Přebíjení alternátoru

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

myslim, z o kuchani zrovna tohoto rele uz tady byly popsany mraky. Naka particka zoufalych snazivcu se domnivala, ze to v pohode "kuchne" doma na lince a rele bude jako nove.... a jak to dopadlo? hledat!!

Zrovna u tohohle kousku bych love nesetril. Teda pokud nemas maminku Vartu nebo tatku Osram.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Osrama nebo Bosche..otec je vždy nejistý
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

A to jo, to se nikdo nepre. Jestli se teda jedna o mechanickej regulator, tak to asi cenu nema. Ale kdyby uvnitr byl elektronickej, jako u normalnich/modernich, tak to se opavit da.

Ale asi zainvestuju za new, nebot zarovky fakt nejsou levne.

Hele a co se muze stat civce, kdyz ji krmim treba 20V?? Rano nez jsem sel do prace jsem to lehce testnul a v otackach jsem nameril neco prez 20V :o

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

a proč to chceš vědět? Dle mého názoru se poškodí.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

... abych si rovnou s reglerem objednal novou ... :?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no ja nevim, ale nebude ten regler z toho odkazu spis ten co patri d altiku se tremi vyvody ?
... a vůbec !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Volal jsem tam a dle rozhovoru se o ten odkazovanej regler jedna o typ s uhlikama, takze asi dvou-vyvod, jestli to dobre chapu. Dneska po praci az dorazim dom to kuchnu a uvidim :lol:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Tak jsem ten svuj rozkuchal: opravit by se i dal(je to sice elektronicko - mechanickej hybrid, tranzistor, nejake diody, snad paskova civka(udelana na plosnaku) apod spolu s rele), ale je to zality v nejakym plastu, takze rozborka bez destrukce pouze pro velmi trpelive :evil: :lol:

Tudiz esim jine, a je to jiz v reseni

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Sam vsemocny Buh VW vwzduchacu mne jiste nenavidi a jal se mne trestat!!! :cry:

Sehnal se jiny regler, z casovyh duvodu se soupnul do auta az vcera a hle, paradicka, tlaci uz od volnobehu 14V a zadne prebijeni a pod. Proste luxus.
Tak jsem v ramci otevrene kapoty pridelal sve nove znacky, kouknul na karbec, ze se ho naucim dle navodu zde stelovat(nastavil na manualove hodnoty a jal se to projizdet, cca 30km), zkouknul olej a podobne drobnosti. Vse v poho

Dnes si jdu sockou do prace, po praci se stavim "u brouka", ze zas neco udelam a poslechnu si skupinu "flat4 1200".

Otocim klickem a co to me oci vidi? Respektive nevidi? Kontrolka doijeni nesviti :shock: :? Rikam si: No co, zarovka to ma za sebou, vsak asi bude mozna i puvodni... Ale radsi to testnu, svihnu ji na kostru a uvidim..."
Tak jsem ji svihnul na kostru a co jsem videl? No co? No ze sviti v*le, to je v pr*eli... :x Parkrat zkusim pripojit na buzeni a zpet na kostru, stale stejny vysledek, na kostre sviti, na buzeni ne...(mel jsem odpojenou civku, at se zbytecne nehuntuje pod proudem)

Tak vezmu merak a zmerim KLIDOVY odpor mezi svorkou buzeni altiku a kostrou... A kuwa, odpor 1.6KOhm... to asi nebude dobre, jak to pak ma svitit, ze...

A tudiz dotazek: Muze nekdo zmerit odpor na altiku s integrovanym reglerem odpor mezi svorkou buzeni(tam kam se pripojuje kontrolka) a kostrou(telem altiku)??

pozn: zapojeni je spravne, nikde nemam zadny volny spoj a altik jako takovej(diodovej mustek) je ok. Nebo se mi msti samo auto, ze jsem z nej vypreparoval dynamo a vrazil cizi organ, altik :cry:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Takze se na to kouknul profik a je jasne: altik jako takovej je v poho.

Akorat regler se odporoucel, nejspise rele vevnitr protoze po zapojeni do zkusebniho obvodu funguje dle toho, na jakou stranu se s nim klepne: klepnu na jednu a reguluje zpravne, klepnu na druhou a nedela vubec nic.

hmm... :lol:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Konecne vyreseno - zakoupen novej regler u JMK za 790,- a vse v poho, dnes jsem s tim radsi najel zkusebnich cca 110km(nevim presne, bo zacal kecat pocitac kilometru :lol: ) a vse v poho, tlaci 14V

Jinak ten regler uz vypada ciste na elektronikou vecicku, vlastni sirka regleru je cca 70proc normalniho. Takze by mel uz neco vydrzet... 8)

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

hele, jak se měněj uhlíky u altiku. Vyndal jsem tu potvoru co je přichycená třema šroubama. Kukám na ten vnitřek a zjišťuju, že nevim jak na to. :cry:
Jak se poznaj sjetý uhlíky? Kolik maj bejt dlouhý? 2cm?
Poradíte?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Mas na mysli ten co je uvnitr altiku? Jestli jo, tak ho odsroubuj z toho plechoveho drzaku/vika altiku a pak se na ne dotanes ... z druhe strany, ze :oops: ... ale je to pajeno dost fest, normalni pajka 60W by si s tim nemusela poradit. Jinak ja je odvrtaval(to pajeni) slabim vrtakem. Uhliky kup v normalni mototechne, jsou smad i univerzal a do 100,- za oba se jiste vejdes...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Poraďte, jak co nejmíň prasácky vymněnit uhlíky a kablíky, kdž jsou tam zapertlovaný
Obrázek

dále, dá se sehnat tenhle kondík?

Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Michal píše:
Jak se poznaj sjetý uhlíky? Kolik maj bejt dlouhý? 2cm?
Poradíte?
Ak je uhlik kratsi ako 10 mm,mozes ho povazovat za opotrebeny.

Odpovědět