Dobíjení

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Dobíjení

Příspěvek od lubos »

wally píše:Kde v Sata Maxi?
Trabantská 293/35, bývalý servis Trabant
https://www.google.cz/maps/@50.1263163, ... !1e1?hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení

Příspěvek od maxmax »

Byvaly trabantservis.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení

Příspěvek od maxmax »

Hm, Lubos byl rychlejsi :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: Dobíjení

Příspěvek od stepky »

Ahoj.

Potrubuji poradit, asi hledam spatne, ale nemuzu najit jak nabudit dynamo. Jak se to dela? Dynamo jsem vyzkousel na baterku a toci se spravne, stale ale sviti kontrolka. Dynamo bylo mesic rozebrane, tsk by potrebovalo nabudit.

Diky moc.
Stepky

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení

Příspěvek od lišák »

Každý celek se skládá z detailů.

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: Dobíjení

Příspěvek od stepky »

Ahoj Lisaku,

DIKY. Myslel jsem, ze se takto dynamo jen kontroluje a budi se jinak. Udelal jsem vse podle navodu, na dynamu vse OK. Ale kontrolka stale sviti. Problem dude asi v relatku. Mam Bosch elektronicke-bezkontaktni. Je zpusob jak proverit rele?

Diky. Stepky.

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: Dobíjení

Příspěvek od stepky »

Ahoj,

problém s dobijením vyřešen. Já trouba přišrouboval relé tak, že se pláštěm dotýkalo sahary, takže se kostřilo. Stačilo přišroubovat o kousek vedle a už zase dobijí.

Stepky

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Dobíjení

Příspěvek od venca101 »

Borci, potřebuju trochu poradit. Koupil jsem sobě z nudy dynamo 14V/38A, že si je pro radost zrepasuju. Jenže jak jsem je rozdělal, hamba mluvit. Papírová omotávka vinutí statoru je v řiti, ptal jsem se už místních matadorů, čím ji nahradit a prej mám sehnat technický krep. Ono se to lehko řekne, jenže technický krep se prodává pouze v rulích velikosti zimní sady pneu na Hummer H2. No a to kvůli jedný omotávce to kupovat nehodlám. Prohlídl jsem proto ještě jednou obě dynama co mám a v jednom z nich je omotávka dělaná z jakési hadrové pásky nápadně podobné jemné jutě...
A tak se ptám, víte někdo, čím lze tuto papírovou omotávku nahradit?? Můžu koupit nějakej hadr a omotat to tím?? Neexistuje nějaké sofistikovanější řešení??
Už nevím, kudy kam. Dokonce mě už napadlo, že koupím obyč krepový papír nějaké veselé barvy a omotám to tím... Přece krepák jako krepák ne??
Poradí někdo??

papírová omotávka
Obrázek

látková omotávka
Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení

Příspěvek od lišák »

Co zkusit nějakou kobercovou pásku?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Dobíjení

Příspěvek od buca6 »

můžeš vyzkoušet tohle neco podobného co se používá na kabelové svazky v autech navíc to není obyč lepící páska ale chytá to jenom na sebe takže když to potřebuješ sundat tak ti na kabelech nezůstanou tuny lepidla a v listech píšou odolnost do 125°C to by ti mohlo stačit
If you want to win employ the fin

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Dobíjení

Příspěvek od Zdenek86 »

Tahle páska co dával odkaz buca6 moc dlouho nevydrží, přesně tuhle i ze stejného e-shopu jsem používal právě na kabely do škodovky, vydržela přesně 2 měsíce... pak se povolila, potrhala...
Omotávka toho vinutí nemá žádnou funkci, pouze chrání vinutí před vniknutím hrubé nečistoty a prodření vibracemi. Takže jak psal Lišák, vzal bych úzkou kobercovou pásku, pořádně utáhnout a konec zalepit. Třeba kvalitním vteřinovým lepidlem, ideálně modelářským.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Dobíjení

Příspěvek od venca101 »

Děkuji všem za postřehy. A ano, cesta se už zdá být jasná...
Aneb když něco nevíte, nestyďte se zeptat staršího a zkušenějšího. Není náhodou, že jsem před chvílí ukázal vinutí otci. Ten se zamyslel a ze šuflíku vylovil komunistickou totálně zašlou textilní izolační pásku. Je jí sice málo, ale už vím co mám asi tak hledat... takže asi pudu do tohoto: http://www.aunika.com/Auto-elektro-inst ... paska-TESA

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Dobíjení

Příspěvek od evinsen »

dá se i objednat i pod originálním číslem VW 000 979 950

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Dobíjení

Příspěvek od buca6 »

Když jsem ve škole převíjel vinutí tak jsme používali nějakou bílou pentli se skelným vláknem která se pak zalakovala a sup do pece kupodivu to nepouštělo vlákna a skvěle se s tím utahovalo a tvarovalo ale na ty dvě cívečky do dynama bych se s tím asi nesmolil :)
If you want to win employ the fin

Maxxim
Příspěvky: 13
Registrován: 26 črc 2014

Re: Dobíjení

Příspěvek od Maxxim »

Zdarec, mám trohu jiný problém. Přišel jsem po zimě do garáže, chtěl nastartovat a jenom "cvak" a dál nic. Začal jsem pátrat kde je chyba a zjistil jsem, že mi z regulátoru (pod zadníma sedačkama) nejde směrem k altíku šťáva. Na vstupu z baterie a na výstupu ke zbytku elektriky vše OK, vše funguje, akorát výstup D+ a DF totální nic. Všiml jsem si, že zrovna v těchhle místech je to dole pěkně zarezlý. Vzhledem k tomu, že bych potřeboval celkem zanedlouho vyjet z garáže, potřebuju problém vyřešit. Musím ho vyměnit, nebo se to dá nějak rozebrat, vyčistit a bude zas fungovat? Jedná se o typ 14V38A.Dík za rady.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Dobíjení

Příspěvek od john »

Na nastartovanie motora nepotrebujes nic, len dobru bateriu...ostatna elektrika sa vysortuje az to chyti...

Maxxim
Příspěvky: 13
Registrován: 26 črc 2014

Re: Dobíjení

Příspěvek od Maxxim »

Ted jsem to asi nepochopil, ale kdyz mi k motoru nejde napeti, tak mi je dobra baterka k nicemu ne? Nebo jsi to myslel tak, ze mam natahnout + primo z baterie a ten reg. obejit? Sry, jestli jsem natvrdlej :D

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Dobíjení

Příspěvek od evinsen »

tam to chodí až to bude běžet. kontrolka buzení ti svítí? nastartuj a pak měř.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Dobíjení

Příspěvek od Herbie »

tak něco mi v tom tvým dotazu nesedí

píšeš že máš altík, ale v zápětí píšeš, že 14V 38A ale to by odpovídalo spíš dynamu
protože altík s externím regulátorem je 14V 50A

a nemělo by na D+ být napětí až když se dynamo točí
a myslím že totéž platí i pro altík

ale možná se pletu, mám v tom vždycky chaos :)
-----------------------------------------------------------------

A ted z druhý strany
pro nastartování není vůbec podstatný aby do dynama cokoliv teklo
podstatný je, aby ti šlo napájení do cívky (přesněji na kontakt 15 na civce)
a hlavně aby ti šlo napájení do startéru

Dobíjecí okruh řeš až v okamžiku, kdy ti motor běží

a hlavně, v žádnym případě se nesnaž ten regulátor obejít nějakým přímým napájením !!
... a vůbec !

Maxxim
Příspěvky: 13
Registrován: 26 črc 2014

Re: Dobíjení

Příspěvek od Maxxim »

Jo,sry,mam dynamo :-D, ok,zkusim se s tim nejak poprat,dik za info :-)

Odpovědět