Nefunkční blinkry

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
mabak
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2011
Bydliště: pořád někam pendluju

Nefunkční blinkry

Příspěvek od mabak »

Zdravím všechny Broukaře, nedávno jsem si splnil sen a tak se postupně zařazuji mezi Vaše řady... Bohužel se mi oběvila závada na elektrice s kterou si nevím rady. Začalo mi bzučet relátko od blinkrů, tak sem zakoupil nové, ale závada pokračuje a kontrolka po otočení klíčem v zapalování stále nepřerušovaně svítí a pojistka po pár minutách vždy praskne a už přestali blikat i výstražné blinkry :( . Odpojil jsem konektor na volantu jestli není vadná páčka, ale pořád to na mě svítí a vrčí...... prosím o radu kde by mohl bejt zakopanej pes ??? je to 83 rok...

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Hrošík »

Začalo to dělat zničeho nic, aniž by ses v tom vrtal, a před tím to fungovalo správně? Pokud ano, zkontroloval bych určitě všechny kostry v okruhu blinkrů, vyčistil kontakty na pojistkách a zkontroloval vypínač varovných světel.
Pokud ses v tom už vrtal, zkontroluj i zapojení celého okruhu blinkrů podle schématu.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Šíša »

mabak píše:Zdravím všechny Broukaře, nedávno jsem si splnil sen a tak se postupně zařazuji mezi Vaše řady... Bohužel se mi oběvila závada na elektrice s kterou si nevím rady. Začalo mi bzučet relátko od blinkrů, tak sem zakoupil nové, ale závada pokračuje a kontrolka po otočení klíčem v zapalování stále nepřerušovaně svítí a pojistka po pár minutách vždy praskne a už přestali blikat i výstražné blinkry :( . Odpojil jsem konektor na volantu jestli není vadná páčka, ale pořád to na mě svítí a vrčí...... prosím o radu kde by mohl bejt zakopanej pes ??? je to 83 rok...
To samé mi dělalo, když byl špatně dotaženej spínač varovných blinkrů. Asi se to přez čelo uzemňuje ... prostě jak to nebylo na fest a s kontaktem dotaženo k palubce, tak to bzučelo.

Uživatelský avatar
mabak
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2011
Bydliště: pořád někam pendluju

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od mabak »

Dobrá podívám se na ty koostry a projedu všechny kontakty... Díky za radu

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od loufes »

Mám jeden celkem blbej dotaz: kde jsou ukostřeny zadní světla a zadní blinkry na broukovi 66-67 díky.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od loufes »

:?: nikdo :?:
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od john »

Zadne svetla su zemnene cez montazne sruby...aspon ja som nikde nevidel extra zemniaci kabel...

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od loufes »

Nojo,ale když máš třeba blatník zevnitř vystříkanej nějakým gumoasfaltem,tak to asi nebude zrovna moc ukostřený.A blatník je taky namontovanej na gumovým kedru,a ani šrouby blatníku se ho moc nedotýkají,tak jsem si myslel,jestli třeba nemají zadní světla zvlášt svoje ukostření.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od john »

Tak si tam nahod extra zem, tym veci neublizs...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Lugen »

brouci 68 a vejš mají ukostření na odrazovym plechu a kablíkem na vodorovnej panel vedle motoru - plech co je vedle svíčky prvního válce
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od loufes »

Díky.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Šíša píše:
mabak píše:Zdravím všechny Broukaře, nedávno jsem si splnil sen a tak se postupně zařazuji mezi Vaše řady... Bohužel se mi oběvila závada na elektrice s kterou si nevím rady. Začalo mi bzučet relátko od blinkrů, tak sem zakoupil nové, ale závada pokračuje a kontrolka po otočení klíčem v zapalování stále nepřerušovaně svítí a pojistka po pár minutách vždy praskne a už přestali blikat i výstražné blinkry :( . Odpojil jsem konektor na volantu jestli není vadná páčka, ale pořád to na mě svítí a vrčí...... prosím o radu kde by mohl bejt zakopanej pes ??? je to 83 rok...
To samé mi dělalo, když byl špatně dotaženej spínač varovných blinkrů. Asi se to přez čelo uzemňuje ... prostě jak to nebylo na fest a s kontaktem dotaženo k palubce, tak to bzučelo.
Teď se mi dvakrát stalo to, že to neblikalo, jen bzučelo. Chyba byla ve vypínači varovných světel, kterej se polorozpadl (vypadl pajšl z krabičky), tak jsem ho svázal izolovaným dátem a od té doby funguje.

Uživatelský avatar
sergej
Příspěvky: 23
Registrován: 18 led 2008

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od sergej »

Potřebuji poradit. Na VW 181 po opravě mám závadu a nevím co s ní. Směrovky fungují, jen po sepnutí páčky se kontrolka cca 3x rozsvítí (blikne) a pak už nic. Občas tedy blikám a nevím o tom... Nevíte čím to může být??

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od maxmax »

Buďto relé(přerušovač), nebo špatná kostra
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
sergej
Příspěvky: 23
Registrován: 18 led 2008

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od sergej »

Ale blinkry normálně fungují - blikají. Jen ta kontrolka po cca 3-ch bliknutí zhasne. :(

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od maxmax »

A relé? Zkoušels jiné? Nebo žárovka v kontrolce?
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

nechci zakládat dlaší téma, mám bohužel jný problém, dávám do kupy brouka a dneska byl čas na elektorinstalaci, připojil jsem blinkry a výstražná světla dle schématu, zapnu varovky a relátko cvaká jak má, zapnu ale klasickej jeden blinkr a nic :( . Neví někdo čím by to mohlo být? Závadu jsem hledal pár hodin, ale bohužel bez jedinýho výsledku
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Giovanni »

Nevim jestli vám to pomůže, ale řešim něco podobnýho u svý T2b teď, vypaluje mi to pojistku a je to nejspíš tím, že mi zatejkalo do jednoho blinkru, takže je celej zoxidovanej a je tam někde zřejmě kraťas .. druhej blinkr funguje dobře, až když pustím tenhle, tak to vyskočí. Mám objednaný nový těleso blinkru a čekám až dorazí :)

Jo a pojistka na všechny 4 blinkry a na normál blinkry je pro každý jiná .. alespoň u mě :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od loufes »

p3p1k píše:nechci zakládat dlaší téma, mám bohužel jný problém, dávám do kupy brouka a dneska byl čas na elektorinstalaci, připojil jsem blinkry a výstražná světla dle schématu, zapnu varovky a relátko cvaká jak má, zapnu ale klasickej jeden blinkr a nic :( . Neví někdo čím by to mohlo být? Závadu jsem hledal pár hodin, ale bohužel bez jedinýho výsledku
Určitě to bude stopro špatný ukostření.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

Myslis spatne ukostreny ovladani na blinkr jako packu? A nebo relatko?
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Odpovědět