Přední přídavná světla - rozdíl mezi mlhovými a dálkovými

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Seřizují se přední přídavné mlhovky stejně jako potkávací světla, tj. mají svítit do stejné výše a do stejné vzdálenosti, jako potkávací světla nebo jinak?
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Určite sa nenastavujú ako stretávacie !!!
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to každopádně, mlhovky musí svítit "dolů".

Našel jsem v chytré knížce schema nastavení, ale momentálně mám potíže s připojením, tudíž s ládováním obrázků, tak se to pokusím popsat:

Auto stojí na vodorovném podkladu tak, že jeho přední okraj (nárazník)je vzdálen 10m od zdi, na kterou svítíš. V podélné ose vozidla mají být mlhovky seřízeny symetricky, obě svítí kolmo před sebe.
V kolmé rovině se mají na zdi zobrazit tak, že horní okraj "světelné stopy" je o 20cm níže, než vzdálenost středu mlhovek od podkladu, na kterém stojí vozidlo.

Ovšem tato vzdálenost je proměnlivá podle místních předpisů...neznám aktuální české, ale např. AT+DE platí, že horní okraj nesmí přesahovat okraj hlavních světel, kdežto v CH platilo pro horní okraj světel rozpětí 250 až 1200mm od podkladu.
Ve vodorovné rovině venkovní okraj mlhovky zpravidla nesmí být dále jak 40cm od hrany vozidla směrem k jeho středu,, avšak třeba v AT navíc platilo, že vnitřní okraje mlhovek nesmí být od sebe vzdáleny méně jak 60cm.
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

jo už vidím jak se s tím někdo smolí...prostě to namontuje tam kde to jde...mrkne a pouhým okem nastaví tak, aby to svítilo tak nějak dopředu a je to....koneckonců co u brouka...jde to msknout buď na nárazník zespod nebo nahoru...ale komu by se chtělo vrtat do toho chromu a tak s to dává na držáky nárazníků...kam jinam....
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

soe2 píše:jo už vidím jak se s tím někdo smolí...prostě to namontuje tam kde to jde...mrkne a pouhým okem nastaví tak, aby to svítilo tak nějak dopředu a je to........
to je potom moc velká radost potkat takového dobrodince v noci na silnici, obzvlášť když nedodoržuje další zásadu, že světla mlhová jsou do snížené viditelnosti, mlhy a hustého deště,ale přisvěcuje si s nima i při "obyčejné tmě".......moje očíčka auauau :roll:

Prosím v tomhle soeho nenásledujte.

Ale pravdu máš, že vrtat nárazníky je fuj a umístění poblíž držáků náraníků pomocí dalšího držáku je OK...a řekl bych, že to bude i splňovat ty normy pro umístění mlhovek.
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no asi tak...a já mám jen takové přídavné...na Al L profilu vepředu...vím že polda do mě jednou taky dloubal a zkoušel...že není mlha a ták...a já na to...chlape sou v tom 10W žárovičky...je to jen na prádu a abych třebas nemusel svítit velkýma...a bylo....jo a jinak chuj s mlhovkama i když naserou když oslňujou ale kolik lidí nemá seřízená ani hl světla....to je pak horské slunko jak takový jede... :evil:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Jo jo, já to přidělal taky na držáky nárazníků. Ještě správně seřídit a jsem plně spokojen.
Obrázek
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...možná si taky říkaj, že ostatní je taky nemají seřízený, tak proč by měli oni, že?

Hele soe, nic ve zlým a všechno v pohodě, ale jednou je to tady FAQ, návody co a jak, tak to, prosím, nedegraduj příspěvkama typu "nastavit od oka" a "světla pro parádu".

Tady by se mělo buď pokládat otázky nebo na ně odpovídat podle svých možností kvalitně, nebo raději mlčet......pro veselé příhody s policajtama máme místo jinde. :wink:

Děkuji za pochopení.
Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Cela finta hmlovych svetiel spociva na fakte, ze hmla sedi nad zemou, alebo vozovkou asi vo vyske 20 - 30 cm. Ucelom hmlovych svetiel je " podsvietit" clonu a to inym spektrom svetla, aby rozdiely boli viditelne.Ked je hmlovka biela, nesplna to ucel.
Taktiez umiestnenie hmlovych svetiel ma byt co najblizsie k vozovke.Tak ako to ma Jirko na fotke je absolutne neucelne.Vyzera to dobre, ale do hmly si s nimi nepomozes.

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

john píše: Taktiez umiestnenie hmlovych svetiel ma byt co najblizsie k vozovke.Tak ako to ma Jirko na fotke je absolutne neucelne.Vyzera to dobre, ale do hmly si s nimi nepomozes.
Ano, viděl bych to spíš na instalaci:
- mlhovky pod nárazník
- doplňková světla nad nárazník

Vejde se jich tam i víc. :wink:
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

John napsal:
Tak ako to ma Jirko na fotke je absolutne neucelne.Vyzera to dobre, ale do hmly si s nimi nepomozes.
Tos mě potěšil...dát to pod nárazník by něměl být problém. Pokud by to splnilo svůj účel, tak proč ne. Zajímavé je, že většina lidí to má jak já (vypadá to sice dobře) a všichni si vesele jezdí :)
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...nakonec jak často jezdíme ve skutečně husté mlze?
...kolik lidí na autě mlhovky nemá vůbec a v mlze jede taky?
...stačí pohled na jakékoliv moderní auto s přídavnýma mlhovkama.(montovanýma z výroby)......kde je má?
Dole.

Paráda ...nebo funkce ...toť otázka.

Ale Jirka je, myslím, předělá dolů raz dva, je to kluk šikovnej.
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

jasně Jahoďáčku..já chtěl jen říci že ty moje majé ani netřeba štelovat...když svítí ve tmě jen ony tak se na to ani nedá jet...ony prostě jen vydávají světlo...
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od coltan »

Zdar chlapi

Mam takej blbej dotaz......když bych si chtěl na broučka namontovat ty mlhovky nebo třeba dálkový světla, tak nějak přemejšlim kam dát potom zapínání? Přece jenom dělat díru do palubní desky :? ......

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Zdar, uvažuješ správně.
Vrtat díry navíc je prasárna. Obzvlášť tam,kde je to hodně na očích. A ještě horší je pak využití nějakého naprosto neodpovídajícího spínače nebo kontrolky.
Zaleží od konkrétního modelu brouka,ale většinou se najde otvor připravený z výroby a neobsazený.
Např. u novějších brouků, kteří mají ovládání stěračů páčkou u volantu zůstává volný otvor pro původní umístění spínače stěračů na přístrojovce nad rádiem. Já jsem si tam nainstaloval spínač zadní mlhovky.
Dále je na spodní straně přístrojovky vlevo malý obdélníkový otvor, kam bývá montován spínač na vyhřívání zadního okna. Takže když brouk nemá vyhřívané zadní okno, dá se použít.
A pokud už teda vrtat kvůli čemukoliv, tak jedině na té spodní straně, ať to alespoň není vidět :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od coltan »

Moc moc dík :) no jinak mam mexiko 83, spínač na vyhřívání obsazenej, ovládání stěrače u volantu a žádná volná pozice pokud mě pamět nešálí......teda až na tu velkou na rádio, ale tak velkej spínač vyrábět nechci :lol: holt asi něco časem upíchnu zespoda palubní desky. Přece jen tatínek elektrikář, tak ho nějak využiju :wink:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

no jestli máš mexiko s páčkou na stěrače u volantu, tak máš na palubce nad rádiem volnou díru, akorát je zakrytá obložením přístrojovky. Podívej se zevnitř z kufru....
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Přiznám se, že mám mlhovky špatně zapojené a to tak, že je můžu rozsvítit i tehdy, když nemám zapnuté potkávací světla. Tak můj dotaz zní, kam co zapojit, jak to propojit, aby šli mlhovky zapojit pouze při zapnutých potkávacích světlech?
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...správně bych měl vysypat z rukávu patřičnou pozici na pojistkovnici..ale i vzhledem ke stáří vozu a možným odchylkám proti originálu je nejjednodušší, když si vezměš zkoušečku a vyhledáš kontakt, který je pod proudem jen při potkávacích světlech a zapalování..odsud povedeš přívod ke spínači a od něj dále k mlhovce - zadní. Přední přídavná světla by měla být spínána přes relé.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Přední přídavná světla by měla být spínána přes relé.
Myslíš relé tlumených světel? Potřeboval bych vědět, na který kontakt toho relé to mám zapojit... :oops:
Raději se zeptat, než pak litovat...

Odpovědět