Spojka

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Spojka

Příspěvek od Jozef »

alebo bowden lanka pred spojkou nemá rezervu, je napätý.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Spojka

Příspěvek od loufes »

Jozef píše:alebo bowden lanka pred spojkou nemá rezervu, je napätý.
Mi to taky někdy dělá a musí se přidat více plynu a pomalejc pouštět spojka,pak je to ok,ale při rychlým pouštění spojky a méně plynu,mi to dělalo.Spojku mám celou zánovní,ložisko taky,silentblocky na převodovce nový.Typuju to taky na ten diferák.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

buba94
Příspěvky: 3
Registrován: 02 kvě 2016

Re: Spojka

Příspěvek od buba94 »

loufes píše:
Jozef píše:alebo bowden lanka pred spojkou nemá rezervu, je napätý.
Mi to taky někdy dělá a musí se přidat více plynu a pomalejc pouštět spojka,pak je to ok,ale při rychlým pouštění spojky a méně plynu,mi to dělalo.Spojku mám celou zánovní,ložisko taky,silentblocky na převodovce nový.Typuju to taky na ten diferák.
Tak tohle je presne ono...kdyz pridam plyn a poustim pomaleji tak bez problému. Ale to huceni pri stiskle spojce to asi nebude stejny problem ze? A diferak se asi jen tak neopravi

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Spojka

Příspěvek od Milan NM »

Tu sa to nevyriesi ani neopravi.Dole motor a budes mudrejsi.Toto je len mlatenie prazdnej slamy.Sezona je v plnom prude.

haryk666
Příspěvky: 10
Registrován: 10 lis 2012

Re: Spojka

Příspěvek od haryk666 »

já mám zas opačnej problém-když běží motor na volnoběh tak občas vydává zdá se od spojky něco divnej zvuk -když spojku sešlápnu tak to přestane-dělá to jen občas-mužete poradit?díky

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Spojka

Příspěvek od udeeska »

Spojkove lozisko Ti pravdepodobne odchazi a asi mas spatne nastaveny chod spojkoveho pedalu a lozisko se Ti vozi v neutralu bez seslapnuti spojky.Spojka ma zabirat v treti tretine horniho chodu spojkoveho pedalu.
Vwase nocni sichta...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Spojka

Příspěvek od evinsen »

buba94 píše:Lamela byla dobra ale pritlacak jsem nijak neserizoval. A je fakt ze ten silentblok vepredu v dobrem stavu nebyl,ale ze by to bylo znat jen na tu jedničku, kdyz i zpatecka a všechny ostatní rychlosti jdou v pohodě?
jednička má největší záběr a převodovka má tendenci se zvedat a přetáčet,zpátečka to zase udělá na opačnou stranu a převodovku do těch volných či utržených silentbloků zase zatlačí. zvedni sedačku ,otevři to okýnko a mrkni se co ta převodovka dělá než to rozebereš,a to si myslím že tě stejně nemine,takže je to opravdu mlácení prázdné slámy,protože pokud je slyšet ložisko není to dobrý,no a při tý příležitosti to můžeš nafotit a pak se zeptat co by mohlo být špatně

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Spojka

Příspěvek od jozo »

Prosím poraďte ,môžem zhodiť krúžok z pritlačaku( na obrázku 200 mm) a použiť na prevodovke s kominkom?
Přílohy
IMG_6378.JPG
IMG_6379.JPG

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od wally »

jozo píše:Prosím poraďte ,môžem zhodiť krúžok z pritlačaku( na obrázku 200 mm) a použiť na prevodovke s kominkom?
Lepší dát sluníčko, pokud to máš dole celý..
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Herbie »

téma přítlačáky tu máme
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... A1ky#p3888

a odpověď na tvoji otazku je "teoreticky ano"
prakticky bych to nedělal, packy mají zářez který je nežádoucí

použij sluníčko, je "příjemnější na nohu"
... a vůbec !

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Spojka

Příspěvek od jozo »

Dik za radu, slunicko nemám, mením núdzovo motor a tento má 200 mm spojku s pritlacakom s krúžkom, ale nevojde na hriadeľ.
Nechcem som prehadzovat zotrvacnik, tak neviem čo je menšie zlo:-( či packy so zarezmy oproti ložisku, alebo trápiť sa so zotrvacnikom?

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Spojka

Příspěvek od jozo »

A Diky za link, našiel som len spojkového vlakno, nabudúce budem hľadať lepšie.

pajpen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2017

Re: Spojka

Příspěvek od pajpen »

dobré ráno kluci
prosím o radu, mám brouka mexiko cca 74
včera při cestě z práce se ozvala rána, jako když kopnu do dveří a "spadl mi spojkovej pedál"
takže tam teď jen tak bimbá a nespíná
napadlo mě, že jsem asi utrhl lanko - nebo má někdo jinej názor?
jak to efektivně opravit a jak se tam nejlíp leze?
díky petr

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Spojka

Příspěvek od udeeska »

Jo lanko..... vyndat ridicuv koberecek, odpojit pedaly,ze by jsi se dostal do tunelu, sundat zadni leve kolo(nebo na najezd ci zvedak),zajistit kozou,ze by na Tebe nespadlo,odpojit lanko od prevodovky,vytahnout stare,namazat a natahnout nove. Na brouku nejlepe delat ve dvou,jestlize to delas poprve.
Vwase nocni sichta...

pajpen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2017

Re: Spojka

Příspěvek od pajpen »

udeeska píše:Jo lanko..... vyndat ridicuv koberecek, odpojit pedaly,ze by jsi se dostal do tunelu, sundat zadni leve kolo(nebo na najezd ci zvedak),zajistit kozou,ze by na Tebe nespadlo,odpojit lanko od prevodovky,vytahnout stare,namazat a natahnout nove. Na brouku nejlepe delat ve dvou,jestlize to delas poprve.
díky moc za zprávu, jo budu to dělat poprvé takže si vezmu někoho k ruce :-)
snad to nějak zmáknu, ještě nemusim sundávat motor :D

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Spojka

Příspěvek od Milan NM »

Ak si este nemenil plynove lanko tak to urob naraz a mas nadlho pokoj.Plynove nieje az taka polozka a od pedala ho budes mat uz odpojene.

pajpen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2017

Re: Spojka

Příspěvek od pajpen »

super nápad :D díky :-)

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Spojka

Příspěvek od lope »

No nevím, když něco funguje... Ale starý aspoň nevyhazovat, dát pod sedačku. Třeba nakonec bude lepší než nový.

pajpen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2017

Re: Spojka

Příspěvek od pajpen »

ahoj
potřebuji ještě malou radu k té spojce - lanko urvané u spojkového pedálu, vyndal jsem pedály a pod motorem vytáhl staré lanko, blbé je a k tomu prosím váš názor, že z tunelu pod motorem kouká kousek taková jakokdyby trubička ze které lanko leze ven, resp. do takové gumové hadice která končí těsně před páčkou spojky na motoru. Problém mám v tom, že do té trubičky přesně vleze konec spojkového lanka se šroubovicí, ale jak se tam trefit, když to lanko soukám od pedálů? koukal jsem pod kontrolní kryt tunelu co je pod sedačka - marně, opačně to neprotáhnu,......trochu se mi zdá, že jako kdyby se do té trubičky dal vrazit imbus, ale je to tam trochu zaprasený a velikost inbusu asi nezměřím, tak velkej doma nemám....
napadá vás někoho dobrej postup, jak to natáhnout?
díky

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Sam »

A k cemu ze by bylo dobre kdyby se podarilo do spojkoveho lanovodu "vrazit" ten imbus?
Vemte baterku, obalte se trpelivosti a lanko prostrcte dirou po pedalech a trefte se do lanovodu. Zvladly to miliony lidi pred vami, zvladnete to take....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět