VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

VÝLET: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

Po víc jak dvou měsících jsem se konečně rozhoupal a rád bych se s vámi podělil o můj zatím nejdelší výlet :) Letos na začátku července jsem s mojí Bárou vstoupil do posvátného svazku manželského a nešlo to jinak - na svatební cestu jedině naším broučinem. Říkal jsem si, že jestli to vydrží, vybral jsem si dobře (auto i ženu) :wink: Za 3 roky, co auto vlastním, se na něm nedělaly žádné významnější opravy, kromě nějaké nejnutnější plechařiny a běžné údržby...zkrátka (a dobře) jede, brzdí, celkem svítí, tak do toho radši nešprtám. A proto jsem, co se týká ND, naložil jen pár drobností, natankoval plnou nádrž a 2.8.2014 odpoledne jsme vyrazili na jih, směr Uherské Hradiště. Ještě jsme chtěli stihnout závěr LFŠ...
počáteční stav
počáteční stav
Závěr LFŠ jsme ještě stihli, cestou ještě od známého vyzvedli 36 ořech a noc strávili ve stanovém městečku v centru UH. Ráno jsme dali piknikovou snídani a rozmysleli se, kam dál. Řekli jsme si, že večer bychom mohli být někde u Grazu a taky že se vyhnem dálnicím. Tak jsme na pumpě koupili mapu Rakouska a jeli.
prozření
prozření
luxusní snídaně na obrubníku
luxusní snídaně na obrubníku
Jediný plán byl dojet nějak do Benátek, strávit 2 dny na Biennale a co bude před a po necháme náhodě. Rakouskem jsme projížděli podél Slovensé hranice, směrem k Neusiedler See, které jsme ale tak nějak minuli. Bylo vedro a ono to vypadalo spíše jako plytká kaluž plná komárů, tak jsme jeli dál :) Oběd jsme uvařili na plynu někde mezi kukuřičnými poli pod dohledem samotného Krista a když jsme servírovali, napochodoval k nám fotbalový tým z nějaké nedaleké vesnice a odříkávajíc růženec se obtočili kolem božích muk a - někteří s nechápavými pohledy, jiní s úsměvem - pochodovali zpátky. Bylo nám docela trapně, ale stejně jsme neměli dost pro všechny :) Brouk šlapal jako hodinky, jak se začaly zvedat první kopečky, akorát jsem nahodil ten vehement na odsazení zadní kapoty, ať se mu líp dýchá. Různýma kotěhulkama jsme dojeli do městečka Kirchschlag, nad kterým se na ostrém pahorku tyčila zřícenina středověkého hradu, tak jsme zastavili, ovlažili se v místním potoce a dali si menší výšlap v žabkách na hrad!
návrat do homelandu
návrat do homelandu
krátký pohled na Slovensko
krátký pohled na Slovensko
první oběd páně
první oběd páně
zastavujem u mladšího kámoše
zastavujem u mladšího kámoše
hrad celkem v poho..
hrad celkem v poho..
..a výhled parádní!
..a výhled parádní!
Cestou z hradu dolů jsme se vydali jinou neznámou stezkou a náhodou narazili na luxusní koupaliště. Potřebovali jsme koupel a taky věděli, že když se okoupem teď, tak zas třeba 2 dny nebudem muset do kempu. Takže třeba až do Benátek! :) Za půl hodiny zavírali, tak jsme tam ještě rychle naběhli, dali pár temp, sprchu a voňaví a čerství jsme vyrazili dál směr vesnice Krumbach, kde měly údajně (podle mnou vygooglených informací) být supr světové autobusové zastávky - hotové divy architektury. Samozřejmě tam byl prd, což jsem pochopil po několika totálně nechápavých pohledech mnou dotazovaných lidí...Bára záhy našla v mapě další 3 Krumbachy po celé Evropě :lol: No a jeden byl ve Vorarlbersku, tak jsme si řekli, že tam zkusíme dojet po cestě domů. Takže jsme se posouvali nádhernou kopcovitou krajinou dál, směr Graz a při zapadajícím slunci se pomalu poohlíželi po noclehu. Furt nic, tak jsme z hlavní odbočili jednou, pak z méně hlavní podruhé, pak na polňačku a dojeli do jablečného sadu. Stan nebylo potřeba stavět a tak jsme si lehli pod širák a dali budík na 6 ráno. Celou cestu jsme drželi noclehovou zásadu za tmy přijet, za šera odjet...
IMG_0893.jpg
IMG_0898.jpg
ráno mezi jabkama někde před Grazem
ráno mezi jabkama někde před Grazem

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

Pokračování příště, najednou to celé nedám... Nebude to asi taková pecka, jako Island :) ale nás to moc bavilo, tak se chceme o naši radost podělit :) Takže brzy nashledanou!

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 206
Registrován: 10 dub 2013
Bydliště: Žacléř

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Merlin »

Pekny pekny, jen tak dal...

At to vrci, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 1,9 TD AAZ
"Zarivka" SKODA Rapid 130
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od BUTCH bus »

Každej takovej cestopis je krásnej a já se těším na pokračování!
OndraS

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od martin_100 »

paráda! tu noclehovou zásadu si pamatuju taky když sem docy špunt byl na výletě v rakousku a spali jsme po seníkách a tak různě =D>
nutno říct že jsme byli 3 děti a dva dospělí v otřískaný starý regatě takže ikdyž nás občas někdo objevil nebrblal popřál dpobrou noc či hezký ráno a zas zmizel :lol:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od lope »

To ti ukradli poklice?

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od lišák »

Není malých poutí a tu Vaši společnou jste zahájili parádně.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

lope píše:To ti ukradli poklice?
to ne, jen jsem měl pocit, že se budou líp chladit brzdy :? nevím, jestli to pomohlo, ale měl jsem lepší pocit :) a mělo to podle mě takový více spartánský look :wink:

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

4.8.2014 brzy ráno, po noci plné hvězd v jablečném sadu se vydáváme do Grazu po silnici č. 65. Krajina nádherná, pořád kopečky, zatáčky, řidičský ideál :) Do Grazu jsme dorazili dost před osmou, vyhli se ranní špičce, pohodlně zaparkovali v centru v podzemním parkingu a prošli si probouzející se Graz. Na prvním tržišti jsme nakoupili dobroty a vydali se k řece, kde jsme chtěli okouknout místní Kulturzentrum vypadající jako srdeční aorta a (asi) plovoucí kavárnu / jeviště přímo na řece. Přímo v centru na skále nad městem leží krásný hrad, kam jsme zamířili na snídani :) Ne do prosklené moderní kavarny s výhledem, ale sedli jsme vedle na lavičku s ještě lepším výhledem na celé město :wink: Ranní procházka takovým krásným městem byla skvělým startem do dalšího dne, z Grazu jsme se vymotali už v docela hustém provozu a navigace Bára navigovala směrem Woerthersee. Na slavný VW sraz už bylo pozdě, ale i tak to stálo za to. Naše cesta teď kopírovala Julské Alpy, takže jsme si užívali skvělých výhledů a následné koupání v jezeře (i když překvapivě dost teplém) bylo perfektním osvěžením.
IMG_2453.JPG
kunsthaus (rok 2003!)
kunsthaus (rok 2003!)
IMG_0910.jpg
IMG_0930.jpg
IMG_0958.jpg
díky nekonečné objížďce jsme měli další nádherné výhledy
díky nekonečné objížďce jsme měli další nádherné výhledy
výborný oběd v kukuřici :)
výborný oběd v kukuřici :)
Tak jsme si řekli, že další noc už strávíme v Itálii. Jelo se dobře a tak jsme to směřovali směrem na Udine, kam dojedem, tam dojedem. Vpodstatě až do Villachu se cesta pořád zvedala, jen jsem čekal, kdy přijde ten první alpský průsmyk. No jenže tudy to vedlo dlouhým údolím pořád mírně z kopce, žádný provoz, takže kochačka - skály, řeka, stará železnice, opuštěné baráky, zapadající slunce... =P~ Kochačka ale skončila na předměstí Udine. Kolem cesty byl každý druhý dům opuštěný, polorozpadlý nebo rozstavěný a nedokončený. Všechno tak nějak ušmudlané. Krize na Itálii asi dolehla docela dost, o čemž jsme se přesvědčovali i další dny. Jelikož už bylo docela šero a ten šestivolt nesvítí nic moc, u nějakého obchoďáku jsme odbočili, docela se zamotali, až jsme skončili na odleehlé šotolině mezi kukuřicí, kolem jen kvákající žáby a komáři. Zašití jsme byli docela dost, tak jsme se i odvážili i postavit stan (kvůli komárům). A jelikož jsme byli na cestě od 6 rána, vytuhli jsme a těšili jsme se, že další ráno už budem v Benátkách :)
IMG_0974.jpg
IMG_0976.jpg
Přílohy
IMG_0978.jpg

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od lope »

Pěkný fotky. Ad poklice. Přísně vzato je pravděpodobný, že z hlediska zákona by bez poklic to auto nemělo jezdit, kvůli zranění chodců zachycených autem. Na druhou stranu třeba moje obvyklá STK při kontrole vyžaduje auto *bez* poklic a ani je nekontroluje. Koneckonců dneska na chodce každý kálí. Za mého mládí se říkalo, že nová auta musejí mít nízký předek, aby chodec nespadnul pod auto, ale na kapotu. A když vidím ty dnešní krávy... (tak říkám předimenzovaným os. autům, kde řidič ani nedošáhne na střechu a předek má pomalu ve výši ramen)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od lišák »

lope píše: Na druhou stranu třeba moje obvyklá STK při kontrole vyžaduje auto *bez* poklic a ani je nekontroluje.
Je to tady tak nějak [smilie=offtopic.gif], ale myslím, že každá STK by měla vyžadovat auto bez poklic.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Pětišroub »

kterýmu broukaři neupadlo kolo, to neni broukař.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Šíša »

Poklice kvuli bezpecnosti chodcu? :-o Ty jo, tak to brouky zrusej uplne, neb za ty narazniky bez problemu obe nohy zaklesnou se a nasledne zlomi :D

Jinak dle 5s tedy nejsem broukar :D

Moc peknej vejlet, jen co je pravda. Treba se na stari nekdy odvazim spat na divocaka ;-) Zatim k tomu nedoslo, to radsi STP,... jsem mekejs :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Sam »

Pětišroub píše:kterýmu broukaři neupadlo kolo, to neni broukař.
A ty jsi broukař :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od lope »

Šíša píše:Poklice kvuli bezpecnosti chodcu? :-o Ty jo, tak to brouky zrusej uplne, neb za ty narazniky bez problemu obe nohy zaklesnou se a nasledne zlomi :D

Jinak dle 5s tedy nejsem broukar :D

Moc peknej vejlet, jen co je pravda. Treba se na stari nekdy odvazim spat na divocaka ;-) Zatim k tomu nedoslo, to radsi STP,... jsem mekejs :D
Někde jsem četl, že v Německu nesměli bez poklic jezdit, protože auto bylo schválené s poklicemi. Věcný důvod je podobný jako u předních kol náklaďáků, které musejí mít kryt vyčnívajících matic.

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

5.8. ráno jsme po probuzení v asi 6hodin zjistili, kde jsme a po krátké, ale pohodové snídani se vydali směr Benátky. Italskou mapu jsme si vezli už z domu, ale byla asi 20 let stará. Přesto se toho naštěstí moc nezměnilo. Krajina kolem Udine byla oproti Rakousku celkem nudná, zato městečka byla docela malebná a začaly se zde oběvovat typické campanily. Po rovince se dalo i pěkně upalovat, ráno bylo stejně všude ještě mrtvo, tak jsme frčeli rovnou do Benátek. Dojeli jsme do pevninského Mestre, najeli do prvního campu a poté zjistili, že je to i ten nejbližší k Benátkám :) Jelikož jsme zde dojeli už kolem 9 ráno, nechali jsme auto v campu a sedli na první autobus do B. a za 20 minut jsme se už vydali kolem kanálu Grande směrem na východ města, kde se v areálu Arsenale a Giardini odehrává Biennale Architektury. Benátky každý zná, o tom nemá cenu se rozepisovat, zkrátka 2 dny / 1 noc vedra jak sviňa ve městě s nezaměnitelnou atmosférou.
ranní pohoda
ranní pohoda
IMG_0980.jpg
IMG_0981.jpg
vstup do Italské expozice
vstup do Italské expozice
líbánky vwoe!
líbánky vwoe!
zanechali jsme stopy :)
zanechali jsme stopy :)
souboj měřítek...maras
souboj měřítek...maras
první camp na naší dovolené!
první camp na naší dovolené!
Druhý den v Benátkách se odehrál z poloviny taky na Biennale, odpoledne už jsme toho ale měli plné zuby, vedro a mraky lidí, tak jsme práskli do 34 koní a jeli na pláž, na jih od Benátek do letoviksa Chioggia. Krajina divná, docela neupravená a trochu špinavá, tři kilometry před Chiavennou kolona jak prase, kempů tři řitě, ale všechny drahé jak cyp a tak jsme si řekli, že to točíme a jedem na západní pobřeží. Moře a válení na pláži zažijeme tam :) Ostatně, žádný fahrplan jsme neměli, tak jsme v navigaci otočili stránku a zamířili na Bolognu :wink: Věděli jsme, že kousek víc ve vnitrozemí, dál od přímořských letovisek určitě najdem nocleh a taky že jo. Už byla dost tma, tak jsme v náhodné vensici sjeli z hlavní, nějak nechtěně najeli na protipovodňový val řeky Fiume a jako na zavolanou se z něj dalo sjet po polňačce k řece, kde stanovali nějací rybáři. Nejdřív jsem se jich byl zeptat, jestli by jim nevadilo, že vedle nich přespíme, ale neuměli anglicky ani trochu a tak jsem jim dal každému Plzeň v plechu ať nic neřeší, postavili jsme stan (jen kvůli komárům) a ulehli. Další den za náma, brouk šlape jako hodinky a já i Bára máme pocit, že si víc užíváme prostě jen tu bezstarostnou jízdu a že je nám asi celkem jedno kam a kudy pojedem...paráda :wink:
IMG_1064.jpg
iluze v pavilonu Španělska
iluze v pavilonu Španělska
Japonec to nepobral :) před Československým pavilonem
Japonec to nepobral :) před Československým pavilonem
Benátky v neturistických částech mají něco do sebe
Benátky v neturistických částech mají něco do sebe
zadáváme do navigace ->ven z Benátek...
zadáváme do navigace ->ven z Benátek...

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od venouš »

martin_100 píše:paráda! tu noclehovou zásadu si pamatuju taky když sem docy špunt byl na výletě v rakousku a spali jsme po seníkách a tak různě =D>
nutno říct že jsme byli 3 děti a dva dospělí v otřískaný starý regatě takže ikdyž nás občas někdo objevil nebrblal popřál dpobrou noc či hezký ráno a zas zmizel :lol:
my máme tuhle zásadu od mojí ženy, respektive jejich rodičů. Taky byli 3 děcka a jezdili takhle po celé Evropě :) nejdřív v krátkém Favoritu, pak už měli luxusní felišu kombi! Někdy se s touhle zásadou dá přenocovat inkognito i v kempu, ale už jen málo :roll: :)

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od Jozef »

To prvé čo napíšemm je, že máš peknú manželku - gratulujem. Samotný cestopis - perfektné niečo. Mám inšpiráciu.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od lope »

Jé přesně takovou zeměkouli jsme měli na dětským hřisšti za barákem. Asi je někde vyráběli sériově. Ovšem nepřežila "dojemnou" snahu EU o údajnou bezpečnost dětských hřišť, nebo to spíš že byla ocelová??

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Výlet: Novomanželská vyjížďka 2014

Příspěvek od loufes »

Jo za mě jsi si vybral asi správně,jak manželku(moc pěkná žena) Tak i brouka,dobrý ročník a stav a zdá se že je to držák...a výlet taky super...tím držákem myslím brouka,ale to jsi asi pochopil.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Zamčeno