Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
hadimrska57
Příspěvky: 60
Registrován: 09 srp 2011

Re: Kod barvy

Příspěvek od hadimrska57 »

Díky chlapi všem :supz:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od yahoďák »

nový krátký topik Kod barvy sloučen se zavedeným topikem o barvách a jejich kódech...
Obrázek

Bedrich
Příspěvky: 6
Registrován: 13 čer 2012
Bydliště: Brno

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Bedrich »

Zdravím, chtěl bych se optat na kód/název barvy na tomhle Broukovi http://jjizzle.files.wordpress.com/2009/06/dp_0002.jpg
Nemůžu to nikde najít, myslím že je to poupravená L360 Sea blue. Případně co mám udělat aby mě tuhle barvu namíchali. Dokáže lakýrník nebo někdo kdo barvy míchá podle obrázku namíchat přesně barvu? Dík

Štěpán 23
Příspěvky: 3
Registrován: 16 říj 2019

Bahama blue kód a podklad

Příspěvek od Štěpán 23 »

Zdravím ve spolek mám dotaz ohledně barvy kterou chci nacákat na svého passata b2 1987, jde o barvu bahama blue která se dávala údajně na brouky, ale já jsem viděl její verzi na autě Passat b1 gti 1977 prototype v muzeu ve wolksburgu, zajímá mě tedy jestli někdo z vás ví kód pro lakovnu a hlavně podklad!?? Díky všem za pomoc
IMG_5421-1024x675.jpg
volkswagen-passat-gti-51ee80a39ba86.jpg
volkswagen-passat-gti-51ee80a39ba86.jpg (48.41 KiB) Zobrazeno 6089 x
14-ronan-glon-volkswagen-museum-1977-passat-gti.jpg
14-ronan-glon-volkswagen-museum-1977-passat-gti.jpg (113.75 KiB) Zobrazeno 6089 x
12632654575_b0c92cf4a1.jpg
12632654575_b0c92cf4a1.jpg (73.57 KiB) Zobrazeno 6089 x
VW-Passat-GTI-Prototyp-articleDetailWide-d91bfb43-264345.jpg
mqcz1oh.jpg

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od yahoďák »

Ahoj Štěpáne, netřeba na každý otaz zakládat nové téma, když zde už něco existuje -jen stačí hledat...sloučil jsem tvůj topik "Bahama blue..." se zavedenou diskuzí na téma barev a odstínů. Zde najdeš odkazy na tabulky s kody barev i dtto od Glasuritu, ale taky zjistíš, že Bahama blau na broukovi vypadá zcela jinak, než to na Passatu z VW muzea ve Wolfsburgu...
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

Ono je to hlavne tim ze komponenty ze kterych se sklada lak se behem doby x krat zmenily. Recepty vzdy nekdo upravil ale vysledny odstin neodpovida originalu. Resim nyni lak z roku 1948 a odstin dle kodu je nekde uplne jinde. Je treba tedy domichavat podle original dilu. Podklad to same. Nejlepsi je si dil skrabnout a podivat se jake vrstvy obsahuje.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Štěpán 23
Příspěvky: 3
Registrován: 16 říj 2019

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Štěpán 23 »

Aha, omlouvám se,:oops:
Příště líp pročtu :D jinak díky moc za odpověď,
Nicméně to je v podstatě bez šance, asi mě nenechají ve "WolFsburgu" škrábat do exponátů :D :D nějaký doporučení co Teda pod tu L99F BB dát? Jinak budu prostě zkoušet dokud to nebude ono :)

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Samba »

najdi ju na vrakáči a tam si škrabej..

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

No, VW šlo vždy cestou nejjednodušší produkce, tedy VW Brouk byl připravován pod lak stejně a měnil se pouze finální odstín. Během let se samozřejmě postupy a barvy mírně lišily, ale když vezmeš auto ze stejného roku a s jiným odstínem, dostaneš se na shodné vrstvy laku.

Zase si nedělejme iluze, nejde o Lamborgini, takže tam nalezneš jednu vrstvu základu a na tom vrchní lak. Je možné že tam na Passatu najdeš i nějaký ten plnič ale proto jsem psal aby jsi to škrábl.

PS: O vozech v muzeu Wolfsburg si myslím své a rozhodně bych to nebral jako etalon originality.
PPS: Glasurit tvojí barvu zná, dokonce ve dvou pododstínech, ale jak říkám, má zkušenost míchat podle kódu není dobrá.
Přílohy
snapshots175.jpg
snapshots175.jpg (25.58 KiB) Zobrazeno 5951 x
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od SO 545 »

v podstate vsetky starsie odtiene su len priblizne... ani nahodou to nieje hrana.
a u novych lakov je to obcas este vacsia tragedia.... u uni farieb je to o miesani a vrstveni u efektnych farieb je to aj o vrstveni a tlaku pri nanasani...
Je dost sikovnych koloristov co vedia doladit farbu k originalu...akurat to treba zaplatit...

V Standox na slovensku jeden fajnsmeker pracoval , mal som tu cest a to bola tazka parada.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Štěpán 23
Příspěvky: 3
Registrován: 16 říj 2019

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Štěpán 23 »

Ok díky moc všem za info, jdu se s tím nějak poprat a průběh a výsledek budu publikovat :)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

Štěpán 23 píše:Ok díky moc všem za info, jdu se s tím nějak poprat a průběh a výsledek budu publikovat :)
No v to doufáme že si jen nepřišel pro rozumy ale že i pustíš chlup s fotodokumentací. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

SO 545 píše:v podstate vsetky starsie odtiene su len priblizne... ani nahodou to nieje hrana.
a u novych lakov je to obcas este vacsia tragedia.... u uni farieb je to o miesani a vrstveni u efektnych farieb je to aj o vrstveni a tlaku pri nanasani...
Je dost sikovnych koloristov co vedia doladit farbu k originalu...akurat to treba zaplatit...

V Standox na slovensku jeden fajnsmeker pracoval , mal som tu cest a to bola tazka parada.
To je zajímavé. Já zatím pohořel ale to bude tím, že neznám ty správné lidi. Chtěl jsem laky od Glasuritu protože s nimi mám dobré zkušenosti a Glassomax dělal laky na VW již v padesátých letech.
Velký distributor Glasuritu mi namíchal odstín dle kódu a výsledek tristní. Na dotaz jestli dokáží upravit recepturu mi odpověděl, že dělá jen velké fabriky a když bych objednal 200kg barvy, že mi tam pošle technika se spektrometrem který vybere vhodný odstín. Na spektrometr kašlu, říkám, a jdu za menším prodejcem. Ten mi ochotně vyjde vstříc a dle vzorku vybere kartičku nejblíže podobnou původnímu laku. Odstín je o několik řádů lepší oproti kódu ale i tak je dost mimo. Na dotaz ručního domíchání dle oka mne uvede do patřičných mezí. Na to konto si kupuji 6 základních pigmentů ze kterých je složen můj lak a ručně domíchávám a domíchávám. Stále to není úplně ono, navíc se barva mění podle toho jestli jde o kufr, vnitřek kapoty nebo exteriér spálený od sluníčka, ale tyto korekce budu řešit až následně. Zatím řeším jen části kde se není čeho chytit a na co napojovat. Rozstřik do do původního jsem si zakázal. Také se potýkám s tím, že svrchní odstín je vždy o trochu tmavší, ne už tak moc, jako jsem psal tady, https://www.flat4.org/forum/viewtopic.p ... 57#p364157 ale stále je to patrné. Tak přidávám o něco více černé, která se vyplaví a následně ji strhnu při broušení/matování a následném leštění.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od SO 545 »

Je par zasadnych- urban legend- o miesani farieb podla fabrickeho kodu...

1 ak to miesas podla kodu tak je to OK...nieje skoro nikdy a na ziadnom aute...
2 farbu miesa pocitac...neviem kto tuto kokotinu vymyslel ale ten pocitac by som strasne chcel...farba sa miesa podla receptury bud s mocrofishov alebo dnes z PC kde zadas kod a navolis mnozstvo a miesas na vahu podla tabulky...
3 spectrometer je jedina spravna vec a istota...ani nahodou je to len bralicka ak nemas chut luskat kody vyrobcov a potvrdit si co som vybral okom....

Jedina fakt istota je colorista ktory ma neskutocnu prax a farbocit a chut pracovat...ja som mal na takeho stastie v Servind v Ilave...
A vedel to trafit bravurne...ako si pisal vyssie aj on riesil odtiene pre fabriku konkretne pre KIA a tam blbec nema sancu...skoda ze siel do dochodku. Jeho zastupca na vych.slovensko je fajn chlapec ale ma v pi.i

Miesat farby podla kodu 20a viac rokov stare to je ako vyberat z RAL vzorkovnika...v podstate tam nahadzali co sa im zdalo na 50% vhodne a hotovo... ale to uz vies. Dalsia vec je ze receptury sa upravuju ako ide chemia a ekolobby dopredu a potom nieje cudne ze nestihaju dorobit ani odtienne na aktualne auta... Len u nas sme za posledne roky vymenili asi 3 druhy zakladu a podkladov...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

Tak jsem rad ze v tom nejsem sam. Zacinal jsem mit pocit ze jsem z jine planety kdyz chci “jen” ten spravny odstin.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od lišák »

Sam píše:... Zacinal jsem mit pocit ze jsem z jine planety kdyz chci “jen” ten spravny odstin.
Myslíš, že jen kvůli správnému odstínu ? :D
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

Mas jine vysvetleni ? :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od SO 545 »

Este jedna drobna poznamka...ked idu dnes auta vo fabrike na lakovnu a meni sa farba ...system sa necisti ale len pretlaci novou farbou ...par prvych je tak trosku inych..... a potom je celkom sranda s triafanim sa do odtiena...u novych hlavne metalickych farieb davam vsetko do pristreku a je pohoda...zapisem si co komu som lakoval a cim a ide sa dalej...

Fakt trafit ten svoj spravny odtien je obcas nemozne..
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od Sam »

Pouč nás neznalé co si představit pod davam vsetko do pristreku.

Dnes dorazila nová hračka. Bude chtít trochu poladit ale konečně budu mít na každou operaci vlastní nástroj a nebudu to muset stále ladit a přeřizovat. Tentokrát ve velikosti 1.3mm. Zjišťuji že začínám být "cajkař" :shock:
Přílohy
9C3564B3-E758-4AE0-BE76-679748BFAF52.jpeg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy / laky : broučí originální odstíny a jejich kódy

Příspěvek od SO 545 »

po JET90 dalsia slusna pistol.... ak to ma spravny luc tak len vycisit....nemala by sa namacat cela v acetone ale len preplachovat....
mam ju doma vo vitrine...este poniklovanu...

Pristrek je nanesie metalickej alebo uni vrstvy do stratena do prilahlych dielov tak aby sa rozdiel odtienov stratil....
Ak to lakovac vie tak opticky ide zjednotit fakt aj hodne ujdena farba...
Lak sa nanasa na cele diely do krajov nie plna palba ...aj lak vie trosku potiahnut odtien ...
Potom sa to zrazi brusenim a zalesti na final...

Dnes uz je slusne zmaknute zabrusovanie nedokonalosti a ich nasledne zalestenie...
Niekdy som to strasne neznasal dnes zalezitost na max 10min jeden diel...cisty cas.

Viem sluboval som /a mam uz nejaky material/ ze to trosku zhrniem a dame tomu priestor na tomto fore nech ma aj laik aspon sajn ako to v lakovni chodi...snad do sviatkov.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět