Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od Hrošík »

Prosim, neumel by nekdo zaridit nebo poradit, jak nechat do TP VW brouk 1302 zapsat sirsi pneu a rafky? Jedna se o klasicky TP, nikoli veteransky.
Nyni mam v TP pouze rafky 4,5Jx15 ET34 obute na diagonalkach 5,60x15.
Rad bych si nechal dopsat dalsi rozmery pneu i rafku uvedene v Prakove tabulce http://www.vwbroukklub.cz/nuke/modules. ... cle&sid=25
Zejmena by me zajimala kombinace pneu 195/60 R15 obute na rafcich 5,5Jx15 ET26.

Existuje dnes nejaky zpusob, jak zapis provest? Jsem vdecny za radu ci tip.

Dekuji.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od Zdenek86 »

V českém absurdistánu pouze s typovým listem. Takže buď koupit kola nová a po prodejci chtít typový list na dané vozidlo. Nebo zkusit oslovit nejbližší VW zastoupení, zda ochotně nevydají potvrzení, že je mozno namontovat alternativní ráfek a pneu, což pochybuji, že se Ti povede.
Bohužel, taková je realita.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od martin_100 »

Bude to problém ... mě nezapíšou na spotřebák originál kola na kterých vyjel z fabriky bez potvrzení od výrobce páč při dovozu kdysi zapsal ouřad jen zimní menší plechy co to mělo namontovaný.
U brouka to bude též ořísek.

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od p3p1k »

tuto situaci jsem řešil dvakrát, jendou na vw G3 tak že se sehnal typoví list ke kolům a přímo na G3, a pak jsem to řešil na brouka ale neúspěšně a že jsme se hodně snažil :( dnesko nikdo nedělá kola na brouka s typovým listem, bez toho to prostě nejde :( ... možná už je lehčí to hodit na veteránský a nechat si tam kola zapsat jako Custom úpravu :)
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od Zbyňa »

Vážení, máte někdo zkušenost se zápisem do TP těchto kol ATS na VW brouk 1200?
Dle TUV neni problém, když pominu že na 1200 nemůžu dát 195/60... https://www.felgenoutlet.de/felgen_guta ... 0_et25.pdf
Zatím jsem vypozoroval bez "CZ Typového listu" asi v ČR nepochodím..nebo se mýlím? Řešil to někdo přes PORSCHE PRAHA ve věci schválení výrobcem nebo stačí nakráčet s německým TUV na STK?

IMG_8284.JPG
IMG_8284.JPG (104.5 KiB) Zobrazeno 7250 x
IMG_8285.JPG
IMG_8285.JPG (70.45 KiB) Zobrazeno 7250 x
IMG_8286.JPG
IMG_8286.JPG (72.05 KiB) Zobrazeno 7250 x
IMG_8288.JPG
IMG_8288.JPG (83.1 KiB) Zobrazeno 7250 x
IMG_8289.JPG
IMG_8289.JPG (72.9 KiB) Zobrazeno 7250 x
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
melver
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2009
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od melver »

Vždyť Ti to kluci nahoře krásně popsali... maš k tomu typový list, ve kterém je uvedeno, že jsou na brouka 1200? Nemáš. Tak bohužel smůla... TUV je jen doplněk o "testování" s tím si můžeš tak akorát...
Buď typový list nebo nic.

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od rochuss »

A jak vypadá ten typový list?Nemá ho nekdo?A na vw brouk se od roku 1940 do ca 1953 jezdilo s ráfky 3,00-16 a s pneu 5,00-16 tak by mi na brouku r.v.1965 přece meli povolit dojezdit i pneu 5,00-16,když se to dá doložit katalogem.

Uživatelský avatar
melver
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2009
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od melver »

Typový list je A4, kde je uveden výrobce ráfku, přesný typ ráfku včetně rozměrů a katalogového čísla, je tam doporučený rozměr pneu 1-x, pro jaký typ vozu je kola možné použít, dovozce do ČR, který musí být uveden v listu MD jako schválený dovozce a pak kolonka pro razítko z STK. Mnoho vzorů ti poskytne strejda google. :wink: Originál odevzdáš při zápisu u okénka.
Katalog je hezký, ale je ti stejně platný jako TUV, platí, co máš uvedeno ve velkém TP, nic jiného neplatí.

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od rochuss »

No a co třeba toto- www.typove-listy.cz

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od eLzyx »

zeptal bych se na DEKRA. Schválení nějakého atypického rozměru stojí tušímže trojku.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od Zbyňa »

Děkuji všem za názory a doplnění.
O DEKRA jsem taky něco slyšel že snad za trojáka ověří fyzicky že nikde nezavazí a daji štempl ,ale asi využiju spíš ty http://www.typove-listy.cz které jsem měl jako poslední možnost (pokud dělají i ATS)

Vznesl jsem dotaz protože jsem měl nějak v povědomí (viděl jsem je hodně na Mexikach) že tyto kola se snad jako jediné prodávaly jako orig příslušenství VW pro brouky (což jsem si tedy asi myslel špatně).. proto ten dotaz zda to nejde přes zástupce výrobce tzn PORSCHE PRAHA.

Když je to tak specifické kolo pro brouka, tak mě napadlo že na nich tady někdo jezdí i legálně a řekne mi způsob jakým postupoval...(Dovozce, Dekra, typove-listy apod.)

BTW. Mangels a EMPI kola, hojně nabízená v ČR, jsou prodávány s typ.listy? nebo všichni jezdí na plecháčích? :)
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Dopsat alternativní pneu do TP - Brouk

Příspěvek od Zbyňa »

Takže zapsáno a může se vesele a s klidem na duši drandit :-)

Dovolím si zde popsat postup vedoucí k zapsání litých kol (v mém případě ATS) a k ním povoleným rozměrům pneu, platný k 4/2018:

Postup pomocí Typového listu.
Je lepší si předem vždy vygooglit, zda je na dané KBA vyražené na disku, vydáno Gutachten TUV pokrývající požadovanou značku,typ, vozu.V mém případě VW 1200. https://www.felgenoutlet.de/felgen_guta ... 0_et25.pdf Což napovídá že zde nebude problém s vystavením "Českého" Typového listu. Bohužel jen TUV na zapsaní nestačí. :cry:

1. Vystavení Typového listu dle KBA vyraženého na kole, objednano přes https://www.typove-listy.cz/ . Do 3 dnů dorazí Cenné psaní .Cena 2420 Kč na dobírku
IMG_8832.JPG
2. Namontovat kola na vůz a dostavit se na STK disponující technikem typu "K" (nebo také na tzv.dovozy), který zkontroluje montáž na vozidle zda vyhovuje, a potvrdí razítkem shodu. Zjístit předem na STK, ne všude jsou ochotni! Cena= 0 Kč (ale může se lišit).


3. Návštěva Magistrátu, s sebou TP, Typový list a dostavit se na přepážku "Změna tech. údajů". Zde na základě Typového listu, potvrzeného z STK, dojde k zápisu do TP. Cena= 50 Kč.
IMG_8830.JPG
Pozitivní věc: Takto vystavený Typový list je přenosný v rámci VW 1200, takže kdyby měl někdo také ATS nebo jinou značku s ET 25 a ráfek 5,5x15 s pneu 175/70,185/70,195/60 a chtěl je zlegalizovat, tak se dá zapůjčit k dopsání do TP, a nemusí se pro každé auto kupovat nový Typ.list a jezdit na STK :idea: jen na magistrát.
Takže celkové náklady tohoto papírování 2470 Kč + čas cca 10 min STK a 10 min Magistrát.
IMG_8803.JPG
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Odpovědět