Pravé zrcátko

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Tak tak, mam prave zrcatko jen na okrasu. Jeste nikdy jsem ho nemel serizeny tak, aby v nem bylo neco vide, tskze s tim koukanim pres rameno ma 5sroub pravdu. Ma to i tu vyhodu, ze pri zjistovani dopravni situace muze ridic zaroven obdivovat krasy sve spolujezdkyne :P
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

neni nad koukani pres rameno...ovsem pokud se zrovna mlada dama ve voze pred vami nahle nerozhodne na posledni chvili odbocovat vlevo....to pak clovek kouka. No, ale zpatky k tematu..fakt si myslite ze umisteni panoramatickeho skla do zrcatka je - jak yahodak taktne naznacil - technologicky totalni blbost?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Vcelku,taktne,ano.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

:lol: diky..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Tákhle. Čistě teoreticky. Pokud bys VELMI toužil po panoramatickém zrcátku, asi by šlo experimentovat následujícím způsobem: Opatřit horní čep dveří z dědka, který měl zrcátko upevněné právě na čepu a ne na dveřích u větračky. Dále v různých motoshopech jsou zakoupit chromovaná kulatá motocyklová zrcátka dostatečné velikosti (a to L i P provedení), některá dokonce mají panoramatická skla, No a pak by záleželo na někom, kdo by dokázal ramínko zrcátka uzpůsobit tak, aby se dalo upevnit na čep. Ale jinak, nikdy jsem neměl problém, jen se vždy ohlížím a řídím se pravidlem dvakrát meč a jednou řeč. Nebo jak to je.

mmch, harley má na panoramatických zrcátkách vypískováno: OBJECTS IN THE MIRROR ARE CLOSER THEN THEY APPEAR
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

V Polsku na Garbojamě jsem sehnal pravé zrcátko na brouka (bylo za pár zlotých). Nicméně mám menší problém s upevněním zrcátka. Jde o to, že bych měl vyvrtat otvor pro zrcátko a do něj udělat závit, aby tam zrcátko šlo našroubovat. Jenže závit na zrcátku má docela velký průměr (a taky docela neobvyklý) a sehnat příslušný vrták a závitník není žádná sranda. Ptal jsem se skoro všude a až ve firmě Fabory by ten vrták a závitník byl k mání. Jednalo by se o vrták 14,5 mm a závitník M16x1,5. Cena: vrták - 800,- a závitník 500,-. Stojí mi to zato??
Otázka tedy zní, jak jste to řešili vy, kdo již pravé zrcátko máte? Taky jste do toho vrazili tolik peněz? Neměl byste snad někdo ten vrták a závitník k zapůjčení?
Abych pravdu řekl, než do toho vrazit takové peníze, radši budu jezdit bez pravého zrcátka :)
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ti kdo prave zrcatko maji to neresi
maji totiz prave dvere s dirou a zavitem primo z výroby

do tvych dveri nebude stacit vyvrtat diru a udelat zavit
respektive diru vyvrtas, ale ten zavit nebudes mit do ceho delat, musel by se tam vevarit kus materialu se zavitem


takze pokud chces mit za kazdou cenu prave zrcatko, kup dvere ktere to maji, nech nalakovat atd .......

nicmene pokud se ti investice 500+800 jevi jako vysoka, tak se na zrcatko víš co :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Mám pocit, že všechny dveře už tam ten bazmek na zrcátko mají už z výroby, stačí jen provrtat plech.

Alespoň mexika.
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

do tvych dveri nebude stacit vyvrtat diru a udelat zavit
respektive diru vyvrtas, ale ten zavit nebudes mit do ceho delat, musel by se tam vevarit kus materialu se zavitem
Takhle to tedy je...no takže zrcátko bude na prodej. Myslím, že se bez něho obejdu. Dík za upozornění.
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

Jirka píše:V Polsku na Garbojamě jsem sehnal pravé zrcátko na brouka (bylo za pár zlotých). Nicméně mám menší problém s upevněním zrcátka. Jde o to, že bych měl vyvrtat otvor pro zrcátko a do něj udělat závit, aby tam zrcátko šlo našroubovat. Jenže závit na zrcátku má docela velký průměr (a taky docela neobvyklý) a sehnat příslušný vrták a závitník není žádná sranda. Ptal jsem se skoro všude a až ve firmě Fabory by ten vrták a závitník byl k mání. Jednalo by se o vrták 14,5 mm a závitník M16x1,5. Cena: vrták - 800,- a závitník 500,-. Stojí mi to zato??
Otázka tedy zní, jak jste to řešili vy, kdo již pravé zrcátko máte? Taky jste do toho vrazili tolik peněz? Neměl byste snad někdo ten vrták a závitník k zapůjčení?
Abych pravdu řekl, než do toho vrazit takové peníze, radši budu jezdit bez pravého zrcátka :)
Myslim, ze vetsina brouku ma v pravych dverich vse na zrcatko pripravene, akorat staci provrtat vrchni plech a nasroubovat. Nejdulezitejsi je se trefit .. :wink:

stejne jako bugz :oops:
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to jsou mi novinky, já se snad na svoje několikero pravých dveří podívám, jestli tam fakt ta příprava je
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mno tak ja bych s tou skrytou pripravou asi nesouhlasil
kazdopadne muzu zkusit "otevrit" nejaky stary hnusny dvere na zakladne abychom to zjistili
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

sSATYRr napsal:
Myslim, ze vetsina brouku ma v pravych dverich vse na zrcatko pripravene, akorat staci provrtat vrchni plech a nasroubovat. Nejdulezitejsi je se trefit ..
Tak kdo má teda pravdu? Když sundám tapec, mělo by být vidět, jestli tam ten bazmek je nebo ne?
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Vsadím se klidně o svoje pravé zrcátko, které jsem tam osobně vrtal, že to tam je. :wink:

Anglie, Austrálie, Japonsko, Hong Kong a další... tam všude se jezdí nalevo a určitě kvůli nim nebudou dělat extra dveře, bouchaj stejně levý i pravý. :idea:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

že bych se vsadil a prijel ti ho vlastnonozne ukopnout ? :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Herbie píše:že bych se vsadil a prijel ti ho vlastnonozne ukopnout ? :)
Co ti můžu ukopnout když tam bude? :twisted:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

to zalezi na tom kam se trefis :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

dost mě to zajímá...já se na svoje mrknu a po neděli dám vědět.....

Jinak pro Jirku bych měl ještě alternativní řešení: nekupuj vrták a závitník za 500+800 nebo kolik, díru do dveří bys zhotovil i navrtáním malým vrtákem (třeba průměr 3mm) podél obvodu díry, pak to vylomíš a dopiluješ/dobrousíš brusným kotoučkem...stejně budeš muset lokálně opravit lak, i kdybys to vrtal přesným vrtákem.

A potom zapomeň na závitník, ve dveřích je to totiž tak, že mezi venkovním plechem a vnitřním plechem je ještě jeden - výztuha a ta má sílu sotva 2mm, do toho závit nevyřízneš (nehledě, k tomu, že takhle velkej závitník má nějakou délku, takže bys musel mít dírui na vnitřní straně dveří, aby prošel, ne?), u originál dveří pro zrcátko je tam nabodovaná matice.......a tu matici seženeš jistě levnějí než za 500,-, například by šla vykuchnout ze shnilých levých dveří (jestli je ten závit stejnej, nejsem si jistej).
Ale když se ne to podíváš, tak nabodovat tam tu matici bude voser, musíš samozřejmě odstrojit komplet okna a těsnění a stejně je k tomu přístup jako k penězům...
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no nevím...já měl jednu matici asi upadlou...resp. asi už nebyla přivařená...tak co koupit matici o daném průměru (pokud tam nebude) a jednoduše to tam přitáhnout...a je to ne???taky sem to tak udělal..mrdat na závitníky a spol.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

A nebylo by řešením instalace staršího zrcátka přímo na čep pantu dveří ?
Prostě vyměnit čep za ten se závitem a našroubovat do něj zrcátko.
Já tedy na broučínovi pravé zrcátko mám, ale snad jsem ho ještě ani nepoužil. (čti: nikdy se mi ho nepodařilo vyštělovat tak, abych v něm něco kloudného viděl :)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět