CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

spolujízdy, afterpokecy, fotky a vše okolo
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od lišák »

No on bude "Y" něco jako Stig v Top Gearu. :lol:
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Petr914 »

Vincent píše:Já teda jenom zírám...od té doby, co jsem Yahoďáka viděla naposledy...mu neuvěřitelně narostly vlasy...trochu si myslím, že už je má dokonce delší než já #-o.
...to je příčesek(model Robert Kodym)...vzal to jen kvůli tomu,že k tomu dávali...jako bonus...dvoje chlupatý nalepovací prsa...který mi poslal...takže máme každej jedny...

...von mi chtěl udělat radost... :wink:
You can't win 'em all...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Andy »

No kazdopadne najednou videt matadora Yahodaka presne o pulnoci (hodina kdy jsme meli u 5srouba sraz pred vyjezdem) byl sok. Ne nadarmo se rika ze pulnoc je hodina duchu. Dokonce jsem si na nej musel sahnout abych se presvedcil ze je doopravdicky. Byl a mel jsem z toho radost, po tech letech jsem uz skoro nevedel jak vypada. No s tema vlasama spis jak Velky Manitoo :D

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od hydraulik »

Sam píše:Tak z těch posledních fotek se dá říci snad jen jediné... Tywole, on Yahoďák asi skutečně existuje ? :D
Same .. není to tak dávno,co jsme se o tom bavili, jestli on pan Y. nejni jen virtualní postava.. a najednou si pozuje v říši jako by se nechumelilo..

To už je skoro na založení noveho Topicu... =D>
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Šíša »

Pan Y je rozhodně skutečný :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od yahoďák »

:lol:
pěkně jste mi skočili na nastrčeného dvojníka, tzv. kusovku.
Aleš má u mě za tu story s žehličkou nalepovací chlupatý prsa, až zase budu nakupovat (sorry Petře).
A Bubo...já jezdím ...jezdím jako motorová myš..jen na zábavu není moc času .. a co bych dělal na srazech, bych tam byl jak ten bezdomovec :wink:
Víc než ta zmíněná sázka mě začíná děsit jak si mě kdo představoval [smilie=hidesbehindsofa.gif]

Ale to jindy, teď popojedeme....

Takže jedeme dál, opět po dálnici. Začíná mě zmáhat únava a skoro zaklimbávám. Nejsem sám, kdo s tím bojuje, bodlo by autorádio…a tak si Pětišroub za volantem nejdřív pohvizduje…posléze si zpívá popěvky různých populárních songů… Andy se k němu připojuje…
Řeknu vám, chtělo se mi spát strašně moc, ale to dvouhlasné skřehotání by probudilo i mrtvolu…. Dělám že spím, ale když přijde na řadu song od Ivana Mládka „Koukejte vycouvat“, dojde mi, že jim tam něco chybí…vyčkám si na správnou chvíli a za nápěv ..tváříte se, že mě neslyšíte…“ vpálím chybějící „bababá“ ….a jsem zpátky ve hře.
Na předměstí se ještě Pětišroub staví pro další maličkost, opět lehké zdržení, pán není doma, ale o pár bloků vedle, ale najdeme ho, vyřešíme a užuž upalujeme směr Muzeum Prototyp. Krafter kvičí jako podsvinče před zabijačkou, ale děláme, že to neslyšíme, hlavně dojet do Muzea.
Díky zdržením se dostáváme do odpolední dopravní špičky..kličkujeme mezi semaforama, Andy na každém ujišťuje skrze přepážku Cígleráčka, že už tam budeme, a že je tady a aby se nebál.... a co horšího, dostává hlad.
A: „hele, mekáč, zastavíme na jídlo?!“ ..dvojhlas: “Ne, budem jíst až po muzeu!“ za chvíli „hele, burger king, zastavíme?“ ….“ne, nebudeme jíst!“ …. Když se to ještě několikrát opakuje, pohrozí mu Pětišroub, že ho i s Cígleráčkem vysadíme uprostřed křižovatky. Ta představa se mi tuze zalíbila :) …. No považte: Krafter odjíždí..Andy stojí u Cígleráčka sám uprostřed křižovatky… auta se rozjíždějí… Andy chce zmizet z křižovatky, beznadějně točí startovací klikou…nic….obrací se na kolemjdoucí a žadoní „Bitte komen Sie ... und...und.... Strkenzie !!“
Každopádně tahle vize zabrala, je ticho, klid a probíjíme se zácpou … po chvíli poznávám známá místa, v Hamburgu jsem byl snad osmkrát a to město se mi vždycky moc líbilo. Na Pětišroubovi je znát, že už mele z posledního, pouští si MP3 z telefonu… Míjíme jezero..Kennedys Brücke… tunel, blíží se přístav..a už tam budem…tamhle…jo… zaparkovat… chci si vyfotit ještě za denního světla stylový vchod, počkejte kluci….ale není nad dobré kamarády, že..podívejte, co z toho vyšlo:
IMG_9134.JPG
Tak jsem se konečně dočkal...jsme tam .... a co tam bylo k vidění a co se tam dělo..na to si počkejte do příště :wink:
Obrázek

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Andy »

yahoďák píše: … po chvíli poznávám známá místa, v Hamburgu jsem byl snad osmkrát a to město se mi vždycky moc líbilo.
Nepamatuji si ze by jsme projizdeli Hamburskym Red Light District :twisted: .

No kazdopadne ti sycaci by mne a Cigleracka normalne nechali na pospas uprostred krizovatky :evil: ale ta predstava jak lomcuju klikou a prosim o Strkenzie mne hodne rozesmala, takze jsem jim to odpustil. I kdyz jsem mel hlad jak vlk........ No nic no, zachranil to ten Bababa, protoze celou dobu jsme zpivali s 5sroubem, Y byl ticho, no a najednou tohle z neho vyleze :lol: .

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Milosak_1 »

yahoďák píše:vpálím chybějící „bababá“ ….a jsem zpátky ve hře
[smilie=rofl5.gif] [smilie=rofl5.gif] [smilie=rofl5.gif] [smilie=rofl5.gif] [smilie=rofl5.gif]
Tak jsem se smal, ze se na me prisli podivat deti, jestli jsem v poradku.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Re: CESTOPIS: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od krizmen »

Sam píše:Tak z těch posledních fotek se dá říci snad jen jediné... Tywole, on Yahoďák asi skutečně existuje ? :D
:-k ...potom naučnej slovník lže:

Yahoďák - Fiktivní bytost ke které se v době vědomostního vakua obrací většina VW nadšenců s prosbou o radu či pomoc. Druhým významem pojmu je legalizace velice raritních VW dílů (viz NOSovky, kouzelný dědeček) před zraky odborné veřejnosti. Nejužívanější slovní spojení: Mám to od Yahodáka, Yahoďák říkal, že.... Jedu k Yahoďákovi, díl XY přivezu
Obrázek

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Leer »

jóó mládek, to je pecka, ale bababá bych asi ndal, yahoďáku jsi ďábel :twisted:
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Skid »

... a dal? :twisted: :roll:
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Pětišroub »

bababáá....
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Mauglí »

by mě zajímalo co bylo s tím Craftrem.ale asi nějaká dramatická krávovinka, že ?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Pětišroub »

nevím, zkusím zjistit. Byl to vůz z půjčovny, takže mě to přestalo zajímat ve chvíli kdy jsem vůz vrátil a oznámil závadu. Co jsem googloval, tak stížnosti jsou zejména na kvalitu kardanových kloubů.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Andy »

Ja vim naprosto presne co s nim bylo: byl zoufalej z toho koho veze, az z toho "onemocnel". Ani se mu nedivim :D .

No, pridam taky trochu ze sveho: s fnukacim a kvylejicim Kraft(er)em jsme tedy prijeli k tolik vytouzenemu Prototyp muzeu, navzdory toho ze mne zbytek posadky mucil hlady (tim samozrejme mimo meho milovaneho Ciglericka, kocourek jeden [smilie=1luvu.gif] ). Ale budiz, krme v predstave jedinecneho motoristyckeho zazitku muj hlad lehounce ztisil.

Vesli jsme do budovy kde nas hned odchytil mistni pokladni, ci co, a znamym nemeckym humorem (v duchu jsem mu rikal "drz uz tu hubu") nam prodaval vztupenky s poplatkem k pouziti kamery. Nase exkurze zacala u techto 2 absolutne nadhernych exemplaru. Nejprve to byl posledni dochovany 4 mistny Denzel! Jen skoda ze jsme se nemohli podivat pod kapotu, ale mozna to bylo dobre, jinak by se mi rozbyl zip u kalhot :) ......
IMG_2801.JPG
IMG_2801.JPG (146.12 KiB) Zobrazeno 4571 x
IMG_2799.JPG
IMG_2799.JPG (207.7 KiB) Zobrazeno 4571 x
IMG_2802.JPG
IMG_2802.JPG (158.4 KiB) Zobrazeno 4571 x
Ten druhy je naprosto jedinecny kousek, a to zavodni Porsche. Vic o nem vy Sam :oops: , mne se to proste tak libilo ze jsem ukecal kluky aby jsme navstivili mistni toalety, byl jsem takhle daleko o toho abych si ucvrnknul do gati.
IMG_2804.JPG
IMG_2804.JPG (173.47 KiB) Zobrazeno 4571 x
Je taky pravda ze Yahodak na ne byl spis zvedavy nez aby vykonal potrebu, uz ani nevym proc. No a protoze chlapy zustavaji kluky po celi zivot, tak jsem tam trochu blbli :)
IMG_2808.JPG
IMG_2808.JPG (138.22 KiB) Zobrazeno 4571 x

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Andy »

A protoze tam zrovna byla vystava vozu Formule 1, tak jsme zamirili k ni, s tim ze si ji rychle projdeme aby jsme ji meli takzvane z krku. No, to byla jen domenka. 5tisroub a ja nejsme fandove F1, za to pan Y tam skakal cca 10-15 minut okolo kazdeho vozu (bylo jich tam tusim 9 ci 10 kusu). Po nejake dobe uz to bylo na mne prilis dlouhe, podival jsem se na 5tisrouba, evidentne na neho uz take, pak jsme se podivali na pana Y, a kdyz jsme videli jak tam okolo tech placek na kolech tak radostne poskakuje tak jsme si rekli ze ho nechame a trpelive pockame az se vyskace, vzdyt uz tak dlouho nikde nebyl tak mu tu radost nebudeme kazit :) . Tady je par kousku ktery mne osobne nejvic oslovili
IMG_2816.JPG
IMG_2816.JPG (207.91 KiB) Zobrazeno 4560 x
IMG_2817.JPG
IMG_2817.JPG (155.37 KiB) Zobrazeno 4560 x
IMG_2818.JPG
IMG_2818.JPG (167.45 KiB) Zobrazeno 4560 x
IMG_2819.JPG
IMG_2819.JPG (166.35 KiB) Zobrazeno 4560 x

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Petr914 »

...no tak todle sou konečně stroje,na který se dá koukat...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od yahoďák »

…hezky Andy :) ale koukám, že mám co vysvětlovat :oops:
Tak nejdřív s tím záchodem…aby z toho nebyl cestoPiss …to je tak…. Píšu Petrovi 914 „brácho, zejtra jedu s Pětišroubem a Andym do Hamburgu, muzeum Prototyp…chceš tam něco konkrétního nafotit“ …i Petr odpověděl něco ve smyslu „.. vyfoť se tam na záchodě v zrcadle, vole ….tak snad víš co se nám líbí ne?“ Y: „jak si přeješ!:twisted:
Samozřejmě se před klukama stačilo jen slůvkem zmínit …a už jsme letěli po schodech do suterénu ..ještě, že tam nikdo jiný nebyl :lol:
Mimochodem, když už jsme na WC….říkává se, že podle záchodu se pozná úroveň lokálu…tak tady to platí beze zbytku - strohá elegance, luxusní designové provedení, ale vše vysoce funkční….a dokonale čísté… i po naší návštěvě!
A než vysvětlím tu Formuli 1, tak ještě zůstaneme dole……samozřejmě nás Jenda napřed táhnul k modelu větrného tunelu... a zatímco si chlapci hráli s čmoudíkama
IMG_9159.JPG
já fotil všechno kolem…ve vitrínách po obvodu bylo plno luxusních dobových fotek poválečných závodních aut…. Samozřejmě krom nezajímavých vehiklů poháněných motocyklovými motory BMW tam bylo pár vozidel s díly z KdF/VW… něco známé věci, ale dosud neviděné záběry nebo detaily, něco věci dosud neznámé (tedy mě určitě). Na vybrané kousky se podíváme ve specializovaném topiku ;-)
U výstupu z této části je vystavena moc pěkná školní pomůcka – názorný řez agregátem a zadní nápravou brouka
IMG_9176.JPG
IMG_9177.JPG
Chvíli jsme to okukovali, proběhla obligátní tipovačka o jaký ročník jde..a pak kdosi pravil „co by se nám z toho mohlo hodit?“ záhy jsme seznali, že nic…vše bylo prořezáno…už odcházíme a najednou mě osvítila myšlenka: „moment, je na tom bílej knoflík řadičky, ten přece na flat4 někdo sháněl ne?“ Řehtáme se a radši mažeme nahoru :lol: ……… do sonderausstellung, tematicky věnované výročí 60 let Formule 1. Musím přiznat, že jsem se samozřejmě předem podíval co v Muzeu bude a z tohohle jsem moc odvázanej nebyl, protože ani já nejsem kdovíjaký nadšenec do F1, dohromady o ní nic moc nevím a nikdy jsem se o ní extra nezajímal. Jenomže…. když jsem vedle těch skvostů stál tak blízko, že bych si na ně mohl sáhnout a mohl pozorovat všechny detaily..tak mě to vzalo u srdce..a k některým kusům jsem si i lehnul :)
Co tam bylo konkrétně za kusy se račte podívat sami na webu muzea, sem hodím jen pár zajímavostí. Bylo senzační sledovat krásné detaily jako výfukové potrubí tohoto Maserati:
IMG_9187.JPG
A zejména porovnávat nesmírně, tedy spíš vesmírně rychlý pokrok ve vývoji F1 prostřednictvím vozů, které od sebe dělilo tu pár, tu desítky let.

Aerodynamika z roku 1972…hliníková lopata Matra-Simca MS120 z roku 1972
IMG_9234.JPG
jen o deset let později byl překrásný Lotus 98T po Ayrtonu Sennovi už o dost jinde:
IMG_9217.JPG
Oproti tomu BMW Sauber F1.07 - osazený tolika a tak složitýma prvkama, že by to vydalo na extra topik..tak jen pár detailů:
IMG_9197.JPG
IMG_9202.JPG
Největší radost jsem pochopitelně měl z výše uvedeného stříbrného doutníku Porsche 718/2, 1961-64 ...jak tam u něj s Pětišroubem stojíme…v němém úžasu. Tohle je jedno z aut, o kterých jsem ani nesnil, že bych je vůbec někdy mohl vidět na vlastní oči, natož takhle zblízka.
1498ccm/150PS /570kg - na svojí dobu slušný….i když o „pár“ let později ve vrcholu turbo éry ze stejného objemu dostali až 800PS….
IMG_9257.JPG
IMG_9246.JPG
Co nás dostalo, je fakt, že krom zcela seriových ráfků 15“ má tahle formule přední nápravu s torzkama ala brouk, dokonce ramena jsou sériová a nesou na sobě VW partsnumber:
IMG_9254.JPG
A opět pro porovnání BMW/Sauber a jeho pojetí přední nápravy o několik světelných let dál:
IMG_9196.JPG
Jistě chápete, že jsem se odsud nemohl odtrhout…ale museli jsme dál…
Zůstaňte naladěni, protože
v hlavní expozici
tam děly se věci.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Sam »

Yahoďáku, kdyby jen knoflík řadičky. Je tam i schovaný kohout topení.
Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: CeStoPis: Kraft(er) mit freunde

Příspěvek od Andy »

Sam píše:Yahoďáku, kdyby jen knoflík řadičky. Je tam i schovaný kohout topení.
Uz ne :twisted: delam si srandu :lol:

Zamčeno