Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Skid píše:
Laco píše:Zdravím, tak mám slíbené kompletní vstřikování z mexika 1,6, tak uvidím co to bude za zázrak a jak půjde napasovat :-)
jj, jsem na to zvedavej. ;-)
Ahoj, příští týden pro něj jedu, ale k implementaci dojde asi až někdy během léta, teď se hrabu ve schnilé a nekompletní karoserii... :(

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Skid »

Laco píše:
Skid píše:
Laco píše:Zdravím, tak mám slíbené kompletní vstřikování z mexika 1,6, tak uvidím co to bude za zázrak a jak půjde napasovat :-)
jj, jsem na to zvedavej. ;-)
Ahoj, příští týden pro něj jedu, ale k implementaci dojde asi až někdy během léta, teď se hrabu ve schnilé a nekompletní karoserii... :(
V broukovi mam taky vstrikovani, v lete to budeme prehazovat do jineho auta, tak budu urco delat fotky, tak ti je pak mohu zaslat.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Ahoj, to by si byl moc hodný. Já se k instalaci vstřikování dostanu až někdy v létě, takže návodek by se moc moc šiknul ! :wink:

Díky!

peterxxl
Příspěvky: 11
Registrován: 06 zář 2011

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od peterxxl »

Me by docela zajímalo jaky je rozdíl ve výkonu, spotřebě, spolehlivosti apod.

Do Mexika to nemám daleko, takže bych tam mohl zaletet někdy ke konci roku a nejaký kit koupit.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Sam »

peterxxl píše:Me by docela zajímalo jaky je rozdíl ve výkonu, spotřebě, spolehlivosti apod.

Do Mexika to nemám daleko, takže bych tam mohl zaletet někdy ke konci roku a nejaký kit koupit.
Dle mého názoru je to stejná finesa jako Vintage speed na 30PS. Tedy celkem k ho**u ale je to dobově korektní :D
Nicméně to neznamená, že by se v tom neměli i nadále utápět $$$.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Herbie »

peterxxl píše:Me by docela zajímalo jaky je rozdíl ve výkonu, spotřebě, spolehlivosti apod.

Do Mexika to nemám daleko, takže bych tam mohl zaletet někdy ke konci roku a nejaký kit koupit.
Když budu uvazovat o montazi na tvuj "nový" long blok
- vykon stejný
- spotreba nepatrne nizsí
- spolehlivost se bude odvijet od kvality montáže :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Skid »

Litam se Zabou nejake 3 roky i pres zimu, menim jen olej a tim to hasne. Davam tomu obcas poradnej kour, ale jinak v pohode. Jen ted je dirka ve vejfuku, tak se snad hecnu a vymenim ho.:-D Na Hosin planuju se Zabou sprinty, tak uvidime jestli zase nebude tak prset. :-D
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

snua12
Příspěvky: 36
Registrován: 26 kvě 2012
Bydliště: Praha

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od snua12 »

Láká mně trochu vstřikování paliva, tak to tady trochu oživím. Nasel jsem zde http://joeblow.me/store/products/kits/efi-500-kit-3 EFI kit z kompresorem a píší tam, že pro řízení vstřikování paliva lze použít speeduino ECU nebo Megasquirt MS1.

Speeduino mi přijde jakožto opensource produkt zajímavé https://speeduino.com/wiki/index.php/Speeduino, zkoušel jej někdo?

Co jsem se koukal po snímači klikové hřídele, tak přijde toto jako elegantní řešení: Mini Cam Sync http://www.thedubshop.net/mini-cam-sync.

Zajímalo by mně, zda už někdo prošlapal cestu se vstřikováním paliva na Typ 1 motoru?
Zatím se mi nepodařilo najít hezké řešení pro jednokanálové hlavy.

snua12
Příspěvky: 36
Registrován: 26 kvě 2012
Bydliště: Praha

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od snua12 »

Minimalistické řesení vstřikování https://youtu.be/kj24iWmM_PU. Na začátku videa je teorie a na konci, jak to bězí.

Odpovědět