Jak zamknout a odemknout brouka bez klíčků ??

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Jak zamknout a odemknout brouka bez klíčků ??

Příspěvek od yahoďák »

Jak zamknout brouka bez klíčku (a zabouchnout si je uvnitř) a jak se dostat do brouka bez klíčků a bez škod??

Dost možná tohle všichni znáte, možná ne, já to taky nemám z vlastní hlavy. U brouků od roku 67 a mladších se dá auto zamknout bez klíčků velmi jednoduše. Zamáčknete pojistku a při zavírání dveří držíte tlačítko na vnitřní straně kliky, jako byste chtěli otevřít. To způsobí, že pojistka zůstane zatlačená a nevyskočí při zabouchnutí dveří.
Obrázek
Tak a teď jak se dostat do zamčeného auta bez klíčků?
a) zkusíme jiný tenký klíč (třeba od bytu), který projde štěrbinou. U starších aut jsou někdy zámky tak opotřebované, že jdou otevřít
b) máme- li nůž vyřízneme těsnění zadního bočního okna....(viz veselá historka z natáčení filmu Bolero)
c) jsme-li zoufalí a nemáme žádné klíče ani nůž, popadneme nejbližší pevný předmět a rozbijeme libovolné okno - osvědčený způsob dodavatelů zboží do zastaváren
d) zkušený broukař(ka) lehce buší hranou dlaně do přední části větracího okénka. Vzniklými otřesy se začne pootáčet knoflík zajiš?ující páčku otevírání větracího okénka v zavřené poloze. Vytrváme v bušení, až se páčka povolí dopředu, okénko jde otevřít a pak už jen dovnitř strčíme pazouru, odjistíme pojistku a dveře otevřeme, slibujíc si, že už ty klíčky v zapalování nebudeme nechávat. Tahle metoda samozřejmě nejde použít u aut, která z důvodu frajeřiny mají jednodílné dveřní okno a u starších kusů, které mají jištění tlačítkem asi taky ne (nezkoušel jsem).
Obrázek
zabouchávání zdar!

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No jo no, jenže to jde jen opravdu u těch novějších ročníků. Jde to dokonce i vyháčkovat ale chce to kus trpělivosti. No u těch novějších to zajištění větračky je většinou vykloktané a je to cesta do auta.

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Příspěvek od Radek »

More děkuju, konečně dajaký návody, ja už nevim kde ty dlažebni kostky brat. Aranka bude mit taky rádost, že už nejsu žadna dilina a zvyšuju si tu kvalifikáciu. :D

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

A je koukám že je tu zastoupena i romsá menšina.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak ja osobne mam ty pojistky vetracich okynek taky lehce vykloktany, ale jemnym poklepem se dovnitr nedostanu, naopak se mi to tim jeste vic zavre

nejmin destruktivni je fakt to vyriznuti tesneni zadniho bocniho okna

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Dežo, ty stejně použiješ variantu C, já tě znám a nedělej, že umíš číst :evil:
to Jackarero: myslel jsem si to, že u dědků to nejde. Je jiný fígl?? Vyháčkování jsem neřešil - většinou u sebe kus drátu nikdo nenosí a tky je riziko poškození sametky a laku...

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No každopádně to vyříznutí gumy udělá míň bordelu než rozbité okýnko.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

U starejch dědků to poklep fakt neřeší, protože ta pojistka (mám na jdnom okýnku novou) jde fakt zduha a je zajištěná. napadá mě spíš přiložit dlaně na okno a pokud je mechanismus namazanej, trochu ho stlačit dolů. Pak udělat z tužšího drátu (pletivo z plotu) dlouhej háček a odjistit kliku u dveří. Jednou se mi to takhle povedlo....

Jo a jinak Herbie má na kabriáči ještě jeden způsob - spodem :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

He he. Tohle znám velice dobře. Naprosto pravidelně nechávám klíče v zapalování a zabouchnu. Jednou v Blansku se mi to stalo hned po příjezdu na náměstí, tak jsem zašel do železářství a ochotný prodavač mi na svařovacím drátu udělal dokonce háček. Teď ho vozím schovaný v motoru a často používám. :lol:
Brouk jde vyháčkovat velice dobře, ale už jsem narazil na dveře, které měly mechanizmus zakrytý takovým plechem.
Kdyby bylo nejhůř, rozmlátil bych zadní boční okno. Těch mám ve sklepě snad 20 ks. :lol: :lol: :lol:

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

Taky už jsem viděl ty zákryty. Plechy který to schovávaj, ale mám pocit že to je jen na těch novějších.

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Djorkae »

Otevírání dveří bez klíčků nám na Vítkově názozně předvedl pán ze Žiliny. Celou estrádu u HTDčkova žlu?áka ukočil jedním tahem.

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

A doplnuji jeho, ze jeho rada do zivota byla, nenechat v broukovi nozik :lol:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Co se dělo??....to už jsem asi odjel??

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Yahodak, bylo to prosty
zabouchnuty auto, klice uvnitr, nastesti poskozeny zavirani vetracky,
slovak s nozikem, par sikovnych pohybu ostrim mezi sklem sloupkem a zapadka se nadzdvihla a bylo to

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Slováci to s vreckovými nožíky umí, lepší bejt s nima zadobře :)

Pavlínka
la femme fatale...
Příspěvky: 1763
Registrován: 01 bře 2004

Příspěvek od Pavlínka »

Taky jedna příhoda ze života : asi před pěti lety jsme byli na rodinné dovolené na Šumavě.Vyrazili jsme na nákup do Nýrska, zaparkovali na náměstí, odešli nakoupit a při návratu si táta vzpoměl na klíčky . zabouchnuté uvnitř 8) Nicméně na plném náměstí nechápajících lidí otevřel násilím kufr, vyndal drátek a dveře vyháčkoval :D Mě naštěstí dveře zamknout bez klíčů nejdou

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já nevím jak vy, ale když někam jedu s manželkou, dávám jí do kabelky náhradní klíčky 8)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Tak ten navod na zavirani auta bez klicku funguje sqele, prave jsem si je tam zabouch :D

Beru drat a nuz a jdu zkouset, tak prosim drzet palec.

Btw, kdyby mel nekdo navic zadni okno, nebo alespon gumu do nej, tak at se klidne ozve.
Mam divny tuseni... :twisted:

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Hotovo. Ale jsem opet za blba :oops:

Vetracim okenkem to neslo - cim vic jsem busil, tim vic se pojistka utahovala. Bocni stahovaci ma trochu vuli, ale jen trochu, takze taky smula. Drat jsem nasel jen mekky vazaci a do dveri se nacpat nedal.

Kdyz uz jsem se chystal rezat do gumy, vypadly mi klice od bytu. Zkusil jsem ten ke schrance a u dveri ridice FUNGUJE!

Tak doufam, ze mi nikdo nebude jezdit autem s klicema od posty :roll:

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

Kaslík, jako kaslík :wink:

Odpovědět