2011 - EBI4 - modré je nebe nad Chimay

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

2011 - EBI4 - modré je nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

Obtěžkán zážitky, ale líný to hodit na papír chápu se klávesnice abych podal následující report. Ve dnech 1-3 července 2011 se v malém belgickém městečku Chimay (čti ši:mey) uskutečnil čtvrtý mezinárodní sraz vzduchem chlazených VW. Ve špičce sraz dosáhl téměr 4000 vozů a cca 20.000 návštěvníků. Účastníci pocházejí ze všech koutů Evropy, od Ukrajiny po Portugalsko, od Itálie po Finsko. Protože se sraz nese v duchu tradičních srazů Bug In v slunné Kalifornii a značnou měrou je orientován na nostalgia racing, nelenili jsme a na sraz se vydali. Českou reprezentační minivýpravu tvořila moje 181 v obsazení 5š a Berušta, druhým vozem pochopitelně byl ukázkový california look v podobě Dejvidovy ´63 v obsazení David CalLook a Jaruška.

Na sraz jsme plánovaně dorazili po dvou dnech na cestě (plusmínus 1000km) již ve čtvrtek 30. června. Přejeli jsme Německo a přes Ardeny šup do Chimay. Hlavní kemp, který se nachází na okraji města a bezprostředně přiléhá k závodní dráze byl již v ten okamžik zaplněn na cca. 70%. Přesto se nám podařilo najít hezké rovné místo na malé vyvýšenince, takže jsme měli dobrý přehled o celém areálu. Prošli jsme si tvořící se depo závodních vozů a část města. Vzhledem k tomu že nás v kempu obklopovali poláci a bujaří angličani, zahájil jsem spánek se špunty v uších k posměchu zbytku posádky.

V pátek jsme navštívili vedle jiného i chimayský středověký klášter, kde mniši dodnes vaří tradiční pivo, což nás jako zástupce pivního národa pochopitelně zajímalo. Na mě osobně belgické pivo dojem neudělalo - silné, těžké, dosladka a těšil jsem se na naši europlzničku. Velice zajímavá byla návštěva malé vesničky Brûly-de-Pesche, kde se nachází areál bunkru ze kterého Hitler řídil bleskovou invazi do Francie v roce 1940. Vrátili jsme se do Chimay, kde příjezd účastníků byl tak masivní, že organizátoři za pochodu pronajali přilehlé pozemky, nechali je fofrem posekat, přivézt TOIky a vytvořili tak dostatečné ubytovací kapacity! Plocha kempu se znásobila zhruba na trojnásobek a přesto v sobotu večer vypadalo, že je plno! Areál ožívá - v depu závodních vozů, kde jsou k vidění přístřešky s výbavou pro ladění a opravy, seseřizuje, túrují motory a v rozsáhlé burn-out aréně se mordují staré káry, pálí guma a týrají motory, jak se na spotřebák typu VW sluší. Vůbec tam bylo dost živo a pramálo páprdovitosti s kempistickým nádechem. Zábava nabírá na intenzitě takže špunty do uší v noci jsou samozřejmostí.

V sobotu jsme popadli kempové židličky a vydali se do první čtvrtiny sprintové dráhy na 402m, kde se dal očekávat nejlepší výhled nejen na start ale i na průběh závodu. A rázem to kolem nás začalo svištět. Závodili nejen "běžní" účastníci, kteří si zaplatili racing pass, ale závody byly spestřovány průjezdy VIP závoďáků. VIP závoďáky mám na mysli exkluzivní skupinu aut, historických kalifornií, které byly pro tento účel dovezeny z UK a USA. Nutno říci, že dragster EMPI byl pro účely závodu na EBI doručen z Tokia přímo z kanceláře Flat4! Závody byly přepestré, viděli jsme, co jsme ještě neviděli, funkční turba, jízdu po zadních, TLko s motorem V8 s kompresorem (superchargerem), brždění padákem... VIP vozy byly pilotovány zejména členy kalifornského klubu DKP, dnes pány ve věku přes 60 let, kteří svoje ruce nořili do motorů VW v době, kdy většina z nás nebyla ještě dlouho na světě. Přesto tito staříci s mladou duší dnes uhání čtvrtmíli v časech kolem 12 sekund. To byl zážitek sám o sobě. Sprinty byly moderovány v americkém stylu se spoustou zvukových efektů a komunikování s publikem neuvěřitelně vitálním panem "Dyno" Don Chamberlinem, který moderoval BugIny v Kalifornii již v 70. létech a jehož osobitý projev zážitek ještě umocňoval. organizátoři ho dopravili na evropský BugIn na vlastní náklady.

Vedle sprintů, které probíhaly celý pátek, sobotu a celou neděli, byla další atrakcí rozsáhlá burza čistě aircooled dílů, již zmíněná burn-out aréna, terénní oblast s muldami, brodem, bahnem vyhražená pro vyřádění baja broukům a buggynám, takže zejména tyto poslední byly na place pro Volkswageny zřídka k vidění (!). Někde tam byla i slalomová dráha, ale k té jsme ani nedošli. Výstava aut probíhala na bázi, kterou jsem si dovolil před nějakou dobou navrhnout i pro české srazy abyl jsem ukamenován - účastníci měli svoje vozy hezky u sebe v kempech, ale pokud chtěli aby byl vůz hodnocen v soutěži, museli je v určený čas přesunout do určené sekce, označené typem vozu. takže bylo možno vidět plochu cca. poloviny fotbalového hřiště vycpanou výhradně karmanny a nad tím se tyčil billboard "Karmann Ghia", stejné sekce byly i pro ponorky a všechny ostatní druhy a poddruhy. Velice přehledné a reprezentativní.

O sobotním večeru se sraz prolnul do obrovské párty, či happeningu, probíhající v kempech ale i ve společenském prostoru, kde byly 4 hudební stage! I přes obrovský počet návštěvníků mám pocit, že se všichni chovali dost ohleduplně, skrz celou noc davem projížděly auta atd. Po dobu srazu byl zákaz rozdávání letáků za stěrače a nikde se volně nepohybovali psi. Psi byli, ale uvázaní u auta nebo na vodítku. Špunty do uší :heart:

V neděli byl pro nás den odjezdu, ale vzhledem k tomu že program srazu probíhal i v tento den, stále přijíždělo mnoho aut, řekl bych jednodenních návštěvníků.

Vzhledem k tomu že se EBI pořádá jednou za dva roky, mohu za naši výpravu říci, že bez mrknutí oka v roce 2013 v Chimay nashledanou.

Teprve v Chimay jsem zcela pochopil a docenil trpkou pravdivost tvrzení, že "to je volidech". Byl to špičkový benzínem vonící VW happening v hromadou nádherných aut v první řadě a řadou přátelských a komnikativních lidí v řadě druhé.

Jsem taky rád, že oba vozy, takzvaně speciály, na jejichž motorech jsem se přímo podílel, absolvovaly celou cestu cca 2.600km bez technických problémů a dokázaly tak, že se dají postavit motory které jedou i slouží.

První fotka: pevnostní městečko Rocroi:
IMG_7443.JPG
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Kůča »

Tak tam by jsem se chtěl také jednou podívat,snad to vyjde příště,za ty dva roky. :wink:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

no když konečně začneš říkat bych místo by jsem tak tě třeba vemem s sebou :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Kůča »

Tak tam bych se chtěl jed taky jednou podívat :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od prak »

jed si neber
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Kůča »

prak píše:jed si neber
To né,to by jsem tam dojel pěkně otrávenej. :mrgreen:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

výhled z kempu: přímo na administrativní budovu závodní trati
Obrázek

výhled z nadchodu nad tratí na naši část kempu, čtvrtek odpoledne
Obrázek

takhle se vozí závoďáky
Obrázek

Hitlerův bunkr. Člověk by očekával, že každou chvíli projede poručík Gruber ve svém tančíku.
Obrázek

důstojné využití T2b
Obrázek

Obrázek

sprinty VIP. V pravé dráze Aronson replika a v levé Dyno Pincher.
Obrázek

pohled přes výstavní plochu, na horizontu vpravo jeden z kempů
Obrázek

a vo tom to je:-)
Obrázek

sobotní stage Visiontech Beats
Obrázek

Radky Karmann bez Radky
Obrázek

jakýkoliv Typ 3 si vyberete
Obrázek

tohle všechno je burza
Obrázek

pártybus za kterého se hrálo v hlavním stanu
Obrázek

instalace zakoupených filtrů
Obrázek

cal-look
Obrázek

a nakonec jsme v Německu na zpáteční cestě objevili garáž s preclíkem. Kdo to dočetl až sem a chce vidět garáž s preclíkem, nechť se zde přihlásí.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od threeseven »

Uka!
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Sam »

čtyřicetdevítka :shock: :?:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od sSATYRr »

šoumídmedžík

ten vintage nazev vrta lebkou...odkud je?
http://books.google.com/books?id=yJ8XHA ... ks_r&cad=2" onclick="window.open(this.href);return false;
?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od kalda »

no vopravduuu.....to jsou teda foooory.....csssssssssssssssssssssssssssssss

radsi naval vic fotek :wink:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od sSATYRr »

jedná se prosím stále o ten samý historický preclík?
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 654&p=8235" onclick="window.open(this.href);return false;
Prijde mi, ze ma mene sypani
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Šíša »

A ty dva czech speciály závodily nebo jeli jen na výlet? :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

Speciály nezávodily, speciály jely po svých, tudíž na čumendu. Racing pass 35EUR a domů daleko. Převodovka dorazila až po návratu do Prahy. Závodit se bude za bukem, opět v Budějovicích:-)Na to,abychom mohli závodit v lize vozů na Chimay, budeme muset ještě tak o vteřinku zamakat.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2011 - EBI4 - je modré nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

20 min. sestřih z burn-out arény:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: 2011 - EBI4 - modré je nebe nad Chimay

Příspěvek od lális »

víc fotek,děkujeme :)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 2011 - EBI4 - modré je nebe nad Chimay

Příspěvek od Sam »

ano,ano. Hlavne foto a video ze sprintu nas zajima.... gumovat na asfaltu umi kazde leco :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 2011 - EBI4 - modré je nebe nad Chimay

Příspěvek od Pětišroub »

Sam píše:ano,ano. Hlavne foto a video ze sprintu nas zajima.... gumovat na asfaltu umi kazde leco :D
jsi si jistý? :mrgreen:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: 2011 - EBI4 - modré je nebe nad Chimay

Příspěvek od udeeska »

Leze to z Tebe jak z chlupaty deky :mrgreen:
Vwase nocni sichta...

Zamčeno