Startér , repase - fotonávod

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Příspěvek od mhepp »

Mám takový pocit, že špatné ložisko může způsobit závadu na rotoru -- prostě se přehřeje vinutí a spálí se. Takže na začátku mohl být problém jen s futrem, ale na konci je celý startér v háju... ;)
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
zingls
Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2008
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od zingls »

ne ne muj děda má znameho který mi převinul rotor :D :D :D facha jak novej :P

Uživatelský avatar
Fredy Rajcze
Příspěvky: 20
Registrován: 20 lis 2007
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Fredy Rajcze »

Ahoj, mám problém se startérem:
Po otočení klíčku do startovací pozice se startér neroztočí okamžitě, ale až po cca 2s. V té době kontrolky na budíku zhasnou, ale pokud nechám rosvícená světla tak ta svítí stále.
Startér se roztočí svižně a bez problémů motor nahodí jenom je tam prodleva.
Čistil jsem kontakty na startéru a kontroloval kontakty na baterce. Test startéru uvedený na začátku tohoto topicu budu zkoušet dnes večer.
Tak pokud jste nědko řešil podobnej problém dejte vědět na co se zaměřit. Dík

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

to je zase zavada :)

skoro bych rekl ze se pomalu zasouva ten elekromagnet ... ale tezko soudit takhle od stolu
... a vůbec !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Mam to same ... skoro ... proste to startuje az za chvilku. problem je ve spinacim "orisku" ... bo kdyz otacim klickem v klidu tak dotocim do startovaci polohy a jak ho tam drzis, tak po case se to sepne. Kdyz otacim klickem tvrde a jeste ho pritom tlacim dovnitr, staruje okamzite...

Neresim, zvyknul jsem si :lol:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Šíša píše:Neresim, zvyknul jsem si :lol:
Ak je to v nom o chvilu ho aj tak budes musiet vymenit ...

X ray man je zatial v discipline odpisat spinacku hviezda
zatial ju odpisal v kazdom aute.
Najprv to nastartovat slo len to chcelo najst to spravne miesto aby zoplo cievku po case uz ticho a tma
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Jasnacka ... kdyz jsem na to cumel, tak u me to bude spis oriskem ... on nejak se vyhejba ze spinacky(na druhe strane od toho zajistovaciho sroubku) ... staci ho zamacknout dovnitr a maka to dobre...

Ale nahradni sebou vozim v bedne s dilama, to jo :D ikdyz dve silne pinzety na vyskratovani svorkovnic co pouzivam na "osahani" konektoru vozim taky :lol:

Uživatelský avatar
Fredy Rajcze
Příspěvky: 20
Registrován: 20 lis 2007
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Fredy Rajcze »

Ahoj,
takže startér funguje bez chyby a spínačka taky.
Prolezl jsem celej ovládací kabel od spinačky ke startéru a byly tam ještě dva konektory pod zadním sedadlem. Takže jsem všechny včetně konektoru spínačky prostříkal kontaktolem a zatím (20 startů) to funguje výborně.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Dá se do busa T2b 1.6 napasovat nějaký rychloběžný startér, jako do brouka ten z Feldy?
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

VW181 píše:Dá se do busa T2b 1.6 napasovat nějaký rychloběžný startér, jako do brouka ten z Feldy?
u busa jsme v prdeli, chybí nám pár cm na pastorku
do brouka je to paráda, do příštích projektů půjdou feldy rovnou
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od jps »

může prosím někdo zodpovědně napsat z kterého modelu (1,3,6,9) Feldy lze použít starter? nebo jsou všechny stejný?? (Feldu jsem nikdy neměl) 8)
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

1.3 1.6 Mpi, když řekneš "startér s reduktorem abrakadabra" tak ti dají ten správnej. Akorát si řekni o originál Magneton.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od jps »

[smilie=andere047.gif] děkuji pěkně!
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Uživatelský avatar
trabihonz
Příspěvky: 118
Registrován: 07 říj 2008
Bydliště: Děčín

Příspěvek od trabihonz »

startér s reduktorem = tento rychloběžný starter? http://www.aukro.cz/item517323456_skoda ... arter.html
VW brouk typ4 1.8 a VW 411 L před renovací

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

mhepp píše:Mám takový pocit, že špatné ložisko může způsobit závadu na rotoru -- prostě se přehřeje vinutí a spálí se. Takže na začátku mohl být problém jen s futrem, ale na konci je celý startér v háju... ;)
trochu sa nad tym zamysli...spatne lozisko / rozumej mosadzne puzdro / opotrebenim zvacsi svoj priemer, cize vola medzi puzdrom a unasacom je daleko vacsia ako by mala byt.To vyluci teoriu prehrievania unasaca a prenos tepelnej energie do vinutia a sposobenie prehriatia vinutia. To je vcelku proti fyzikalnym zakonom pri pochopeni, ze za max.30 sekund startovacieho cyklu prehrejes volny unasac do miery, ze prenesies teplotu do vinutia.

Repas starteru je velmi jednoducha vec, vymena puzdra dtto, takze vlastne neviem, kde lezi ten problem..

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

trabihonz píše:startér s reduktorem = tento rychloběžný starter? http://www.aukro.cz/item517323456_skoda ... arter.html
to je on
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Meho srdce sampion... :D

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Příspěvek od Noki »

...zamysli...
mno, když to po 30 sekundách skončí, tak asi nic nenastane, ALE když to někdo trápí déle než půl min nebo častěji po sobě a ještě s krátkými přestávkami, okolní teplota může být např. v létě větší, či už je prostor dost horký po předchozí dlouhé době a teď se třeba startovalo po čůrací pauze anebo to jen hůře chytá zahřáté jiná qalita seřízení zapalování, karburátoru, ventilů,...) ... :shock:
...vůle v předním futýrku - no co když už je tak velká jako vůle rotoru od statoru ? Když se z toho pominu, pardon pominu tření rotoru o stator, to už pak může zpětně působit i na zadní ložisko, které se může křížit alias šprajcovat, ... a taky tento odklon od původní osy rotace může mít vliv na původní geometrii dosedání uhlíků na kolektor rotoru ... prostě je to mechanismus a ešli se změní původní poloha, může to mít několik dalších okolních vlivů ... :oops:
.. enem sem se tak zamyslil, vím že jsem ještě tam, kde je pro zemi s dloouhými trucky včera, tedy co hůř - loni ! 8) 8)
:lol: Hny alias ščastné a veselé nové jár

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Zase je to len zalezitost fyziky....
je vcelku malo podstatne aka je ambient teplota a dlzka tocenia startera... ten mozes tocit len tak dlho, ako to vydrzi bateria.Starter je navrhnuty tak, ze ani pri dlhodobom startovani sa neprehreje tak, aby sa znicil. Koeficient prenosu teploty na zhruba 70 mm oceloveho hriadela priemeru cca 16 mm je minimalny... nez dosiahne vinutie tak, aby ho svojou teplotou uviedol do teploty, kde dielektricky nanos vinutia podlahne teplote musel by byt asi 10 minut RED HOT...a to sa nestane...
opotrebenie puzdra / ak je mohutne / znamena zvacsenie priemeru o cca 2.0 desatiny mm, co na dlzke hriadela startera moze dat tak asi 3 stupne vychylky deleno dvoma, cize skoro nic...

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Příspěvek od Noki »

hmm, tak jsem psal asi 40min polemiku k
Zase je to len zalezitost fyziky....
a
cize skoro nic...
, aby mi to pak někam zmizelo :(
no nic, no, nechce se mi to psát znovu
jen snad, že to není kosmická technika a i ta stejně z různých příčin padá či se rozbíjí, viz raketoplán...
jenom ještě o co vlastně šlo, že volné futýrko může mít vliv na zničení startéru
Já si myslím, že ano. Ne přímo jeho fyzickou likvidaci, ale jako jeden z momentů, vedoucích k jeho nefunkčnosti.
cize skoro nic...

8)

Odpovědět