HIFI - předek (instalace reproduktorů dopředu)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

a co třeba překrýt potravinářskou fólií, vložit do krabice a zvrchu pěkně ofoukat montážní pěnou. Tu pak po vytvrdnutí odříznout podle vrchu krabice a po otočení zůstane formička?
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to bys musel foukat do zavřené krabice, aby dokonal okopírovala originál díky roztahování do všech stran.

Ale je to blbost, protože výsledný povrch by byl
a) měkký
b) porézní

Forma na laminování se dělá laminováním, jak píšu (nebo kovová v nějkteých případech třeba u výrobků rotačného tvaru)
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

mohu vědět kam se takto hotový panel dává :idea: :?:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

pod palubku na vnitřní stranu čtvrtpanelů.
Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Až se to uřízna a zabrousí, tak dopředu k nohám ... pasuje tam jako prdelka na hrníček ... půjde tam středobas 13cm z komponentních repráčků

asi tak:

Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

aha. Je to vhodné umístění ? (hrát opačnému konci těla než jsou uši)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

furt lepší než dveře u brouka, nemusíš kurvit tapec, řešit kličku a tipnul bych si, že to bude stabilnější než papundeklovej tapec a to dodá zvuku na kvalitě
Obrázek

Uživatelský avatar
jogi
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 892
Registrován: 07 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jogi »

z čeho je originál?to je to lamino?a odlitek taky lamino?
z forem jsem maturoval :wink:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

vhodné možno nie ale jedine možné :wink: dá sa to použiť namiesto chladičov rozkroku z praclíka :twisted:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

yahoďák píše:furt lepší než dveře u brouka, nemusíš kurvit tapec, řešit kličku a tipnul bych si, že to bude stabilnější než papundeklovej tapec a to dodá zvuku na kvalitě
Máš zřejmě recht.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Tak o vhodnosti jsem přesvědčen více, než standart u většiny dalších aut, sériových i upravených, případně i vodních.

Hlavně tam nepůjde koax repro, ale jen středobas z komponentních, vejškové repro někam na palubku či do rohu nahoru(to se bude muset vymyslet až po nastrojení interiéru). Nízké tony nejsou směrové. A taby i po nainstalování to repro umístěné v tom je směrované šikmo nahoru.
Nehraje ke kotníkům a kolmo napříč autem jak v drtivé většině aut, co maj repro na začátku kastlíku ve dveřích.

Že to má oddělenej vejškáč jsem psal.

Materiál jako takovej, těch "panelů" je nějakej podivnej papírovej plast, prostě se to kroutilo, ani ABS to nebylo. Proto se laminovalo. Takže pofidérní plast + dvě vrstvy lamina.

Dozadu sice taky něco mám(jako repro...), ale ještě uvidíme. Setavička bude radio + komponentní předek + ovály zadek(?? uvidíme). Je sice příprava na případný 4kanál zesík(ony ty zesilovače v rádiu nic moc, i obyč zes 4x60WRMS se zvukem udělá divy) - kabeláž tažená druhou stranou od rozvodů) ale to je pro to, že když už jsem vytrhal čalounění, tak proč to nepřipravit :oops:

Zatím jsem měl ve všech autech jen vlastní rádia, vše ostatní bylo série(repro, tlumení/netlumení, kabely, apod) Akorát teď jsem si u brouka řekl, že bych si mohl něco dopřát.

Tak uvidím, jak to dopadne :wink:

Nicméně názory rád přijmu, podebatuju a věřím, že spoustě kolegů je milejší repráček vlevo od tachometru. Souhlas. Však jsem i já jezdil rok bez rádia úplně a byl jsem nadmíru spokojen.

Uživatelský avatar
jogi
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 892
Registrován: 07 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jogi »

Šíša píše: Materiál jako takovej, těch "panelů" je nějakej podivnej papírovej plast, prostě se to kroutilo, ani ABS to nebylo. Proto se laminovalo. Takže pofidérní plast + dvě vrstvy lamina.
tak jak na to koukám, tak bych se s tím vůbec ale vůbec nepáral...líc pořádně :!: naseparovat(namastit) a pak na to udělat obyčejnou sádrovou formu(případně vystužit jutou, či králičím pletivem)-je to nejrychlejší, nejefektivnější a nejlevnější...pozor aby sádra nepřetekla přes okraje...-nešel by pak vyndat originál...po zaschnutí sádry vyndat orig... pak si můžeš s formou pohrát a různě jí zabrušovat...->nechat formu vyschnout... nu a do hotové formy(naseparované!!!)laminovat...
forma je otázkou cca 1h-max...+schnutí

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

á vidím, že zde máme odborně zdatného dobrovolníka, který se ujme zaformování :lol:

mám zájem o jeden pár :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Příspěvek od bubák »

vyborne jogi.. jakmile to budes mit hotovo, dej vedet.
Poslu ti objednavku 8)
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
jogi
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 892
Registrován: 07 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jogi »

aha, takhle vzniklo to přísloví: podej prst a utrhnou ti ruku... :lol:

no, když budu mít předlohu, tak bych to nějak výhledově zvládnul...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Chi chi...

No mě napadlo i trošku jiné řešení: forma by se stejně měla dělat tak, aby se to laminovalo zevnitř, že? Prostě jako na fotkách...

Tak já koupím separátor, laminát a olaminuju to rovnou přez separátor z druhé strany :wink: a forma by měla býti hotová...

Že bych si udělal plán na noci příštího týdne :?:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

stavim se do fronty :) take bych jeden par kvalitnejsiho provedeni, nez je to z BBT, nasal :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
jogi
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 892
Registrován: 07 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jogi »

Šíša píše: No mě napadlo i trošku jiné řešení: forma by se stejně měla dělat tak, aby se to laminovalo zevnitř, že? Prostě jako na fotkách...

Tak já koupím separátor, laminát a olaminuju to rovnou přez separátor z druhé strany :wink: a forma by měla býti hotová...

Že bych si udělal plán na noci příštího týdne :?:
V podstatě jo...vono je jedno jestli tu formu uděláš z lamina, či sádry...záleží co je ti bližší...ALE...pokud chceš dělat formu tak jí dělej na líc...->na co by ti byl krásnej tvar na rubu?(hádám, že je to jen deska, bez drážek a podobnejch hovadin...)

místo nějakýho separátoru použij potravinářskou fólii a ani si neza***eš originál...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

V poho, asi jsem to špatně napsal. Prostě tu formu nalaminovat z venkovní strany, aby se pak normální laminování dělalo zevnitř(jako na fotce, laminoval jsem to dovnitřku těch panelů(černý stín pod laminem)).

Deska rovná to není, je to profilované. A z venku(lícové strany) není hladká, ale takovej ten klasickej hrubej plast(např jako levné obložení v autech).

Uživatelský avatar
jogi
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 892
Registrován: 07 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jogi »

no já myslel jestli jsou tam nějaké drážky které zapadnou, ale to asi ne...

a tou venkovní stranou myslíš líc? forma přijde na líc... :wink:

Odpovědět