjecí pásy a tím pádem dám sedačku nebo bobek.
Navíječ mám za sedačkou a přišroubován k podběhu.
Ostatní úchyty jsou origo.
Možná bych našel v syslírně i takové stejné pásy....
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od máchal »

Ahoj, já si sedačku vybíral podle toho, jak moc pevně drží uchycená jen spodním pásem. Mám brouka rok 62, sice už má nachystaný tři díry na pás, ale dal jsem pásy nakonec jen uchycené na dvou místech. Pás je tudíž nenavíjecí. Sedačka drží pevně, vybíral jsem z několika, nejlíp v broukovi držela http://www.autosedacky-romer.cz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; Kupoval jsem zde http://www.babydirekt.eu/" onclick="window.open(this.href);return false; všichni velice příjemní a ochotní. Pokud jsi z Brna, určitě se tam mrkni. Pásy mám uchycený na standartních místech. Pár fotek, jak se to dá řešit :wink:
Přílohy
167864.jpg
167864.jpg (15.72 KiB) Zobrazeno 9339 x
normal_201015.jpg
normal_201015.jpg (35.15 KiB) Zobrazeno 9339 x
pasy.jpg
pasy.jpg (14.17 KiB) Zobrazeno 9339 x
879878.jpg
Fotografie0691.jpg
Fotografie0691.jpg (43.4 KiB) Zobrazeno 9339 x

Nosorožec
Příspěvky: 35
Registrován: 28 kvě 2007
Bydliště: Brno

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od Nosorožec »

díky všem za tipy. vzadu mám 3-bodové pásy na přezku, tj. ne samonavíjecí, nějakou dobu jsem s nimi úspěsně jezdil s vajíčkem. jde mi spíš o to, aby sedačka korespondovala s nízkou broučí opěrkou a taky si nejsem jistý, zda není problém, že opěrka je sklopná bez možnosti fixace. ještě 1x dík!
Nosorožec

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od máchal »

Ahoj Nosorožec a ostatní otcové a mamky!

Dítě mi roste jak z vody a budu kupovat větší autosedačku. No a jaké zděšení nastalo, když jsem zjistil, že velké sedačky vetšinou nemají své vlastní pásy. Jedná se mi o sedačku 15-36kg.
Máte někdo vyzkoušené, jaké pásy dozadu pasují, abych mohl využít standartní uchycení pro r.v.62 ?
Popř.nenavíjící se pás z některého jiného auta? A nebude moc krátkej? Přeci jen ta sedačka taky kus materiálu, ať tak pak mladej není moc přidušenej #-o

Díky všem za jakýkoliv nápad, radu...

máchal

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od Sam »

Autosedačkám, kor v broukovi, nerozumím ale zkus cílit místo 15-36 na 9-36 a nalezneš to co hledáš.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
stratilek
Příspěvky: 139
Registrován: 12 lis 2011
Bydliště: Pardubice

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od stratilek »

ja sice mam Mexiko a mam tu velkou sedačku o ktere mluviš a použil jsem pas ze stare škodovky sice neni navijeci ale učel to splnuje

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od lubos »

Když na autě je kotevní úchyt nad oknem, dají se použít pásy z felicie, ty jsou asi nejdostupnější. Sklon navíjecího mechanismu je stejný, do podběhu se přidělají pomocí kotvící podložky, ta se dá koupit třeba tady http://www.doplnkyprokaravany.cz/podloz ... stni-pasy/" onclick="window.open(this.href);return false;
x1.jpg
x2.jpg
kotvící podložka.jpg
kotvící podložka.jpg (11.37 KiB) Zobrazeno 8918 x
Pokud horní kotevní úchyt není, zbývá toto řešení http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 7&start=60" onclick="window.open(this.href);return false; V této poloze by tam ale zadní pásy z felicie nefungovaly, musí tam být pásy se svislou pracovní polohou. Třeba by tam šly přední při použití zapínacího protikusu ze zadních, vyzkoušeno to ale nemám.

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od máchal »

Kluci dik! Asi to dopadne,ze tam soupnu taky pasy ze skodovky. Vrtat do auta se mi nechce,radeji vyuziju stavajici diry. Same,u sedacek 9-36 sice pasy byvaji,ale bylo mi receno,ze vetsi dite se pouta standartnima tribodovyma pasama. Tak nevim. Do jara mam o cem premyslet....

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od Sam »

máchal píše:Same,u sedacek 9-36 sice pasy byvaji,ale bylo mi receno,ze vetsi dite se pouta standartnima tribodovyma pasama. Tak nevim. Do jara mam o cem premyslet....
Tuto větu vypustil z úst člověk který si nedokáže představit, že jestě existují auta, která že nejenže nemají tříbodové pásy, ale nemají bezp. pásy vůbec :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od máchal »

Možná jsem dámě připadal jako totálně nezodpovědný rodič,když chci dítě vozit v takovém autě. Kdo ví,jak se na nás vlastně kdo dívá. :roll:

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od boldor »

Používali jste někdo na dvoubodové pásy Römer Vario? Jak se to dětem líbí, takhle za stolečkem? A mimochodem jsem si dal do inzerce poptávku.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od Sam »

Zde moje sadačka ve které jsem odvozil v oválovi a pak v brezelovi bez pásů 3 děti a na který nedám dopustit. Dvoubodové pásy jsem osadil do šroubů co drží karoserii s podvozkem pod zadní sedačkou. Sedačka držela lépe než kterákoliv jiná v moderním autě na tříbodový pás.
Pro úzkoprsé: všichni přežili ani se nijak nezranili a to najezdili tisíce kilometrů ve voze s jednookruhovými brzdami, bez pásů, airbagů a na x desítek let starých diagonálkách. V dnešní ustrašené době naprosto nemyslitelné.
Přílohy
P1030239.JPG
P1030240.JPG
P1030241.JPG
P1030242.JPG
P1030243.JPG
P1030238.JPG
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od boldor »

...to mohu jen potvrdit, dokonce mám velké sedačky homologované i pro dvoubodový pás. Do Brouka a G1 pasujou, do menšího prostoru je prostě nenacpu.
Proto se znovu ptám na Römer Vario a pokud se ji někdo chcete zbavit tak je v inzerci poptávka.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od máchal »

Asi by se ode mě slušelo dát sem vědět mé konečné řešení. Našel jsem si firmu, co mi pásy ušila... Všude mám tříbodové nenavíjící se pásy a mám klid. Autosedačka romer kidfix, asi vzadu ješte vymyslím nějakej rádoby isofix, ať sedačka lépe drží.
http://www.velm.com/en/about.html
:wink:

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: dětská sedačka do brouka

Příspěvek od boldor »

...zatím jezdíme takhle
P1110163.jpg
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Odpovědět