Vyvaření nebo nový díl?

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od fauwer »

Petr914 píše:...jo...ale ne s tim know-how...co má george k dispozici...
No jo,to je jasný,to co jsem mu radil je jedna z možných variant.
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od beetle66 »

Úvodem Tě vítám na fóru,
máš moc krásnej model brouka, kterej by byla velká škoda zabít kutilstvím pro ušetřní pár peněz. Ve finále ztratíš mnohem více. Z tvých příspěvků jsem pochopil, že nebudeš od řemesla, takže pouštět se do toho sám je čistý nerozum. Jsou dvě cesty, zakonzervovat a nechat to být, získat přehled, informace atd. a později se k tomu vrátit nebo to nech udělat člověka, kterej tomu rozumí a udělá to tak, aby to bylo správně. Jedna věc jsou rady tady, u klávesnice je každej chytrej jak rádio, zdravím fauwere a druhá věc je realita. Nech klempíru ať se na to podívá, udělá si obrázek a uvidíš sám.
1966

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Pětišroub »

letošní sezonu se do toho nehrab a pojezdi si a pres zimu to nech udelat nekoho, kdo tomu rozumí.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Petr914 píše:
fauwer píše:Potkali se u kolína,no není to nádhera? ....Na to opravení toho prostoru pod rezervou,by ti stačil nějakej známej,co má co2 svářečku a trochu s tím umí,tu reparatůru na nádobku a plech pod rezervu,to není nic tak hroznýho...
...jasně...nasmrkaj to tam...barvu pak namíchaj s Broukem Pytlíkem...a lak bude dělat Ferda Mravenec...aby v celkovym kontextu ušetřili 500,-Káčé...

...to je výbornej nápad...

...kdyby to bylo finančně neúnosný...ten rozsah opravy...tak bych tomu domácímu levelu rozuměl...

...ale takhle mi to přijde pěkně ujetý...

...sraní s tim...výsledek nejistej...a finančně je právě klempíř nejlevnější...za to co je tam třeba opravit si nemůže říct víc jak litr...

...ale co mi neni rovno......aneb dělej jak myslíš... :wink:
takže opravit od klempíře, pokud těm symbolům rozumím :D

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

jinak v plánu mám pojezdit si a v zimě pořešit karosařinu. Rada testačního komisaře je dát na to lepenku zlehka naravit, jen kvůli testaci, pak to zakonzervuju do podzimu.

A máte někdo tip na opravu uchycení okénka ve střeše?

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

george píše:pokud těm symbolům rozumím :D
...vcelku jim rozumíš...ale...

...ty to auto...až nastane ta správná doba...odvezeš do profi lakovny...

...při předání vozu si s sebou vezmeš svědka...

...písemně se dohodnete na rozsahu oprav...s tim,že pokud bude potřeba...dodáš náhradní díl sám...

...několikrát upozorníš na hodnotu vozu...a na to...že jakmile cokoli poškodí nebo zasviní...vyrazíš s nima dveře...

...a veškerý ostatní práce zadá ta lakovna a nechá si to pěkně zaplatit...

...obvykle mívaj profilakovny svýho klempíře...

...předáte si kontakty s tim,že jakoukoli odchylku od plánu budete po telefonu nebo přímo na místě konzultovat...

...pak budeš tejden nebo 14 dnů běhat za ženskejma...a následně si vyzvedneš hotový auto...

...pokud cokoli nebude odpovídat původní dohodě...okamžitě to necháš předělat...

...hned při zadání prací si necháš stanovit přibližnou cenu zakázky...a termín dokončení...

...pokud bude potřeba koupit libovolnej díl na opravu...objednáš ho ve Zlíně u Michala Strnadela...nebo jinejch obchodníků...

...ale jak píše beetle se šroubem...rozkoukej se...zjisti si informace...nasaj atmosféru...

...neni to nic tak velkýho...aby to nemohlo počkat do zimy...

...teď akorát sehnat nějakou lakovnu v rozumný vzdálenosti od Kolína...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Pěknej kousek, gratulace.... začíná sezona tak hlavně jezdi,užívej, teprve pak získáš k autu vztah.
Klempíru nech projevit za dlouhých zimních večerů.
Naposledy upravil(a) ovalisimus panornik dne 13 dub 2010, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Petr914 píše:
george píše:pokud těm symbolům rozumím :D
...vcelku jim rozumíš...ale...
:o no lak nemám dlouho v plánu, chci to jen poopravit a zajistit proti korozi.

jojo o víkendu vyměním olej, dodám snad pěknou mlhovku a budu se těšit na značky a první hezké počasí :) zima je daleko

k té výměně, těsnění je speciální nebo lze vyrobit? musel bych zajet do říčan kvůli 50kc za těsnění...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Herbie »

aaaa tak vidim ze uz ses zaregistroval

peknej kousek, uplne bracha od toho myho hnilobnyho
taky 1500 taky bila strecha

peknej kousek, ja na ty kabria proste trpim :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Herbie píše:aaaa tak vidim ze uz ses zaregistroval

peknej kousek, uplne bracha od toho myho hnilobnyho
taky 1500 taky bila strecha

peknej kousek, ja na ty kabria proste trpim :)

posli foto :)

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od buca6 »

If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Herbie »

Buca to uz udelal za me :)

akorat koukam ze se mi nekam ztratily obrazky
tak se to pokusim opravit
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

george píše: :o no lak nemám dlouho v plánu, chci to jen poopravit a zajistit proti korozi.
...čoveče poposedni si kousek...

...jak jinak to ošetříš proti korozi než nalakováním opravenýho dílu?...budeš tomu předčítat z Bible?...

...pokud to po sobě dobře čtu...tak o celolaku sem nikde nemluvil...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od udeeska »

Ja bych to cely rozebral a po dilech odnosil do sklepa,kde bych to znovu cvicne sestavil a v zime bych si tam postavil vanocni stromek-venku bude snezit
a Ty budes sedet se stazenou strechou :idea: . Nee..ja bych dal na Petra a na Beetla :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Kůča »

[quote="udeeska"]Ja bych to cely rozebral a po dilech odnosil do sklepa,kde bych to znovu cvicne sestavil a v zime bych si tam postavil vanocni stromek-venku bude snezit
a Ty budes sedet se stazenou strechou :idea: . [smilie=rofl5.gif]
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Petr914 píše:
george píše: :o no lak nemám dlouho v plánu, chci to jen poopravit a zajistit proti korozi.
...čoveče poposedni si kousek...

...jak jinak to ošetříš proti korozi než nalakováním opravenýho dílu?...budeš tomu předčítat z Bible?...

...pokud to po sobě dobře čtu...tak o celolaku sem nikde nemluvil...
poposed... :lol: jasne, nový díl do laku, až se do toho pustím na podzim, najdeme nějakou lakovnu s referencema. Ale ten lak není tak pěkný, jak na fotkách, takže když to za rozumný peníz poopraví, rozleští atd. nebudu se bránit.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od Petr914 »

...tak to je mi jasný...že to neni novej lak...ale v tom je právě to kouzlo...

...jestli si trochu šikovnej...tak se pak mrkneš do topicu o lakování a pokud to budeš chtít...rozleštíš si to sám...to neni nic tak složitýho...
You can't win 'em all...

borel
Příspěvky: 131
Registrován: 21 říj 2008
Bydliště: Sever

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od borel »

George - Máš pěknýho brouka, včetně super autorádia. Doufám že tě ani nenapadne tam dát nějaký jiný! Opravu bych udělal sám, není to nic tak hrozného.Fakt se mi moc líbí!
911
914
902
105.30

Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 66
Registrován: 12 dub 2010

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od george »

Ave we

Lehce se dalo poslechnout rady většiny z Vás ať si brouka užívám. Jezdil, jezdil....Nasedal bych do toho nejradši každý den a jezdil dál, ale rád bych se mu za těch bezmála 9000 kilometrů bez nehod, za vyčištění hlavy - za ten pocit po každý jízdě už odvděčil a nejezdil až do skonání :)
Před Vánoci jsem brouka zazimoval a opět zkontroloval podlahu (viz foto). Zjistil jsem, že výztuhy a prahy sice už byly, ale jsou ted asi ještě víc v žalostnějším stavu. Šetřim, šetřim, nemám za tři a na kompletní renovaci to taky není, ale přemýšlel jsem o jedné věci. Prosím o snesení zpátky na zem nebo podporu mýho nápadu, případně reference na klempířinu :)

Zamýšlel jsem bezpečně sundat, asi taky dost vachrlatou, karoserii z podvozku a následně zrenovovat celý spodek - podlahu, VÝZTUHY, nápravu atd...

a pak zase nasadit karoserii (na tu dojde později) na zrenovovaný podvozek...

nebo prostě pojedu dál a udělám větší kupičku peněz.. :D
Přílohy
flat1.JPG
flat.JPG
pod řidičem
pod řidičem

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vyvaření nebo nový díl?

Příspěvek od venca101 »

george píše:....Zamýšlel jsem bezpečně sundat, asi taky dost vachrlatou, karoserii z podvozku a následně zrenovovat celý spodek - podlahu, VÝZTUHY, nápravu atd... a pak zase nasadit karoserii (na tu dojde později) na zrenovovaný podvozek...
Na tuto otázku si asi budeš muset odpovědět jen ty sám... Sice brouky konstrukčně neznám, ale myslím si, že když sundáš kastli a uděláš komplet podvozek (což určitě nebude na škodu), tak kastle půjde na auto vrátit. Jde jen o to, jestli pak budeš mít to srdce vrátit prorezlou kastli na voňavej podvozek...
Z mých poznatků z vyvařování můžu říct, že na počátku byla úvaha "jen vyvařit díry aby tam neteklo", no a pak do toho řízneš, vysype se hromada zhnilýho plechu zabudovaná ve včelím hliněném hnízdě a z dirky 0,5x1cm najednou měníš celej práh, ani nevíš jak...

Odpovědět