Stěrače a vše okolo

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

resuscitace stareho tematu:

Tak se mi mile sterace taktez zastavily ... a to presne ve ztoporene poloze :lol:

V tomto pripade si troufam rici, ze to neni korozi, bo po vejmuti z vozu a zkousce na stole na baterku se tyto radostne toci takovou rychlosti dle toho, na kterej vstup motoru pripojim napeti...

Kabely taktez procinkany a dle schema z manualu na ftp to vypada, ze vedou "od tamtad do tamtad" jak maji, i napeti trvale(po zapnuti klicku) je na tom kabelu, na kterem nachazeti se ma - cernej s bilou

Tudiz del me dedukce(nerikam ze spravne...) bude asi problem ve spinaci. A tento mam stale namontovan a proto se ptam predem: uz jste ho nekdo rozebiral a podival se mu do strev? Zatim jsem delal jen jeden, a to na R19ku. Tak je jestli nekdo netusite, co me ceka...

Ale zase na druhou stranu: kdyz dle strany 297 toho velkeho manualu na ftp(vim, je to popis jak od idiota) co ma 291MB ... Volkswagen.Beetle.&.Karmann.Ghia.1954.thru.1979.pdf ... privedu na jeden ze dvou vodicu urcujici rychlost napeti(svorky 53 a 53b) a sterace jsou namontovane ve voze, kostra "kostri" ... mely by se rozbehnout po dobu, co privadim napeti... tak proc nejezdej, kdyz na stole jezdej a delam to same. Podotykam, ze to privadim vzdy na stejne mista, jak na stole tak ve voze ... ???

No nic, uvidime

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Nevíte někdo, kde se dají sehnat gumy do ramínek stěračů, aniž bych musel kupovat celé ramínka? Jde mi jen o tu gumovou část, která stírá...
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
TTT
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2008
Bydliště: úplně na severu

Příspěvek od TTT »

V každých autodílech by je měli mít, pouze nasadíš a zkrátíš tak jak potřebuješ

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Stěrače a vše okolo

Příspěvek od coltan »

No to na mě a mýho mexickýho Rodrigueze už to taky přišlo :? Ráno přijedu do práce a všechno OK ....... odpoledne naskočim do auta a stěrače se ani nehnou. A společně s tim přestala i svítit kontrolka vyhřívání zadního skla..... prostě záhada.... a do toho samozřejmě vesele sněžilo :) Tak se na to asi pudu za chvilku vrhnout, ale trochu se toho bojim, protože ta strašná kupka sena (drátů) co mam pod kapotou mi vždycky vezme všechnu chuť do práce #-o

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Stěrače a vše okolo

Příspěvek od Herbie »

a co pojistky, neprdla jen pojistka ?
... a vůbec !

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Stěrače a vše okolo

Příspěvek od coltan »

Herbie píše:a co pojistky, neprdla jen pojistka ?
Tak to byla hned první věc na kterou sem se koukal :wink:


Ale jelikož si ještě radši studuju informace v elektroschématu a co se vybavení týče, Tak mám otázku........ kdyby chyba byla v motorku stěračů nepotřebuju prosím něco speciálního na jeho rozebrání a případný repas :?: Nebo nějakou radu z vlastní zkušenosti, kterou byste taky rádi věděli před první výměnou/opravou???

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Stěrače a vše okolo

Příspěvek od Lugen »

snad ani ne, spíš si myslim, že do motorku nebude třeba sahat, ale zrada bude někde po cestě.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Stěrače a vše okolo

Příspěvek od Šíša »

U motorku ti maximalne muze zoxidovat kontakt na spolecny uhlik, bo jeho medeny vodic je do tela motorku pouze zalisovanej. Na rozebrani nepotrebujes nic spesl, ale na slozeni trosku sikovnosti nebo trpelivosti(co je ti blizsi) :D bo musis drzet roztazene tri uhliky a mezi to zasouvat rotor, kterej se rad "pricucne" na stator, tudiz se netrefis do loziska na dne :twisted:

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Stěrače a vše okolo

Příspěvek od coltan »

Tak nakonec světe div se bylo to v pojistkach.......né že by byla prasklá, ale jen zoxidovanej kontakt což byla otázka minutky :wink: taková blbost a jak pozlobí. Aspoň sem si vyzkoušel v jednom člověku jak se blbě nandavá přední haupna :?

Odpovědět