Vzduchem chlazený motor na alternativní paliva

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Vzduchem chlazený motor na alternativní paliva

Příspěvek od Ales-X »

Viděl jste někdo, nebo aspoň četl a provozu motoru na jinou směs než s benzínem? Například po válce byl celkem rozšířený dřevoplyn. Dělali se takové úpravy na VW vzduchem chlazené boxery? Existuje u někoho dochovaný bus s generátorem dřevoplynu?

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...ano, za války v říši běžně provozovala mnohá vozidla přestavěná na pohon dřevoplynem, samozřejmě i KdF 82 a "válečný brouk" KdF 82E....tyto verze na alternativní pohon mají svoje vlastní číselné označení, nemám to po ruce.

Někde jsme tu měli debatu, která asi už zmizela, kolega bugz tam nasázel odkazy na dnešní využití pohonu na dřevoplyn, počkej, až si to tu přečte...já si z té debaty stáhnul snímek buggy s tímto pohonem, podívej se sem
Obrázek

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Příspěvek od bruno1 »

No oni to Germáni začali používať až v samom závere vojny, keď ich petrochemický priemysel bol rozbitý na atómy spojeneckými náletmi.

Hlavne si treba s týmto pohonom každú cestu s predstihom naplánovať... :wink:
Patina forevwer

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

aktuální začíná být provoz na směs alkoholu a benzínu...stejně tak jako tomu bylo za války z důvodu nedostatku, tak snes z ekologických důvodů a jako náhrada ze neobnovitelná fosilní paliva. Jedná se o směs 75-85% alkoholu + zbytek je tradiční fosilní palivo.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

a o tom se píše zde
Obrázek

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

Pěkné, díky .. také jsem tu našel "pohon na konopí [smilie=fumette.gif]" protože to je snadno obnovitelný zdroj.
Ale bavil jsem se o tom s dědou který měl v Praze po válce autodopravu (než mu jí další režim vzal) a měl několik aut na propan-butan a vozil pod korbou normální láhve které si nechával plnit.

Našel jsem návod na výrobu generátoru dřevoplynu http://gorvin.mysteria.cz/generator.htm
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 28 črc 2008, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

TV-VW-BUS píše:Pěkné, díky .. také jsem tu našel "pohon na konopí [smilie=fumette.gif]" protože to je snadno obnovitelný zdroj.
Ale bavil jsem se o tom s dědou který měl v Praze po válce autodopravu (než mu jí další režim vzal) a měl několik aut na propan-butan a vozil pod korbou normální láhve které si nechával plnit.
"jo, holenku, trik přežití byl v tom mít to správný těsnění. Někdy jsme dali koudel a jindy jsme ho sekali z vulkánfíbru."

:lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět